Türk Telekom Sürekli Kopma ve İlgisizlik Rezaletleri

Kirve

Hectopat
10.2018 yılında internetimi taşımış olduğum evde sürekli ama sürekli kopmalar yaşayıp her gün sürekli arıza kaydı oluşturdum. (14 Ay boyuncaki taleplerimi SMS göndererek onaylıyorlar gerekirse fotoğraflarını koyarım o tarihten itibaren ne kadar kayıt oluşturduğu mu? )

Ne mi oldu dersiniz? 14 ayın toplamında sadece 2 kere geldiler. Son gelişleri ise;
11.12.2019 tarihinde evime gelen teknik ekibin hiçbir bilgisi yoktu. Eve girdi DSL kablosunu alete bağladı değeriniz iyi görünüyor sonunuz modemde dedi.

Kaç senelik bu bayağı yıpranmış, eski bir modem dedi (modemin üstünde birkaç toz lekesi var oda modemi kurarkenki zamandan eldiven kullanmayıp üstüne toz bulaşmasından dolayı yani silsem pırıl pırıl zaten önemli olan dışı değil içi bunu da bilmeyen birisi belliki, AIR5650 model) bende modemim yeni yaklaşık bir sene oldu alalı boyle bir modemden de sorun çıkmaz ayrıyeten aynı modemi öğrenci olduğum için memlekete gittiğimde götürüyorum Adana'daki internetim için takıp kullanıyorum ve asla bu tür bir problem yaşamıyorum dedim. (Okul dolayısıyla başka şehirde yaşıyorum. )

Baktılar ki bu konu hakkında haşır neşirim, hemen dediler ki hatlar iyi sizin binadaki iç hatta sıkıntı var dediler onu biz yapamayız elektrikci cağıracaksınız kablo çekeceksiniz dediler. Halbuki, TTNET'i aradığımda müşteri hizmetleri diyor ki evet hat değerlerinizde kopmalar görüyoruz bunu teknik ekibe bildireceğiz diyorlar. Şimdi çelişkiye gelin. Ben buraya 2018 Ekim'de taşındım ve taşındığımdan bu güne kadar her gün en az 70 defa kopma yaşadım.

1 Senedir aralıksız arayıp çözüm istememe rağmen istikrarlı şekilde çözüm aradığı mı, çözüm beklediğimi göstermeme rağmen 1 senede toplamda en az 100 defa arıza kaydı oluşturdum her seferinde teknik ekip gelecek dediler ve teknik ekip 11.12.2019 tarihinde geldi ve dalga geçer gibi işlem yapıyormuş gibi bir şeylerle uğraştılar ve bana en son giderkenki lafları"Modemi açık bırakıyor musun? " Dediler bende "Evet" dedim.
Cevapları şu oldu "Modemi arada kapatın, gece yatarken kullanmayacaksınız zaten kapatın modeminizi bundan dolayı da kopma oluyordur belki" dediler. Böyle bir şey olabilir mi Allahaşkına?

Ben tam olarak 14 aydır bu sorunu yaşıyorum ve benimle dalga geçiyorlar adeta. Ayrıyeten ben bu internete 24 Mbit fiyatı ödüyorum ve benim ilk bağlattığımdaki hızım 1MBit Ti :) 5 ay o şekilde kullandık (bu dönemde 1MBit internet bravooo) bir şekilde onu 8MBit yaptırdık o şekilde aylarca kullandık sonra 12 Mbit'e yükselttirebildik.

Benim tarifem 24Mbit, ve 24Mbit parası ödüyorum. Hız almayı geçtim ben interneti kullanamıyorum daha, rezalet ötesi.
Türk Telekom pişmanlık yaşatmaya devam ediyor. Beni son derece mağdur bıraktılar. Ne gerekiyorsa nereye yazılacaksa yazacağım 14 aydır susuyordum fakat bugunki gelen teknik ekibin üslubu, bilgisizliği ve hiçbir işlem yapapamasından sonra suskunluğumu bozmaya karar verdim.

Unutmadan şunuda söyleyeyim, 10.ayın 2018 nde port yok diye bana internetimi yeni adrese taşıyamayacağımı söylediler.
Ne zaman açılacağını sorduğumda anca birileri taşınacak, 3 sene içerisinde oraya port açmayı düşünmüyoruz dediler.
Benim konumumda tam merkezde çarşının yakınındayım. 🥳
Böyle bir şey görülmüş mü? Portu başka yerden alarak bağladılar ping değerlerim uçuyordu tabii ki. İşte 2 defa teknik ekip geldi demiştim ya, o ilk gelen ekip biraz samimi çıkınca bizim derdimizi anlayıp ben size port ayarlayacağım deyip 10 dakika sonra port bulundu ve takıldı. Hani boş port yoktu?

