Türk Telekom Sözleşme Fesih Bedeli

rasitiri

Kilopat
Daha fazla  
Türktelekom ile iki yıllık sözleşmem vardı. Sözleşme bitmesine 2 ay kala sözleşmeyi fesih ettim. Aylık 60 lira ödüyordum. Acaba ne kadar ceza öderim?

Benim bildiğim kalan aylarınızın indirim bedelini isterler. Örnek vermek gerekirse kampanyasız hali 200 TL gösterilen bir paketi size 80 liraya sattılarsa 120 TL indirim bedelini sizden isterler.

Benim bildiğim kalan aylarınızın indirim bedelini isterler. Örnek vermek gerekirse kampanyasız hali 200 TL gösterilen bir paketi size 80 liraya sattılarsa 120 TL indirim bedelini sizden isterler.
Tam tersi olmuyor mu? Faydalandığı indirimlerin bedeli alınır. 2 ay kala iptal etmeniz kötü olmuş bence.

Tam tersi olmuyor mu? Faydalandığı indirimlerin bedeli alınır. 2 ay kala iptal etmeniz kötü olmuş bence.
Tüketici Hakları Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu bu konuyu anlatmıştı. 2 yıllık bir sözleşmenin ilk yılı bittiyse ikinci yılında yasal olarak hükmü kalmıyor ve kalan ayların bedeli cezaya mahsus oluyor. Tabi ülkemizde firmalar sizin dediğiniz gibi yapmak için çabalıyor genelde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı