Türk Telekom paket fiyatları neden yüksek?

SapkaliPikacu

Hectopat
Taahhütün 3 ayı var, Türk Telekom 16Mbps paketini kullanıyorum.
1 ay önce 59'a kadar VDSL2 altyapım geldi, 35Mbps paketi kullanmak istiyorum.
Fakat TT 24'e dahi 105TL 35'e 110-115TL olması gerekli, böyle bir fiyatlandırma çıkartıyor.

35Mbps 300GB kota 90TL paket söylediler düşünüyorum, yeni taahhüt olacak fakat 5 ay sonra ne olur bilinmiyor. Acaba yeter mi?

3 ay sabrederek ISS mi değiştirmeliyim? Yoksa 35Mbps 300GB kota paketi bana yeter mi?
ADSL'den VDSL'e geçerken internetim kesilir mi? Bu kesinti ne şekilde olur?

ISS konularında;
NetSpeed sunucuları yurt dışındaymış, sanırsam oyunlarda ping sorunu olabiliyormuş.
TurkNet konusunda müşteri hizmetlerinin yazılı bir sistem olması hariç diğerlerine göre daha memnuniyetli gördüm.

Altyapım geldi fakat hala 16 paketinden 0.7 upload alarak 13Mbps alarak devam ediyorum ve 103TL ücret veriyorum.
Çok kararsız kaldım ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izleyeyim?

300 GB bana asla yetmez. Size de yeteceğini düşünmüyorum. Türk Telekom sağlıyorsa muhtemelen Millenicom, Turknet gibi sağlayıcılar da veriyordur. Onlara bir bakın.

Türk Telekom fiyatları çok pahalı çünkü şimdiye kadar adam akıllı firma çıkmadı. Şimdi Türknet, Netspeed, Millenicom, Kablonet gibi gibi birçok alternatif var.
Yavaş yavaş ister istemez o paket fiyatlarının düşeceğini düşünüyorum.

Ben ISS değiştirmeniz yönündeyim. Çünkü boşuna o heriflere para yedirmeyin. Daha ucuza daha iyi paketler alabilirsiniz.
Türknet, Netsped, Millenicom'a bakabilirsiniz. Netspeed ping sorunu yaşayan kullanıcılar var ama yaşamayanlar daha fazla. Ben 5 aydır Netspeed kullanıyorum hiç ping sorunu yaşamadım.

300GB kota yeter mi orası size kalmış. Kişiye göre değişir. Ben bazı aylar oyun indiriyorum 450 GB görmüşlüğüm oldu 1 ayda. Tabi o biraz benim salaklığımdı. Aynı oyunu 3 defa indirmek akıl karı değil. :D Kısacası normal bir kullanıcıya yeter. Çok oyun indiren birine de yeter diye düşünüyorum.

Netspeed, Türknet, Millenicom hepsi taahhütsüz firmalar. Dilediğiniz gibi ayrılabilirsiniz. Çok kafanıza takmayın uğraşırım işini falan. Sadece biraz beklersiniz ama verdiğiniz paranın hakkını da sonuna kadar almış olursunuz.

Son olarak internet kesilme olayında internetiniz 1-2 saniyeliğine kesilir sonra gelir VDSL olur.

Taahhütün 3 ayı var, Türk Telekom 16Mbps paketini kullanıyorum.
1 ay önce 59'a kadar VDSL2 altyapım geldi, 35Mbps paketi kullanmak istiyorum.
Fakat TT 24'e dahi 105TL 35'e 110-115TL olması gerekli, böyle bir fiyatlandırma çıkartıyor.

35Mbps 300GB kota 90TL paket söylediler düşünüyorum, yeni taahhüt olacak fakat 5 ay sonra ne olur bilinmiyor. Acaba yeter mi?

3 ay sabrederek ISS mi değiştirmeliyim? Yoksa 35Mbps 300GB kota paketi bana yeter mi?
ADSL'den VDSL'e geçerken internetim kesilir mi? Bu kesinti ne şekilde olur?

ISS konularında;
NetSpeed sunucuları yurt dışındaymış, sanırsam oyunlarda ping sorunu olabiliyormuş.
TurkNet konusunda müşteri hizmetlerinin yazılı bir sistem olması hariç diğerlerine göre daha memnuniyetli gördüm.

Altyapım geldi fakat hala 16 paketinden 0.7 upload alarak 13Mbps alarak devam ediyorum ve 103TL ücret veriyorum.
Çok kararsız kaldım ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izleyeyim?
Türktelekom'a 90 TL ödüyorum ve 10 download, 2 upload alıyorum. :)

Her firmada nasılsa - yada + yönleri varsa olumlu veya olumsuz kullanıcılar olacak bunu da biliyorum.
Fakat sadece şuradaki 2 gönderide okuduğum kullanıcı yorumları beni yanılttı.

Şimdi Türk Telekom'da 35Mbps 300GB'e geçsem 2 yıl tekrar Taahhüt yapılacak şuan 16'da iken ortalamam 200GB civarı bana yeter gibi duruyor ama hadi olmadı 115TL sınırsız paketine geçmek için ellerine koz vermiş olacağım.

Yoksa TürkNet,NetSpeed aklımda vardı zaten taahhüt mevcut değil 3 ay sabrederek son ay faturamı hemen ödedikten sonra geçiş yaparak bir gözlemlemede bulunsam mı?

Ekran Alıntısı.JPG

Geri
Yukarı