Şu an ki internetim 12Mbit download, upload hızım yok denecek kadar YOK yani zaten. Sene 2020'ye geliyoruz yazıklar olsun!

Bu konu hakkında ne yapmam gerektiğini bilen arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapı da bir sorun olabilir. Ya da altyapınızın kablolarında bir sıkıntı olmuş olabilir. Hat değerlerinizi paylaşırsanız daha kolay çözüm olabilir. Değerlerden anlayan bir arkadaş sizden bunu isteyecektir öncelikle. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başından beri zaten fazladan ödeme yapıyormuşsunuz bu adi kuruma. maksimum 8 Mbit alıyorsanız tarifinizi değiştirmeyi talep edebilirdiniz böyle bir hakkınız bulunuyor. 2. olarak boş port numaraları bu mafya kurumun göz korkutma oyunu, en başında bu adi kurumu koruyan kanunlar var şimdi sen farklı bir ISS ye geçmek istersen bile memlekette altyapı çalışmalarını sadece bu adi kurum yapabiliyor buradan aldıkları öz güvenle seni kendilerine mahkum etmeye çalışıyorlar, yaptığın görüşmelerde başka ISS ye geçeceğim tarzında ifadeler ima ettiysen bunlar not ediliyor sana türlü eziyet başlıyor. Diğer firmaların port açma gibi bir yetkisi yok yoksa kolay bir işlem yapamadıklarından değil izni olmadıklarından bunu yapamıyorlar başta belirtiğim kanunlar yüzünden, bu adi kurumda bunu kullanıyor. Bazı yerlerde gerçekten kapasite doluyor ve alt yapı çalışması bekliyor ama port açılınca gene sana türlü hikayeler anlatarak örneğin: ''port açıldı hemen bir tarifeye geç yoksa 1-2 gün içinde dolacak geçmezseniz hakkınız kalmaz şimdi size bu tarifeye geçirelim yoksa daha çok beklersiniz'' gibisinden size kendilerine mecbur bırakıyorlar sonra siz ertesi gün başka ISS ye geçmek istediğinizde kullanmadığınız internet'e 400-500 küsur cayma bedeli ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Bunlarda tecrübemle sabit gerçek olaylar.

Sana tavsiyem BTK ya ve CİMER e şikayetini oluştur, THH ye de kusurlu hizmet alımı altında şikayet edebilirsin, bana vaat edilen hizmeti sağlamadılar ama hizmetin parasını eksiksiz aldılar, sorunumu aylarca gelip gitmelerine rağmen çözemediler ve ben şukadar ay 1Mbit şukadar ay 5Mbit vs. toplamda ..... Ay interneti bu hız değerleri ile .... fiyatından kullanmak zorunda kaldım. Bu şekilde de THH den bir sonuç bekleyebilirsin. Kısa sürede kurtulman dileği ile. Kolay gelsin.

Başından beri zaten fazladan ödeme yapıyormuşsunuz bu adi kuruma. maksimum 8 Mbit alıyorsanız tarifinizi değiştirmeyi talep edebilirdiniz böyle bir hakkınız bulunuyor. 2. olarak boş port numaraları bu mafya kurumun göz korkutma oyunu, en başında bu adi kurumu koruyan kanunlar var şimdi sen farklı bir ISS ye geçmek istersen bile memlekette altyapı çalışmalarını sadece bu adi kurum yapabiliyor buradan aldıkları öz güvenle seni kendilerine mahkum etmeye çalışıyorlar, yaptığın görüşmelerde başka ISS ye geçeceğim tarzında ifadeler ima ettiysen bunlar not ediliyor sana türlü eziyet başlıyor. Diğer firmaların port açma gibi bir yetkisi yok yoksa kolay bir işlem yapamadıklarından değil izni olmadıklarından bunu yapamıyorlar başta belirtiğim kanunlar yüzünden, bu adi kurumda bunu kullanıyor. Bazı yerlerde gerçekten kapasite doluyor ve alt yapı çalışması bekliyor ama port açılınca gene sana türlü hikayeler anlatarak örneğin: ''port açıldı hemen bir tarifeye geç yoksa 1-2 gün içinde dolacak geçmezseniz hakkınız kalmaz şimdi size bu tarifeye geçirelim yoksa daha çok beklersiniz'' gibisinden size kendilerine mecbur bırakıyorlar sonra siz ertesi gün başka ISS ye geçmek istediğinizde kullanmadığınız internet'e 400-500 küsur cayma bedeli ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Bunlarda tecrübemle sabit gerçek olaylar.

