Türk Telekom T7 erişim kabini ne zaman gelir?

268386

Hectopat
Merhaba,

Arkadaşlar 15 yıldır ADSL kullanıcısıyım. Uzun zamandır 7-8 aydır Türk Telekom'a mail atıyorum yeter artık ADSL sıktı fiber olmasa da en azından VDSL getirin. 2 hafta önce bir baktım evime 350 metre uzaklıkta yeni kutu taktılar kutuya kadar da fiber geldi anlaşılan bize VDSL gelecek. Elektrik vs çekilmiş, daha hizmete girmedi şu an hizmet aldığım dolap 2 km uzaklıkta arkadaşlar 2 km az değil. Şimdi bu yeni dolabım 350 metre de benim hattımı yeni dolaba taşırlar mı? Yoksa benim bir talepte mi bulunmam lazım? Mantık olarak yakına taşımaları lazım ki bende VDSL kullanabileyim. Lütfen konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olur mu?

15 iş günü süresinde dolap aktif olacak dediler halen aktif olmadı SNR margin değerleride kötü upload yüksek büyük ihtimal EBA için bu kadar yükseltiler upload değerini modemim ZyXEL VMG3312 -B10B modeli baktım VDSL destekliyor geçiş yapılsa yeni alacağım ama bir türlü aktif olmadı dolap için elektrik çekili çalışıyor yani aslında ama aktif değil.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-06-30 115251.jpg
    Ekran görüntüsü 2021-06-30 115251.jpg
    32,4 KB · Görüntüleme: 58
15 iş günü süresinde dolap aktif olacak dediler halen aktif olmadı SNR margin değerleride kötü upload yüksek büyük ihtimal EBA için bu kadar yükseltiler upload değerini modemim ZyXEL VMG3312 -B10B modeli baktım VDSL destekliyor geçiş yapılsa yeni alacağım ama bir türlü aktif olmadı dolap için elektrik çekili çalışıyor yani aslında ama aktif değil.
Yani, indirme hızı için SNR Margin değerin pek iyi değil ancak yeni dolaba geçince değerlere yeniden bakmak lazım açıkçası. Bana göre yeni dolap kullanıma açıldığında VDSL 24 Mbps pakete geç ve sonra bize hat değerlerini yeniden ilet. Duruma göre hızını kademe kademe yükseltirsin veyahut 24 Mbps'lık pakette kalmaya devam edersin.

Yani, indirme hızı için SNR margin değerin pek iyi değil ancak yeni dolaba geçince değerlere yeniden bakmak lazım açıkçası. Bana göre yeni dolap kullanıma açıldığında VDSL 24 Mbps pakete geç ve sonra bize hat değerlerini yeniden ilet. Duruma göre hızını kademe kademe yükseltirsin veyahut 24 Mbps'lık pakette kalmaya devam edersin.

Şimdi bu soruyu daha önce de sordum şu an aktif dolap 2,2 km uzaklıkta bana bu dolapla beraber ev ile dolap mesafesi 350 metreye düşüyor ancak benim hattımı bu yeni dolaba taşıyacaklar mı ben sordum birkaç Telekom. Çalışanına eski dolaptan hizmet almaya devam edersin dediler bu şekilde 2,2 km uzak mesafe ve kayıplı internet kullanırım mesafe ne kadar düşerse hızdan kayıp o kadar azalır diye biliyorum dilekçe de verdim, bu yeni dolap neden takıldı madem ben bundan hizmet alamayacaksam? Yeni kullanıcılar için mi acaba?
Ankastre kodunuz dolabın numarası ile uymuyorsa size faydası olmaz.

Ankastre kodu derken kusuruma bakma bilgim yok ankastre kodu ile ilgili ama bana faydası olmayacaksa mahalleye bu kutuyu neden taktı Telekom.

Yeni konular

Geri
Yukarı