Türk Telekom mu, TurkNet fiber mi?

Bende öyle düşünüyorum TurkNet'in bir eskisi var mı?

Yok diyenlere sakın inanma. Fiyatı ucuz olduğu kadar iletişim sıkıntısı da bir o kadar var. Adamlara kesinlikle ulaşamıyorsun. Benim 2 aydır internet problemim vardı, çözemediler. VDSL hizmet alıyordum, fiber alt yapım olduğu için neden fiber kullanmadığımı sordum. Bana fibere geçiş yapılacağı söylendi. Bir aydır bekliyorum. Bana en kısa sürede sizi arayacaklar dediler bir ay geçti üstünden öyle düşün. Ayrıca, defalarca destek mesajı attım hep kopyala yapıştır mesajlar attılar. "bilgi edindiğimizde sizi bilgilendireceğiz." nasıl bir bilgiyse, dünyanın oluşum sırrı galiba. Ayrıca, Twitter'dan yazdığımda bana "çok acil" olarak işaretlediğini söyledi. Çok acil dediğinin üstünden iki hafta geçti.

Fiyatı güzel olsa da, şansın yaver gitmez ve bir sorunla karşılaşıtrsan yandın demektir.

Yok diyenlere sakın inanma. Fiyatı ucuz olduğu kadar iletişim sıkıntısı da bir o kadar var. Adamlara kesinlikle ulaşamıyorsun. Benim 2 aydır internet problemim vardı, çözemediler. VDSL hizmet alıyordum, fiber alt yapım olduğu için neden fiber kullanmadığımı sordum. Bana fibere geçiş yapılacağı söylendi. Bir aydır bekliyorum. Bana en kısa sürede sizi arayacaklar dediler bir ay geçti üstünden öyle düşün. Ayrıca, defalarca destek mesajı attım hep kopyala yapıştır mesajlar attılar. "bilgi edindiğimizde sizi bilgilendireceğiz." nasıl bir bilgiyse, dünyanın oluşum sırrı galiba. Ayrıca, Twitter'dan yazdığımda bana "çok acil" olarak işaretlediğini söyledi. Çok acil dediğinin üstünden iki hafta geçti.

Fiyatı güzel olsa da, şansın yaver gitmez ve bir sorunla karşılaşıtrsan yandın demektir.
Kesinlikle şüphesiz bir şekilde söylüyorum bölgenizde Türknet TürkTelekom un portu üzerinden hizmet verdiği için bu sorunları yaşıyorsunuz. "Bilgi edindiğimizde" demelerinden de olayın netliğini anlayabilirsiniz. Yani cevap alamadığınız, ulaşamadığınız aslında Türknet değil TürkTelekom dur. Belki de Türknet in hizmetini düşürebilmek için bilerek yapıyor olabilirler. Türknet yavaş yavaş kendi port ve altyapılarını yapıyor. Türkiye ye 1000 mbps interneti getiriyor. Daha da yayıldığında tüm bu sorunlar çözülecek.

2 aydır sokakta çalışma vardı 3-4 hafta önce de binaya fiber kutusu geldi ve odamıza kadar fiber optik kablo geldi. 1 haftaya gelir dediler ama neredeyse 3 haftada geldi az önce sorguladım ve gelmiş. Sorum TurkNet mi Türk Telekom mu yoksa diğerleri mi? Bir de fiyat konusunda sonradan artış olmaz değil mi? Ben TurkNet düşünüyorum.

Telekom'a hiç bulaşıp taahhüttü oydu buydu hiç uğraşmayın derim fiber hangi firma olursa olsun sorun yaşatmayacaktır eminim ama bir tarafta özgür bir kullanım bir tarafta 12-24 ay gibi ele vurulan bir kelepçe misali mecburiyet var tavsiyem TurkNet olacaktır son kara sizindir yine.

Geri
Yukarı