Sana tavsiyem BTK ya ve CİMER e şikayetini oluştur, THH ye de kusurlu hizmet alımı altında şikayet edebilirsin, bana vaat edilen hizmeti sağlamadılar ama hizmetin parasını eksiksiz aldılar, sorunumu aylarca gelip gitmelerine rağmen çözemediler ve ben şukadar ay 1Mbit şukadar ay 5Mbit vs. toplamda ..... Ay interneti bu hız değerleri ile .... fiyatından kullanmak zorunda kaldım. Bu şekilde de THH den bir sonuç bekleyebilirsin. Kısa sürede kurtulman dileği ile. Kolay gelsin.
Mart ayında taahhüt bitiyor. Fakat bunca zamandır boşa para harcadığımın farkındayım. Sonuçta öğrenciyiz, kolay para bulunmuyor. Bunun hakkında bir şey yapabiliyor muyuz ?

Ayrıca taahhüt biteceği için TürkNet düşünüyorum. 120 Tl ye kadar cayma bedeli ödüyor.
Daha uygun daha güzel internet alabileceğim bir kurum biliyorsanız önerilere açığım.

Alt yapımı türknetten kontrol ettiğimde 75mbps hız alabilrsin yazıyor
extranetten kontrol ediyorum vdsl 74mbps alabilirsin yazıyor fakat türk telekom burada sadece bakır adsl olduğunu belirtti ve max alabileceğim hızın 18 olduğunu belirtti.. şimdi bu şekilde sürekli kusur görünce insan şüpheleniyor yalan mı söylüyor bunlar max alabileceğim hız ile ilgili , diye kuşkulanıyorsun.
Türk telekomun sitesinden harita üzerine gelip tıklıyorum hipernet fiber kullanabiliyorsun diyor. Müdürlüğe gittiğimde fiberin en az 3-4 senede geleceğini söylemişlerdi bu sene başı. Anlamadım gitti. Adresler 3 defa değişmiş burada. İlk adres hiç biryerde yok ama son 2 tane adres ile karıştırılıyor elektrik faturasında bi önceki adres yer alıyor, su da yeni adres. Şimdi internet sağlayıcıları hangi adresi kullanıyor bilmiyorum her ikisinide kontrol ettiğimdede yüksek hızlar alabilyorsun yazıyor.. millenicoma bakıyorum ordaki eski adresde yok yeni adreste.
Altyapı da bir sorun olabilir. Yada altyapınızın kablolarında bir sıkıntı olmuş olabilir. Hat değerlerinizi paylaşırsanız daha kolay çözüm olabilir. Değerlerden anlayan bir arkadaş sizden bunu isteyecektir öncelikle. İyi forumlar.
bugun gelen ekip modeme gelen dsl kablosunu cihazı bağladıklarında 18 hız alabilirsin dediler sonra bina içindeki kutuya bağladılar 20 hız alırsın dediler.Ama hız mız aklımdan çıktı artık benim internete bağlanamıyorum ki daha. Aradığım zamanda hızı alamayacağımı söylüyorlar
değerleride atıyorum buraya

Dosya Ekleri

• olcum.png
    olcum.png
    6,9 KB · Görüntüleme: 41
Yaşadığın sıkıntıları üniversite zamanımda ben de yaşamıştım altyapı konusunda maalesef Türk Telekom'un tekel olma durumu var. Sana interneti satarken kimse 24 mbps hızı garanti veririz demiyor ancak sen sorun yaşadığında 'biz size 24 mbps'ye kadar dedik tam o hızı alacağınızı söylemedik' diyorlar, yani bu adamlar sana 5 mbps hız da sağlayabilir 24 mbps'de. Hukuk yoluyla bu çıkmaz çözülebilirmi bilmiyorum.

Benim internetim de 12 mbps ve 4 5 aydır sorunsuz kullanıyorum bu hızda fakat geçenlerde bir sorun olduğunda gelen ekip bana da 'modemin eski bunu değiştir ısındıkça sorun yaşıyorsun, geceleri kullanmadığında modemi kapat vb.' dediler.

Dün bir hız sorunu (8mbps aldım) yaşadığımda modemin (4 yılı devirdi) sorunlu olduğunu düşünüp gidip 270 liraya yeni modem aldım fakat onda da aynı sorunu yaşadım, bugün gelen ekipler altyapının eski olduğunu 1 2 aya fiberin geleceğini bu şekilde idare etmemi ve karda yağmurda böyle sorunların olduğunu söyledi hatta pişkinlik yapıp '8 ile 12 arasında ne kadar fark var ki zaten' dedi, tabi parayı o ödemiyor. 5 aydır sorun yaşamadığım hızlı internetim ne olduysa bir anda yavaşladı, elim kolum bağlı bekliyorum, maalesef çoğu kullanıcı da bu durumda.

Düzenleme: Modemi Teknosa mağazasından taksitle aldım sizce geri iade alırlar mı ?

Hocam dediğim gibi benim tek sıkıntım hız değil. İnternet kopuyor yani interneti kullanamıyorum.
Kullanamadığım bir internete para ödüyorum.Bu insanlar port yokken interneti bağlayamayacağız dediklerinde bile para ödemeye devam edeceğimi söylediler çözümün dondurma olduğunu söylediler anlatabiliyor muyum yani size? bu denli bir firma bunlar.
Dondurma işlemide en fazla 6 ay sınırı oluyor bir kere dondurduğunuzda atıyorum 3 ay dondurdunuz 3 ay hakkınız kalıyor. Neyse problem buda değil. Asıl problemim internetim kopuyooor...

Düzenleme: modemi geri alırlar mı hiç bi bilgim yok hocam o konuda. İnternetten almış olsaydınız 14 günlük cayma hakkınızı kullanırdınız diyebilirim sadece.

Hocam dediğim gibi benim tek sıkıntım hız değil. İnternet kopuyor yani interneti kullanamıyorum.
Kullanamadığım bir internete para ödüyorum.Bu insanlar port yokken interneti bağlayamayacağız dediklerinde bile para ödemeye devam edeceğimi söylediler çözümün dondurma olduğunu söylediler anlatabiliyor muyum yani size? bu denli bir firma bunlar.
Dondurma işlemide en fazla 6 ay sınırı oluyor bir kere dondurduğunuzda atıyorum 3 ay dondurdunuz 3 ay hakkınız kalıyor. Neyse problem buda değil. Asıl problemim internetim kopuyooor...

Düzenleme: modemi geri alırlar mı hiç bi bilgim yok hocam o konuda. İnternetten almış olsaydınız 14 günlük cayma hakkınızı kullanırdınız diyebilirim sadece.
Bu lanet kopma sorununu eski evimizde biz de yaşamıştık. 2-3 dakikada bir bağlantı kesiliyordu. 1 ay kadar muhteşem Türk Telekom müşteri hizmetleriyle uğraştık sonra binanın girşindeki kutudan kablo çektik ve sorun çözüldü. Yani binanın tesisatında problem varmış. Ama sizin probleminiz bina tesisatından mı yoksa alt yapıdan mı bilemiyorum. Bence modemi bina girişindeki kutuya takıp denemekten zarar gelmez.

Hocam kopmalar konusunu da biz eskiden hız düşürmesiyle çözmüştük ,16mbps olan hızı 10mbps'ye düşürmüşlerdi sanırım ve kesintiler bitmişti. Sebep olarakta hat bu hızı kaldırmıyor verimli veremiyor demişlerdi ( Paltoları çekip arkadaşlarla Türk Telekomun ofisine sinirli girince anca adam yerine koyup açıklama yapıyorlar 😅 )

Hocam kopmalar konusunu da biz eskiden hız düşürmesiyle çözmüştük ,16mbps olan hızı 10mbps'ye düşürmüşlerdi sanırım ve kesintiler bitmişti. Sebep olarakta hat bu hızı kaldırmıyor verimli veremiyor demişlerdi ( Paltoları çekip arkadaşlarla Türk Telekomun ofisine sinirli girince anca adam yerine koyup açıklama yapıyorlar 😅 )
1mbps ikende aynı şekilde kopmalar yaşıyorduk:)

Bazen çok sinirlenip telefonda açık konuşarak sinirli olduğumu belli ediyordum...
Hatta son bi kaç haftadır cayma bedelimide soruyorum her aradığımda değişecem firmayı diyerek.Sinir işte. Ama değiştireceğimde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı