Türk Telekom taahhüdün bitimine 5 ay kala cayma bedeli

Lethium6161

Hectopat
2 yıllık taahhüdümün bitmesine 5 ay kaldı. Ev telefonu + internet kullanıyorum. İzlediğim videolara göre 1 seneden uzun olan taahhütlerde istediğimiz gibi cayabilirmişiz. Acaba cayma bedeli öder miyim?

Neden öderim? Kanunda 12 aydan uzun olan taahhütnamelerde istediğiniz gibi cayabilirsiniz diyor.
Size taahhütname vermiş olmaları lazım. Orayı okuyun caydığınızda ne olacağına dair madde var. 12 aydan az olan taahhütlerden de istediğiniz gibi cayabiliyorsunuz cayma bedeli karşılığında.

Bazı operatörlerde geçen cayma maddeleri şu şekilde oluyor.

Memnun kalmazsanız 1 ay (bazılarında 3 ay) içinde ücretsiz cayma hakkı.

12 aylık taahhüt sonunda 12 ay daha otomatik uzarsa ( 12 + 12 tarifelerinde operatör farkına bağlı olarak) 13. ay yani yeni uzatmanın ilk ayı ücretsiz cayma hakkı.

Paket içeriğindeki performans alınamazsa cayma hakkı.

Gibi birçok şekilde var. Belki dediğiniz şey 13. ay verilen cayma hakkı için olabilir. Türk Telekom ile konuşun ücret hesabı sistemlerinde otomatik var. Eğer 0 tl ise direkt iptal edersiniz zaten.

Size taahhütname vermiş olmaları lazım. Orayı okuyun caydığınızda ne olacağına dair madde var. 12 aydan az olan taahhütlerden de istediğiniz gibi cayabiliyorsunuz cayma bedeli karşılığında.

Bazı operatörlerde geçen cayma maddeleri şu şekilde oluyor.

Memnun kalmazsanız 1 ay (bazılarında 3 ay) içinde ücretsiz cayma hakkı.

12 aylık taahhüt sonunda 12 ay daha otomatik uzarsa ( 12 + 12 tarifelerinde operatör farkına bağlı olarak) 13. ay yani yeni uzatmanın ilk ayı ücretsiz cayma hakkı.

Paket içeriğindeki performans alınamazsa cayma hakkı.

Gibi birçok şekilde var. Belki dediğiniz şey 13. ay verilen cayma hakkı için olabilir. Türk Telekom ile konuşun ücret hesabı sistemlerinde otomatik var. Eğer 0 tl ise direkt iptal edersiniz zaten.
Hocam ben bu taahhütnameyi nerede bulabilirim? İnternetten bakabilir miyim?

İmzalayınca kopyasını vermiş olmaları lazım size. Şu an gidip bayiden bakın desem olmaz çünkü taahhütnameler değişebiliyor. Siz imzaladıktan sonra o taahhütnameler bayi tarafından kargoyla ana merkeze gönderiliyor ve fotoğrafları çekilerek arşivleniyor. Müşteri hizmetlerine sormayı deneyin ama size taahhütnameyi gösterebilirler mi emin değilim.

Hocam 12 ayı geçti diye bedel ödemeden ayrılamazsınız. Türk Telekom'un yaptığı dolandırıcılığı anlatayım, siz abone olurken fark ettiniz mi bilmiyorum (paketinizi 100TL olarak sayıyorum) fiyatta indirim var derler. Yani sizin paketiniz normalde 300TL miş ama size özel onu 100TL yapmışlar diyerekten abone oluyorsunuz. Ve bu yüzden neredeyse 5_6 ayın indirim bedelini ödüyorsunuz ki benim örnekte verdiğim gibi ise 200TL ve bu da büyük bir bedel oluşturuyor. Ben de iptal ettirecektim hatta şu an 18. Ayımdayım ama sırf bu bedel için bekliyorum 4 ay daha.
2 yıllık taahhüdümün bitmesine 5 ay kaldı. Ev telefonu + internet kullanıyorum. İzlediğim videolara göre 1 seneden uzun olan taahhütlerde istediğimiz gibi cayabilirmişiz. Acaba cayma bedeli öder miyim?
Al bakarsan bu arkadaşa dediğim şeyi demişler. TTNET cayma bedeli ödemeden iptal etme

Geri
Yukarı