Türk Telekom santralleri nerede?

Cevabınız için teşekkürler. Hayırlı akşamlar. Evet dediğim gibi o beyaz kutulardan 2 tane var zaten yeni yapıldı ben internet aboneliği aldığım zaman yoktu. ADSL 16 Mbps veriyorlardı en fazla. Fakat sonradan yapıldı VDSL'e geçtim fakat ping değerim bana fazla geliyor ne yapmam konusunda herhangi bir fikrimde yok. Port değişimi kablo kalitesi vs.
Modem arayüzünden hat değerlerini atarmısınız ? Ve hangi ilde oturuyorsunuz.

Modem arayüzünden hat değerlerini atar mısınız? Ve hangi ilde oturuyorsunuz.

Bursa'nın Karacabey İlçesinde.

1615044828472.png

Buyurunuz Sanırım Bunlar. 😂

Hocam Ethernet kablosu ile bağlanırsanız ping bayağı bir düşecektir. Netspeed ise iyi firmadır, güvenebilirsiniz.

Merhabalar. Sorum şudur:
1- Şu (santral'e çok uzaksınız vay efendim bu kadar gelir size vesaire olaylarında) nerdedir bu santral arkadaş? 100 km ötede mi, nerede? Bunu nereden öğrenebilirim? (Online olarak öğrenebilir miyim veya nereden öğrenebilirim?)
2- Santral değişikliği yaparsam ping değerlerim düşer mi?
3- Paketimi yükselttiğimde ping değerlerim düşer mi?
4- Modem değiştirdiğimde ping değerlerim düşer mi?
Bu sorularımı cevaplayan arkadaşlara teşekkürler. Hayırlı akşamlar.

Santralin yerini ilçe TT müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. Onun haricinde haritalarda vs. bulamazsınız.

Santral ve saha dolabı değişliği yapılmıyor.

Hızı artınca pingi düşene şahit olmadım. Belki VDSL'e geçilirse uploadın iyileşmesi kaynaklı iyileşme olabilir. Onun dışında imkansız gibi...

Modem değiştirince ping düşmez. Eğer arızalı değilse...

Adam Türk Telekom diyor başka bir şey demiyor ya zaten mobil hattı da Vodafone anlamıyorum hani adamın Türk Telekom'la alıp veremediğini.
Santralin yerini ilçe TT müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. Onun haricinde haritalarda vs. bulamazsınız.

Santral ve saha dolabı değişliği yapılmıyor.

Hızı artınca pingi düşene şahit olmadım. Belki VDSL'e geçilirse uploadın iyileşmesi kaynaklı iyileşme olabilir. Onun dışında imkansız gibi...

Modem değiştirince ping düşmez. Eğer arızalı değilse...

Merhabalar. Değerli cevabınız için teşekkürler. Port değişimi vs. yapamıyorum yani. Peki üstte attığım sorgularda herhangi bir hata var mı? Türk Telekom müdürlüğüne en kısa zamanda gideceğim.

Değerler çok çok iyi. Kesinlikle bilgili bir TT elemanına denk gelmeniz lazım :( diğerleri anlamaz.

Değerlerde sıkıntı olmadığına sevindim 😂 yardımların için çok çok teşekkürler. Umarım bakalım Türk Telekom müdürlüğüne gidince halledebilecekler mi ben bir şekil evirir çevirir port değişimi vs yaptırırım 😂

Değerlerde sıkıntı olmadığına sevindim 😂 yardımların için çok çok teşekkürler. Umarım bakalım Türk Telekom müdürlüğüne gidince halledebilecekler mi ben bir şekil evirir çevirir port değişimi vs yaptırırım 😂
Umarım yaptırırsınız :) çünkü gerçekten bu kadar iyi değerler çok nadir olur. Ping değerine çok şaşırdım.

Geri
Yukarı