Türk Telekom Sürekli İnternet Kesiliyor

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Biz bir süredir Türk Telekom kullanıyoruz ama hiç memnun değiliz çünkü 16 Mbps internete 90 TL ödüyoruz ve 8 Mbps görüyoruz. Fakat son zamanlarda internetimiz artık hep kesilmeye başladı, örneğin lavaboya gidiyorum geliyorum internet gitmiş. ADSL ışığı ve internet ışığı yanmıyor. Ve şu an internet yok yardım ederseniz sevinirim.

Türk Telekom görebileceğin en kazık ve kötü markalardan biridir. Ben de mecburen kullanıyorum. Bizimde 16Mbps internetimiz var zamanında taahüt almıştık. şu anda 50 Lira ödüyoruz. Fakat arada 3 4 Mbps'ye düşüyor. Yetkilileri arayınca ise hemen düzeliyor :) . Yani Türk Telekom'un suçu. Yapabileceğin Şeyler:
Yetkilileri Aramak (Sadece Anlık Düzelir)
Kabloları Söküp Takmak (Genellikte kökten çözülür)
Modemi Yeniden Başlatmak (Yapabileceğin en basit yöntem ve çözüm)

Ben çok fazla uğraştım bu durum ile alakalı. CİMER'e yazarak çözdüm. Çözüm olarak beni İP havuzundan çıkarıp statik İP'ye geçirdiler, portlarımda yenileme yapıldı ve modem değişikliği yapıldı. Bunların hepsini dilekçemde belirtmiştim. Biraz sıkıştırmak lazım Türk Telekom'u :)

Ben çok fazla uğraştım bu durum ile alakalı. CİMER'e yazarak çözdüm. Çözüm olarak beni İP havuzundan çıkarıp statik İP'ye geçirdiler, portlarımda yenileme yapıldı ve modem değişikliği yapıldı. Bunların hepsini dilekçemde belirtmiştim. Biraz sıkıştırmak lazım Türk Telekom'u :)
Çözebildiğine sevindim

Modeme gelen telefon kablosunu baştan sona kontrol edin. Kabloda ek varsa mümkünse tek kablo olarak değiştirin, mümkün değilse en azından ek yerini elden geçirip düzgün bir baglanti sağlayın.
Ayrıca modeme giren telefon dahil bütün uclarin sağlamlığından emin olun.
Modem arayüzüne girerek, ihtiyacınız olacak bütün bilgileri bir kenarı not edip modeme reset atarak not ettiğiniz bilgiler sayesinde tekrar yapılandırın. Çözümü budur demiyorum fakat son kullanıcının bunlar dışında pek yapabileceği bir şey yok, en azından üzerinize düşeni yapmış olun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı