Türk Telekom rezaleti

Merhaba. Bundan birkaç gün önce oturduğum bölgeye çok şükür Türk Telekom fiber altyapsısı geldi. Gelmeden önce durumumuz biraz sıkışık olduğundan 8 Mbps internet kullanıyorduk. 5-6 Mbps, 25-30 ping alsak da idare ediyorduk. 55 TL'den 110TL'ye zam yaptılar. Bizde hem maddi durum biraz daha iyi, hem de altyapı geldi diye 16 Mbps ve 200GB internet aldık. 100TL ödesek de önceki ile aynı değerleri alıyorduk. Bugün aradılar ve 99TL'ye 35 Mbps ve 300 GB internet teklif ettiler. Biz de kabul ettik. Ben normalde TürkNet'e geçirmeyi düşünüyordum ama annem beni hâlâ çocuk görüp, Türk Telekom iyi diye tutturdu. Türk Telekom bence galaksinin en yavaş internet ağı. Neyse bugün pakete geçtik ama ne geçiş... 3 Mbps download, 1 Mbps upload, 86 ms ping(!). Ne yapayım yardımcı olur musunuz?

Sözleşmeyi iptal etmeyi düşünmüyorsanız bittiği gibi TürkNet, Netspeed, Kablonet gibi internet firmalarını bir değerlendirin derim. Ayrıca size verdikleri değerler çok gülünç değerler. Anladığım kadarıyla Fiber altyapı yeni çekildi bölgeye. Bu yüzden hattınızın bozuk olduğunu düşünmüyorum. En kısa süre içinde düzeltmezlerse Tüketici Hakları'na şikayette bulunabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı