Türk Telekom paket yükseltmeden sonra İnternet hızında kopmalar

Alt yapınız ne kadar destekliyor o önemli. Eğer alt yapınız 35 Mbps desteklemiyorsa o yüzden sıkıntı yaratabilir. İnternetten ölçüm yapın alt yapınız kaç Mbps'ye kadar desyekliyor.

Ya sadece destekleyip desteklememesi değil. Benim 65Mbps destekliyordu ama 50Mbps pakette ara ara kesintiler oluyordu. Hattaki yoğunluk, hat zayıflaması, SNR margin değerinin düşüklüğü vb. de bunlara dahil.
Eki Görüntüle 678270

İnternet ölçtüğümde 72 Mbps olarak gösteriyordu.

E tamam değerleriniz çok iyi. SNR margin 30'larda iken 101Mbps destekli göstermesi gayet iyi. Belki modemde sorun vardır.

Ya sadece destekleyip desteklememesi değil. Benim 65Mbps destekliyordu ama 50Mbps pakette ara ara kesintiler oluyordu. Hattaki yoğunluk, hat zayıflaması, SNR margin değerinin düşüklüğü vb. de bunlara dahil.

E tamam değerleriniz çok iyi. SNR margin 30'larda iken 101Mbps destekli göstermesi gayet iyi. Belki modemde sorun vardır.
Modemim TürkTelekomun kendi modemi.

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    2,9 KB · Görüntüleme: 23
Modemim Türk Telekom'un kendi modemi.

Modem kaç yıllık. Eğer yeniyse PC'ye giden kabloyu kontrol edin. Başka kablo ile deneyin. Ama bazı sorunlar modem arayüzünde gözükmez. Mesela bir gece 15-20DK ping 50'lere, download 0.70'lere düştü. Upload normaldi. Müşteri hizmetlerinin ekranında da bende de bir sorun gözükmüyordu.

Modemi resetlemesem bir işe yarar mı?
Modem kaç yıllık. Eğer yeniyse PC'ye giden kabloyu kontrol edin. Başka kablo ile deneyin. Ama bazı sorunlar modem arayüzünde gözükmez. Mesela bir gece 15-20DK ping 50'lere, download 0.70'lere düştü. Upload normaldi. Müşteri hizmetlerinin ekranında da bende de bir sorun gözükmüyordu.
Modem 2 yıllık galiba. Tam hatırlamıyorum. Aldığımızdan beri resetleme gibi birşey yapmadık.

Modemi resetlemesem bir işe yarar mı?

Modem 2 yıllık galiba. Tam hatırlamıyorum. Aldığımızdan beri resetleme gibi bir şey yapmadık.

Bir arkasından reset atın. Arkadaki şeye kürdanla veya telefon SIM kart şeyiyle. Sim kart aparatıyla yapmanızı tavsiye ederim. Modem açıkken yapmalısınız. Modem açıkken basılı tutun. Modemin tüm ışıkları yanıp Power hariç tüm ışıkları sönene kadar basılı tutun. Büyük ihtimal şifre değişmez. Bende değişmiyor çünkü. Bir deneyin.

Arkadaşlar konu aktif. Bir sorum daha var. TürkTelekom'un iç tesisatı incelemeye gelmemesi normal mi?
Çünkü sorunun iç tesisattan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Fakat bize ne dediklerini tam hatırlamıyorum ama bazı sebeplerden ötürü iç tesisatı incelemeye gelemeyeceklerini ve sadece uzaktan düzeltmeye çalışacaklarını söyledi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı