Türk Telekom Taahhüt İptal Süreci

teknoman

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar benim taahhütüm 28/03/2019'da bitiyor. Şimdi ben bunu tam 3 ay önce yani 28/12/2018'de iptal ettirsem hangi aylar üzerinden ceza bedelim hesaplanır? Yani demek istediğim kullandığım 21 ay X indirim bedeli mi yoksa kullanmadığım son 3 ay X indirim bedeli mi hesaplanıyor. Ayrıca ben Türk Telekom'dan Türknet'e veya Netspeed'e geçmeyi düşünüyorum. Şimdi geçiş işlemlerini yaptıktan sonra Türk Telekom'un bana verdiği modemi nereye vereceğim?

Cayma bedeli geçen aylarda sana uygulanan indirimlerin parasını kesiyorlar mesela senin tahhütün 24 aydı sen 21. ayda iptal ettirmek istiyorsun her ay için bir indirim bedeli var onu Ttnet hesaplayacak diyelim ki o ücret 30 tl yani sen 30*21=640Tl ödeyeceksin taahüt bedelini müşteri hzmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.
2. olarak Eğer Ttnet'ten Türknet'e geçersen taahüt bedelinin 120Tl'sini Türknet karşılıyor.
Ben de yakın zamanda Ttnet taahüdümü bozup Türknet'e geçtim gayet memnunum hazır internet hattın varsa hiç kurulum falan uğraşmıyorsun zaten benim internetim de 3 güne açıldı.
3)Modemi ya iade edip onun için de para ödüyorsun ya da iade etmiyorsun onun parasını faiziyle ödüyorsun.
Sonuç olarak yetkili biriyle konuş ona göre hareket et bazen keyfi fatura bile kesiyorlar tahhüt iptal durumunda.

Bir de bu durum herkesin gözünden kaçıyor ama şöyle bir durum var eğer İss'ni değiştirsen ekstra 1 fatura ödemiş oluyorsun mesela ben ayın 7'sinde değiştrdim interneti hem Ttnet faturasını ödedim o ay hem de birdahaki ay Türknet faturasını ödedim.

Cayma bedeli geçen aylarda sana uygulanan indirimlerin parasını kesiyorlar mesela senin tahhütün 24 aydı sen 21. ayda iptal ettirmek istiyorsun her ay için bir indirim bedeli var onu Ttnet hesaplayacak diyelim ki o ücret 30 tl yani sen 30*21=640Tl ödeyeceksin taahüt bedelini müşteri hzmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.
2. olarak Eğer Ttnet'ten Türknet'e geçersen taahüt bedelinin 120Tl'sini Türknet karşılıyor.
Ben de yakın zamanda Ttnet taahüdümü bozup Türknet'e geçtim gayet memnunum hazır internet hattın varsa hiç kurulum falan uğraşmıyorsun zaten benim internetim de 3 güne açıldı.
3)Modemi ya iade edip onun için de para ödüyorsun ya da iade etmiyorsun onun parasını faiziyle ödüyorsun.
Sonuç olarak yetkili biriyle konuş ona göre hareket et bazen keyfi fatura bile kesiyorlar tahhüt iptal durumunda.
Modemi iade ettikten sonra parasını ödemiyoruz.

Bir de bu durum herkesin gözünden kaçıyor ama şöyle bir durum var eğer İss'ni değiştirsen ekstra 1 fatura ödemiş oluyorsun mesela ben ayın 7'sinde değiştrdim interneti hem Ttnet faturasını ödedim o ay hem de birdahaki ay Türknet faturasını ödedim.
Evet benimde kafama o takıldı ben şimdi Türknet'e başvuracağımda ayın 28'inde geçiş yapılmasını talep edeceğim cayma bedeli ödememek için. Ancak aklımda kalan soru ise o ayın faturasını ödeyecek miyim?

Sözleşmede yer alan ve faydalandığın tüm indirimleri takır takır ödüyorsun ve buna ek olarak da son ayın faturasını ödüyorsun. Diğer ISSler ne durumda bilmiyorum ama Superonline 500 TLye kadar olan cayma bedellerini ödüyordu en son. Benim 100 küsür lira cayma bedelimi onlar ödemişti ben sadece 1 fatura ödemiştim.
Evet benimde kafama o takıldı ben şimdi Türknet'e başvuracağımda ayın 28'inde geçiş yapılmasını talep edeceğim cayma bedeli ödememek için. Ancak aklımda kalan soru ise o ayın faturasını ödeyecek miyim?
Ödeyeceksin. :D

Ben iade ettikten sonra bir bedel ödüyoruz diye biliyordum. Siz bu bilgiyi nerden edindiniz
Hayır, normalde ödememen lazım. Modem senin olmadığı için İSS sana bedavaya veya her ay kira bedeliyle sana veriyor taahhüt bitiminde veya iptalinde ise ona geri iade etmezsen o modemin ücretini ödüyorsun.

Eğer fatura gelmeden (5'inde geliyor sanrım) aboneliğini tamamen iptal ettirebilirsen ödemezsin ben bir yanlış yaptım yok yere bir fatura ödedim sen yanma bari[emoji2]

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı