Türk Telekom sabit internet paket değiştirme

adanalı ayhan

Decapat
Makaleler
1
Yer
Gaziosmanpaşa
Kullandığım hizmet 50 Mbps 24 ay taahhütlü sabit internet, ben kampanya değişikliği yaparak alttaki resmini koyacağım pakete geçmek istiyorum.

246826536_205725068288812_2629094723904161114_n.jpg

Sorun taahhütnameyi okumaya başlayınca çıkıyor, 200 GB kotalı vesaire aklımı çok karıştırdı. Paketin üzerinde limitsiz diyor, herhangi bir bir kota falan olacak mı 200 GB onu merak ediyorum, bilenler varsa yardımcı olabilir mi?

246300028_580813699821647_8173201933000285363_n.jpg

Geçen günlerde bir başkası buna benzer bir konu açmıştı, taahhütten çıkmak için 1500 tl istediklerini ve kotalı paket kullandığından bahsetmişti. Bence, TT u arayıp işlemlerini oradan hallet.

Geçen günlerde bir başkası buna benzer bir konu açmıştı, taahhütten çıkmak için 1500 tl istediklerini ve kotalı paket kullandığından bahsetmişti. Bence, TT u arayıp işlemlerini oradan hallet.
TT Müşteri hizmetleri ile muhattap olmayı hiç istemiyorum, annem de anlamadığı için ona da aratamıyorum. Ön bilgilendirmeye tıkladığımda Kullanım miktarı : Limitsiz olarak gözüküyor ama ne yapsam bilemedim.

Limitsiz ile adil kullanım noktası farklı şeyler diye hatırlıyorum. Limitsiz dediği internet kullanımının herhangi bir sınırı olmaması iken adil kullanım kotası ise belirlenen sınırın aşılması halinde hızının yavaşlaması olmalı. Yani istediğin kadar kullan ama kullanım kotasını aştığında internetin yavaşlıyor.

Limitsiz ile adil kullanım noktası farklı şeyler diye hatırlıyorum. Limitsiz dediği internet kullanımının herhangi bir sınırı olmaması iken adil kullanım kotası ise belirlenen sınırın aşılması halinde hızının yavaşlaması olmalı.
Şuan kullandığım 50 mbps'de Limitsiz gözüküyor o nedenle.
Geçtim, şuan 66 mbps civarı alıyorum.

Son düzenleme:
Doğrudur. Benim kullandığım internet paketi de 100 mbps, hızımın tamamını alabiliyorum ama gün içinde çok sık internet kopması yaşıyorum. Bu nedenle hızımı modemden 61 mbps yaptım. Hız düştükçe kopmalar azalıyor. Umarım senin de böyle bir şey yapmana gerek kalmaz.

Geri
Yukarı