Türk Telekom Taahhüt Ettiği Hızı Veremiyor

aakdas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi geceler diliyorum herkese. Şöyle bir durum var ben 16 MBps hızı olan bir paket kullanmaktayım. Fakat benim alabildiğim hız 6 MBps, bazen 7 MBps oluyor. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatıyorum belki 50 kere anlattım dilimde tüy bitti ama anlamıyor ısrarla. Ben aradığım zaman bana en fazla 8 MBps alabileceğim söylendi şaşırdım. Peki dedim bana neden 16 MBps hız taahhüt ediyorsunuz diye sorduğum zaman hat değerleri normal ve santrale 2047 metre uzaklıktasınız ondan gibi şeyler söylendi. Daha sonra müşteri temsilcisi bir güncelleme yaptı hat değerleri ile ilgili 12 MBps olarak güncellendiği söylendi peki dedim tamam. Hızım 10-10.5 MBps arasıydı güzeldi ama sürekli kopmalar yaşıyordum bu sefer de aradım yine gün içinde 100'den fazla kopma görüntüleniyor diyorlar. Sonra tekrar bir güncelleme yaptılar kopmalar düzeldi fakat hız değerimi tekrar 8 MBps olarak güncelledir ben yine 6-7 MBps arası bir hız almaya devam ediyorum. Bu sorunu ne çözdüler ne de anlaşılır bi cevap verdiler artık bık ne yapacağımı şaşırdım sizlere danışmak istiyorum. Bana ne yapmamı önerirsiniz yok bırak uğraşma değmez mi dersiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum herkese.

Dostum aynı durumu yaşıyoruz. Bende 16Mbps paket aldım ama gel gelgelelimki aldığım gız 8MBps.
Bende çok aradım hızı yüksetlttiler sonra kopmalar oldu. Düşürdüler hız gitti kopmalar durdu. Sebep hat yetersizliği.

Altyapınız 16Mbps destekliyor diyorlar da yani hat yetersizliği falansa o zaman yapacak bir şey yok gibi gözüküyor öyle değil mi?

Onların kendilerini savunduğu çok basit bir cümleleri var. 16Mbps'e kadar hız veriyoruz direk 16 veriyoruz demiyorlar. Haliyle hat değerleriniz ne kadar ise o kadar verebiliyorlar. Sürekli kopma durumu altyapı desteklemediği için fazla hız gönderdiklerinde oluyor. Modem arayüzünden altyapınız kaça kadar destekliyor görebilirsiniz. Yapacak birşey yok maalesef.

Son düzenleme:
Klasik türk telekom. Şaşırmıyorum artık.
Aslında klasik Türk Telekom demek yerine, tüketicinin birazda alacağı hizmeti sorgulamayı bilmesi lazım. Mesela taahhüt vermeden önce TTNET'i arayarak altyapım kaç hız destekliyor ve bana ne kadar hız verebileceksiniz sorusunu yöneltmek lazım. Bu sorular sorulduğunda önceden ne kadar hız alacağınızı, neye imza atacağınızı bilmiş oluyorsunuz. Buna rağmen söylenen hız verilmezse, ses kayıtları mevcut olduğundan sözleşmeyi direk iptal edebilme hakkınız olur. Bilinçsiz tüketim durumu bu gibi konular içinde geçerli. Yani birazda suçu kendimizde aramak gerekiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı