Türk Telekom taahhüt nasıl iptal edilir?

ZlpFilee

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ev internetimiz Türk Telekom ve uzun süredir kullanıyoruz ama fiyatı pahalı gelmeye başladı.
50Mbps internete 150 TL ödüyoruz.
Evde internetten anlayan kişi benim ama abonelik babamın üzerine olduğu için babam ile işlem yapılıyor.
Babam benim yanımda değilken aramışlar ve 2 yıllık taahhüt kitlemişler.
Binamıza TurkNet GigaFiber bağlandı ve 1000 Mbps internet veriyorlar 140 TL'ye.
İnternetin çoğu yerinde 1 yıldan uzun süreli olan abonelikler cayma bedeli ödemeksizin fes edilebiliyor diye yazılar var.
1 ay 16 gün sonra 1 yıl tamamlanıyor. Ben cayma bedeli ödemeden ve fazla uğraşmadan TurkNet'e nasıl geçebilirim?

Yol gösteren olursa çok memnun olurum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-05 143002.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-05 143002.png
    38,9 KB · Görüntüleme: 78
  • Ekran görüntüsü 2022-03-05 143327.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-05 143327.png
    71,7 KB · Görüntüleme: 86
Memleketinizde, köyünüzde vb. internet alt yapısı gözükmeyen bir adres varsa oraya nakil isteyin. Eğer 1 ay boyunca oraya internet alt yapısı gidip kurulum yapamazlarsa hiçbir para ödemeksizin aboneliğinizi iptal ediyorlar. En azından başka bir firmadaki taahhütten ben böyle kurtuldum, TT farklı aksiyon alabilir. Vereceğiniz adreste internet olup olmadığını sorgulamak için şu siteyi kullanabilirsiniz.

Memleketinizde, köyünüzde vb. internet alt yapısı gözükmeyen bir adres varsa oraya nakil isteyin. Eğer 1 ay boyunca oraya internet alt yapısı gidip kurulum yapamazlarsa hiçbir para ödemeksizin aboneliğinizi iptal ediyorlar. En azından başka bir firmadaki taahhütten ben böyle kurtuldum, TT farklı aksiyon alabilir. Vereceğiniz adreste internet olup olmadığını sorgulamak için şu siteyi kullanabilirsiniz.

Çok güzel yol vallahi sağ olasın lazım olursa kullanacağım.

Tamam yapıyoruz derlerse ne yapıcam :D

Merhabalar, ev internetimiz Türk Telekom ve uzun süredir kullanıyoruz ama fiyatı pahalı gelmeye başladı.
Evde internetten anlayan kişi benim ama abonelik babamın üzerine olduğu için babam ile işlem yapılıyor.
İnternetin çoğu yerinde 1 yıldan uzun süreli olan abonelikler cayma bedeli ödemeksizin fes edilebiliyor diye yazılar var.
1 ay 16 gün sonra 1 yıl tamamlanıyor. Ben cayma bedeli ödemeden ve fazla uğraşmadan TurkNet'e nasıl geçebilirim?

Hocam maalesef taahhütten para ödemeden ayrılmak diye bir şey yok. Çünkü firmalar bizden cayma bedeli değil indirim bedeli istiyor. Mesela 100 liralık bir paket kullanıyoruz ya. Aslında o paketin fiyatı 100 lira değil. İndirimsiz fiyatı atıyorum 250 lira. Taahhüt verdiğimizde firma bize aylık 150 lira indirim uygulamış oluyor. Taahhüt süresi dolmadan ayrılmak istediğimizde de firma o indirimleri geri istiyor. Kanunen indirim bedeli talep etme hakları var. Yönetmelikte cezai şart ödemeksizin ayrılma hakkı sunuluyor ama firmaların istediği indirim bedeli de cezai şart olarak değerlendirilmiyor. Yani kağıt üzerinde yazanların pratikte bir karşılığı yok.
Bu hususta gerekli linkleri ve görüntüleri paylaşarak detaylı bilgiler verdiğim konuyu okuyabilirsiniz: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi

Altyapısız yere nakil talebinde bulunduğumuz zaman da oraya taşındığımızı ispat etmemiz gerekiyor. Mesela bir ikametgah belgesi vs isteyebilirler. Ha, bazen çok uğraştırmayıp bedelsiz iptal de edebilirler denemek lazım. Ama dediğim gibi taahhütten para ödemeden ayrılmak imkansıza yakın.

Arkadaşların dediği gibi uçsuz bucaksız bir yere nakil istemeniz gerekmekte. Bununla birlikte büyük ihtimal tarafınızdan ikametgah bilgisinin değişip değişmediği hakkında bir teyit bilgisi istenecektir.

Gigafiber için Türknet 480 TL'ye kadar cayma bedelini karşılıyor ama ne uğruna. 1000 TL'den daha fazla cayma bedeli ödetecek TT aniden.

Eğer hattınızı bu şekilde altyapı olmayan bir yere naklettirebilirseniz bir ihtimal. 1 ay içerisinde hizmet verilememesi durumunda kesin fesih hakkı doğuyor. Başka bir seçenek yok maalesef.

Arkadaşların dediği gibi uçsuz bucaksız bir yere nakil istemeniz gerekmekte. Bununla birlikte büyük ihtimal tarafınızdan ikametgah bilgisinin değişip değişmediği hakkında bir teyit bilgisi istenecektir.

Gigafiber için Türknet 480 TL'ye kadar cayma bedelini karşılıyor ama ne uğruna. 1000 TL'den daha fazla cayma bedeli ödetecek TT aniden.

Eğer hattınızı bu şekilde altyapı olmayan bir yere naklettirebilirseniz bir ihtimal. 1 ay içerisinde hizmet verilememesi durumunda kesin fesih hakkı doğuyor. Başka bir seçenek yok maalesef.
1 ay boyunca da internetsiz kalırsın ama. Benim işim internet üzerinden o yüzden göze alamam.

Hocam nerede oturuyorsunuz da 1000 Mbps altyapı var anlamıyorum. Ben ataşehir de oturuyorum bana 40M Mbps zar zor veriyorlar rezalet.

Yeni konular

Geri
Yukarı