Türk Telekom taahhüt sonuna doğru başka bir sağlayıcıya nasıl geçilir?

Fakat abonelik geçiş sonrası iptal olacak, numara olmadan ödeme yapmak mümkün mü?

Evet Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Müşteri hizmetleri durmadan iptal ettirmeye çalıştı kendilerine mevcut hat üzerinden geçiş yapacağımı söylememe rağmen. Şimdi belgeleri hazırlıyorum son kez Türk Telekom'u arayacağım ondan sonra belgeleri yollayıp geçişi başlatacağım. Bana dedikleri gibi son fatura ücreti+cayma bedeli (son kalan günler için 7 TL civarı olduğunu söylediler.) olduğunu teyit ettireceğim
E devlet üzerinden çıkar borç. En azından ben öyle biliyorum, diğer arkadaşlar daha iyi bilir.

Teyit ettir ama iptal ediyorum deme hocam cunku kapatin dersen aninda kapatıyorlar intetneti. Gibirnet yerine baska sağlayıcı bakmani tavsiye ederim kac lira ucret odeyeceksiniz taahhüt varmi ?
Türknet ADSL hızına fiber ücreti istiyor, Superonline vb. hepsi taahhütlü. Geriye bir tek Netspeed ile Gıbırnet kalıyor. Netspeed ile iletişim kurmaktayım ona göre son kararı verip geçiş işlemini başlatacağım.

Kullanmış olduğun hattı sakın iptal ettirme Türk Telekom'u da dinleme bana da TurkNet'e geçerken aynı masalı söylemişlerdi hattı iptal ettirirsen tekrar bağlantı ücreti ödersin farklı operatöre geçiş yaparsan da bağlantın taşınır ekstra hat açım ücreti ödemezsin.
Türk Telekom'daki faturan ise Türk Telekom ofisine uğrarsın oradan kalan borcunun tahsilatını yaparsın ya da internet bankacılığı ile de ödeyebilirsin taahhüt bittiği için sana anormal bir ücret çıkmayacaktır.

Kullanmış olduğun hattı sakın iptal ettirme Türk Telekom'u da dinleme bana da TurkNet'e geçerken aynı masalı söylemişlerdi hattı iptal ettirirsen tekrar bağlantı ücreti ödersin farklı operatöre geçiş yaparsan da bağlantın taşınır ekstra hat açım ücreti ödemezsin.
Türk Telekom'daki faturan ise Türk Telekom ofisine uğrarsın oradan kalan borcunun tahsilatını yaparsın ya da internet bankacılığı ile de ödeyebilirsin taahhüt bittiği için sana anormal bir ücret çıkmayacaktır.
Tam ve net cevabınız için çok teşekkür ederim. Geçiş süreciniz ne kadar sürdü? Ayrıca geçiş yaparken taahhüt bulunuyor muydu?

Belgeler ellerine ulaştığı gün içinde geçiş yapıldı Türk Telekom'dan gelen internet kesildi modem ara yüzüne TurkNet'ten gelen yeni kullanıcı adı şifre girince tekrar bağlantı sağlanmış oldu.

Netspeed'de port yok gözüküyor

Oda aynı portu kullanacak aslında sorun olmaması lazım. Geçiş süresinde işlemler tamamlanınca sana kullanıcı adı şifresi gelecek modem ara yüzünden aktifleştirmen gerekiyor basit bir işlem. Yapamazsan yine yardımcı olurum tabii. Arkadaşın dediği gibi yani olay bende birkaç internet değişimi yaptırdım fakat asla iptal ettirmedim direk kendim bağlantı değişikliği yaptım. Hatta maalesef birinde kurulum ücreti ödemek zorunda kaldım tabii kurulum dedikleri şey ankastreye gelip hattı çakmak ve modem ara yüzünden şifre kullanıcı adı doldurmak arayan arkadaşlara söyledim ben yaparım gelmeyin diye canlarına minnet tabii olur dediler :D

Son olarak Netspeed'le görüş kesin cevap al onlarda aynı port üzerinden hat verecekler sana sorun yaşamazsın yani. Uydunet varsa uydunette düşünebilirsin.

Oda aynı portu kullanacak aslında sorun olmaması lazım. Geçiş süresinde işlemler tamamlanınca sana kullanıcı adı şifresi gelecek modem ara yüzünden aktifleştirmen gerekiyor basit bir işlem. Yapamazsan yine yardımcı olurum tabii. Arkadaşın dediği gibi yani olay bende birkaç internet değişimi yaptırdım fakat asla iptal ettirmedim direk kendim bağlantı değişikliği yaptım. Hatta maalesef birinde kurulum ücreti ödemek zorunda kaldım tabii kurulum dedikleri şey ankastreye gelip hattı çakmak ve modem ara yüzünden şifre kullanıcı adı doldurmak arayan arkadaşlara söyledim ben yaparım gelmeyin diye canlarına minnet tabii olur dediler :D

Son olarak Netspeed'le görüş kesin cevap al onlarda aynı port üzerinden hat verecekler sana sorun yaşamazsın yani. Uydunet varsa uydunette düşünebilirsin.
Gıbırnet'e churm(geçiş) formunu, abonelik sözleşmesini ve kimlik fotokopisini attım bakalım. Sonuç bekliyorum, umarım iyi bir tercih olmuştur (Neredeyse acil bir değişim olduğu için Netspeed ile görüşemedim)

Gıbırnet'e churm(geçiş) formunu, abonelik sözleşmesini ve kimlik fotokopisini attım bakalım. Sonuç bekliyorum, umarım iyi bir tercih olmuştur (Neredeyse acil bir değişim olduğu için Netspeed ile görüşemedim)
taahhüt süzdür umarım sıkıntı yaşamadan güzel kullanman dileğiyle hocam :)

Geri
Yukarı