Türk Telekom seçtiğimiz pakete göre mi modem veriyor?

Benim de merak ettiğim bir durum. Bazı abonelere aynı hizmetin farklı hızını kullanmamıza rağmen değişik modem verdiğini görüyorum.

Ellerinde olanlarımı veriyorlar yoksa pakete özel modem mi veriyorlar?

Fiber pakete fiber uyumlu ADSL pakete ADSL uyumlu VDSL pakete VDSL uyumlu modem verirler. Standart modem verilmiyor.

Son düzenleme:
Peki 50 Mbps ile 100 Mbps paketlerinde verdiği modem aynı mı? Fiber için tek bir modemlerimi var yoksa fiber için birden çok mu modemleri var? Bu konuda biraz tikliyim :(

Bana VDSL alırken birçok model gösterdiler. Marka olarak çoğunlukla ZyXEL var.

Lunizz arkadaşın dediği doğru. Genel olarak en düşük altyapı olan yerlere beyaz modem verilir. Ama gerçi bizde o vardı bozulunca Tivibu var diye 1200MBPS destekleyen modemi ücretsiz vermişlerdi. Ama hattın türüne göre veriyorlar. Fiber olanların daha iyi modemi olduğunu söyleyebilirim. Ama yeni geçtiğimiz 26Mbps internet paketine 5GHz için daha değişik bir model vermişlerdi. Galiba şimdi eski modellerden daha iyisini veriyor. Yani Türk Telekom'da böyle.

ADSL için benim bölgemde ZTE zxhn H168a dağıtılıyor.

Bize en son verilen modem buydu iş yerinde. Ondan önce eve küçük beyazlardan verilmişti bozulunca siyah 1200MBPS destekleyen modem vermişlerdi. Modelini hatırlamıyorum.
Ama Tivibu olduğu için vermişlerdi.

Geri
Yukarı