Türk Telekom ne kadar cayma bedeli alır?

cokmerakli

Hectopat
Arkadaşlar 14 aydır sözleşmeli olarak bir pakete üyeyim. Paketin ücreti normalde 120 lira yazıyor ve bana 68 lira civarında indirim yapıldığını faturada belirtiyor. Eğer bana yapılan indirimleri düşünürsek yüzlerce lira cayma bedeli ödeyeceğim. Ayrıca 24 aylık sözleşme imzaladığım için yaklaşık 9 aylık daha sözleşmem var. Sizce bu işin içinde nasıl çıkılır?

Arkadaşlar 14 aydır sözleşmeli olarak bir pakete üyeyim. Paketin ücreti normalde 120 lira yazıyor ve bana 68 lira civarında indirim yapıldığını faturada belirtiyor. Eğer bana yapılan indirimleri düşünürsek yüzlerce lira cayma bedeli ödeyeceğim. Ayrıca 24 aylık sözleşme imzaladığım için yaklaşık 9 aylık daha sözleşmem var. Sizce bu işin içinde nasıl çıkılır?

Müşteri hizmetlerini arayarak cayma ücretini öğrenebiliyorsun. TTNET gibi bela bir firmaya bulaştım. 14 gün cayma hakkımı kullanmıştım da kurtulmuştum. 1 haftalık abonelik için 836 TL cayma bedeli çıkardılar sen düşün gerisini :) Müdürlüğe gidince de 14 gün koşulsuz şartsız cayma hakkım var kanunlarla sabit deyince, bizim şirkette öyle birşey yok diyor biri. İptal etmek istediğimde de şimdi ben size cayma bedelini kabul edeceğinize dair kağıt imzalatıcam siz en iyisi Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet edin diyor, verilen modemi geri iade etmek istediğimde alamayız, BTK veya Tüketici Hakem Heyeti aracılığıyla şikayet edin oradan çıkan karara göre alırız geri diyor. Hiç birşey usuluyle yapılmıyor. Hep şikayet ediceksin de öyle. İşin özeti 9 ay daha sabretmen ve bir daha TTNET ve taahhütlü İSS'lerin yanından geçmemeni tavsiye ediyorum. Sözleşmeden önce çıkarsan çok uğraştırırlar başın ağrır. Bu şirket tam bir baş belası ve fiyasko bir şirket.

Ya da şöyle bir durum var. Gerçekten aldığın hizmet taahhüt edildiği seviye de değil ve düzgün hizmet alamıyorsan Tüketici Hakem Heyeti'ne bu durumu danışmanda fayda var ama ilk önce sorunlarını çözmek için MH ile görüş ve sorunlarının çözülmediği takdir de THH'ye başvuracağını söyle. Büyük ihtimal cayma bedeli vb. zırvalayacaklar. Sorunlar çözülmediği zaman direk THH'ye git hakkını ara. Para kolay kazanılmıyor.

THH'de çalışan birine sormuştum ;

- Bu kadar kanun var neden böyle şeyler oluyor, şirketler neden kanunları dinlemiyor?
- Devlet kanunları çıkarıyor, hakkını savunmak vatandaşa kalıyor.Senin gibi herkes hakkını arasa böyle yapamazlar. Bu şirketler enayi arıyor, ne koparırsak kardır düşüncesindeler. Kimse de bu ülkede hakkını aramadığı için bu kanemiciler havadan para kazanıyor.

Hakkınızı arayın!

Son düzenleme:
20 Percent doğru söylemiş. Bildiğim kadarıyla yarısı ve yarısından sonra olmak üzere 24 ayın ilk 12 ayının 5. ayında iptal ettirirseniz 5 aylık. Son 7 ay kala iptal ettirirseniz yapılan toplam indirimleri kalan ay ile çarpıyorlar.

Cayma bedeli ödemek yerine 9 ay fatura ödeyip son anına kadar kullanırım bunlara boş yere para kazandırma bence. Yinede senin bileceğin iş ben fikrimi söyledim. Benim daha 32 ay sözleşmem var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı