Türk Telekom Paket Değişikliği Problemi

Ekstra olarak şöyle bir durum var 35 Mbps internet kullanıyorsunuz. Siz bunu gidip azaltamıyorsunuz, sadece artırabiliyorsunuz diye biliyorum zamanında bu durumu AKK içinde uyguluyorlardı. 200 GB AKK olan bir paketiniz varsa 50 GB olana geçemiyordunuz.

internet sitesi üzerinden görülen fiyat taahütsüz indirimsiz fiyatıdır. eğer şuanda taahütlü bir kampanyadaysan o kampanya fiyatı üzerinden fiyatlandırılır. Benim şuanda 50mbit sınırsız 129TL ödemekteyim siteden paket değişikliği dediğimde 100 mbit 330 TL fiyat çıkarıyor üst pakete geçtiğimde fiyat otomatik 159 TL düşüyor. Bunu göz önünde bulundurun.
Birde şöyle bi durum var kampanyada hangi paketten başladıysanız sadece o paketin üstündeki paketlere geçip tekrardan eski paketinize dönebiliyorsunuz. Ve site üzerinden geçişler genelde problemli müşteri temsilcisi ile görüşerek geçiş yapın.

Kotayı kaldırdılar ya ne olursa olsun artık. Bu internet sağlayıcılarını ve operatör şirketlerini devlete bağlayacaksın bak gör ne oluyor hepsi kazıkcı TTden 5Mbps internete 150 TL veriyorum şu an.

Merhaba, virüs sebebiyle memleketime dönmek zorunda kaldım ve evdeki sınırsız interneti, babamın telefonda onay vermesi üzerine 200 GB kotalı 35 Mbps 115 TL'ye çevirdiklerini öğrendim. Oyun oynayan birisi olarak 2 günde 200 GB kotayı aşabilecek potansiyele sahibim. Paket aşımında internet kesintisi yaptıkları için evde kaldığımız bu günlerde başımıza gelmesini istediğimiz son şey olabilir. Bu nedenle sınırsız pakete geçmeyi düşündüm ve Türk Telekom mobilden paket değişikliği kısmına baktım. Şu an halihazırda aldığımız 35 Mbps hız ve kotasız için 265 TL gibi bir fahiş fiyat istiyorlar. Babamın bilmeden 2 sene taahhüt vermesi nedeniyle de çıkış yapamıyoruz pakete geçeli 2-3 ay olmuş. Şu an herhangi bir firmaya veya Türk Telekom'un kendi sitesine baktığımızda 35 Mbps sınırsız internet için maksimum 100-120 TL gibi fiyatlar biçildiğini görüyorum ama biz bu paketimizi sınırsız yaptırmak istersek 265 TL istiyorlar. Benim cayma bedeli ödemeden veya 265 TL vermeden uyguna sınırsız paket kullanma şansım var mı? Nasıl yapabilirim bunu var mıdır bir yolu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Benzer şeyler başıma geldi. 4 mb 50 gb sonrası hız düşümlü fiber kullanıyordum. Beni arayıp '' size özel 6 mb sınırsız fiberi 66 liraya geçirelim '' dediler. Kabul ettim ve sonrasına faturam 85 tl geldi. Müşteri hizmetleriyle görüştüğümde '' size paketi sunan kişiye o anda yanlış fiyat girilmiş o yüzden sistemsel bir hata olmuş. Fiyatımızı budur, bu fiyat üzerinden onaylıyor musunuz? '' dediler. Bende o anda olayı '' sistemsel hata faturada olmuş'' gibisinden düşündüm ve onaylıyorum dedim. Aslında onayı 85 tl olan tarifeye vermişim. Tabiki olayın peşini bırakmadım. Bölge bayisine gittim. Oradakilerle görüştüm, sonrasında yeniden müşteri hizmetlerini aradım. Telefon uygulaması üzerinden mesajlar attım. Çoğu mesajımda '' insanlar 15 mb fiber sınırsızı 80 liraya kullanırken ben 6 mb 85 tl ödüyorum '' gibisinden mesajlardı. Sonra 2 kez arayıp taahhütü iptal ettirmem durumunda kaç lira cayma bedeli çıkar diye sordum ve yine o kişiye de şikayetimi belirttim. Üstünden çok geçmeden beni arayıp 12 mb fiber sınırsız interneti 92 tl ye yapalım mı dediler. 7 tl daha fazla ödeyerek içine düştüğüm saçma durumdan birazda olsa sıyrılmış oldum.

Çok konuşmuşum. Uzun lafın kısası sürekli her yerden taciz et. Online uygulama, bölge bayisi, telefon sürekli ara. En sonunda sana özel paketlerle geleceklerdir.

Ben de öyle düşünüyordum ama internet üzerinden paket değişikliği yapmak istedigimde, bana 24 Mbps'lik paketi 250 TL'ye sunuyor. Acaba telefon üzerinden müşteri temsilcisini arayınca farklı ve daha ucuz paket seçenekleri sunuyorlar mı?

Burdan bakacaksınız paketlere

internet sitesi üzerinden görülen fiyat taahütsüz indirimsiz fiyatıdır. eğer şuanda taahütlü bir kampanyadaysan o kampanya fiyatı üzerinden fiyatlandırılır. Benim şuanda 50mbit sınırsız 129TL ödemekteyim siteden paket değişikliği dediğimde 100 mbit 330 TL fiyat çıkarıyor üst pakete geçtiğimde fiyat otomatik 159 TL düşüyor. Bunu göz önünde bulundurun.
Birde şöyle bi durum var kampanyada hangi paketten başladıysanız sadece o paketin üstündeki paketlere geçip tekrardan eski paketinize dönebiliyorsunuz. Ve site üzerinden geçişler genelde problemli müşteri temsilcisi ile görüşerek geçiş yapın.

Hakanbey'in de dediği gibi internet üzerinden geçişlerin problemli olduğunu öğrendim. Müşteri temsilcisini arayarak 24 mbps limitsiz kota, 99 TL paketine geçiş sağladım. Fakat 3 ay kullanmış olduğum taahhütüm sıfırlandı ve tekrar 24 ay oldu. Benzer duruma düşen arkadaşlar varsa bilgisi olsun. Sorun çözüldü yardımcı olan herkese teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı