Türk Telekom Saçmalıkları

Geçen yıl Türk Telekom interneti dondurmuştuk. Sonra benim artık değiştirelim şu ISS'yi ısrarlarıma rağmen annem Türk Telekom'a 24 ay internet taahhüdü vermiştir. Çözdürdükten sonra verdi ama ınternet taahhütünü. 2019 Eylül ayında vermişti. İl müdürlüğüne bir gittik bugün ev telefonunu kapatıp yalın nete geçelim diye. Güneşin altında sıra bekledik, sonra içeriye alındık. İçeride de çok bekledik. Bir şey sorunca bayan ekrandan tık tık da tık tık diye 25 dakika bir şeylere baktı yine bekledik. Neyse.
5-6 ay önce ev telefonuna taahhüt vermişiz. Öyle dedi. İlginç.
Internete 2019 Eylül ayında 12 Mbps internete 24 ay taahhüt vermişiz. Annem bunu verdi. 75 TL internetin parası artı 25 TL ev telefonu idi. 2019.09'dan önce Tivibu'lu paket almıştık 16 Mbps. Birkaç ay içinde iptal etmiştik Tivibu'yu. O kampanya daha uygun fiyatlıydı tabii ama kampanya tahhütü çoktan bitti.

Bugün annem 80 TL ev telefonu ceza bedeli ödeyip yalın internete geçti. Ev interneti kapatılırsa cayma bedeli ne kadar dedim, müdürlükteki müşteri temsilcisi yarım saat bilgisayarı kurcaladıktan sonra: 1000 TL civarı dedi.
Taahhüt 2022'de bitiyormuş. Yok interneti dondurduğum süre taahhüt süresine ekleniyormuş da bilmem ne. Bir kere taahhütten önce dondurulmuştu internet. Üstelik dondurulduğu halde aylık 10 TL dondurma parası kesmişlerdi bir de. Böyle bir şey var mı ya?
Şu anda 85 TL mi 60 TL mi ne ev telefonu kapatma cezası tahsil edecekler. Bir de artık 12 Mbps download paket [75 TL] + 10 TL hat kullanım bedeli olacakmış.

Siz ne diyorsunuz? :)

Ben 50Mbps 80 TL veriyorum tayütsuz.

Kendi evimde 114 liraya limitsiz 100Mbit fiber, ailemin oturduğu evde 69 liraya 50Mbit + Teledünya üst paket + sinema paketi olan Türksat kablo. Var mı arttıran 🤣🤣🤣

Hangi video? Nasıl ediliyor? Türk Telekom'un halihazırda bizim kullandığımız paket 'hızında(!)' Ve fiyatında paketi yok diye biliyorum. Cayma bedeli ve benzeri ücretler ödenmeden iptal edilir mi? Ya da bu saçma ücretler ödenmeden geçiş yapılır mı? Başka ISS'lerden memnun kalmayıp bir de bana daha da yüksek maliyetle kürkçü dükkanı deyimini istemiyorum da.

TürkNet altyapımın tahmini 75 Mbps desteklediğini söylüyor. Adres ile sorgulayınca aktif altyapıda olduğumu söylüyor. Ve 85 TL'ye 100 Mbps download 100 Mbps Upload'e kadar tanımlayacağını söylüyor. Ev telefonu ile sorgulayınca yine tahmini en yüksek 75 Mbps desteklediğini söylüyor yine. Ama bu sefer ev telefonu numarasını sorgulayınca 35 Mbps download 4 Mbps Upload'a kadar 85 TL ücretle tanımlayacağını söylüyor? Nasıl oluyor bu? TürkNet; stabil, kopmasız, kesintisiz, düşük pingli, 0 jitter 75 Mbps internet sağlayabilir mi?

Şu an 9 ms ping, 10.43 Mbps download ve 0.64 Mbps upload alıyorum.

Uydu yayını ve e-Devlet dışında koskoca X ilinde koskoca Türksat'ın herhangi bir faaliyeti yok! Bahçlievler'de yaşarken apartmanda kablo TV vardı ama.

[Diğer alıntıladığım mesajların altına yazdıklarım şeyleri de ek olarak size soruyorum.] hat dondurunca tahhüt süresine ekleme diye bir şey var mı?

Hah. Bir de bu var. 444 0 375 TTNET ve 444 1 444 Türk Telekom çağrı merkezi süekli daha pahalı pakete geçirtmek için sabah akşam arıyor. :D.

Evet TürkNet kesintisiz internet verebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı