Türk Telekom Taahhüt Yenilemeden Paket Değişikliği

sltmaker

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Türk Telekom kullanıyorum, ADSL olan tarifemizi taahhüt yenilemeden VDSL olarak güncelleyebiliyor muyuz?

Türk Telekom kullanmaktayım bundan önce ikamet ettiğimiz yerde VDSL (24Mbps indirme / 2Mbps yükleme) olan tarifemiz nakil olduğumuz yerde sadece ADSL (16Mbps indirme / 0.80Mbps yükleme) altyapının olması gerekçesiyle ADSL'e düşürüldü (yaklaşık 1 yıl önce). Bugün Netspeed'e altyapımı sorgulattığımda 174 metre uzaklıktan 50Mbit'e kadar internet verebileceklerini söylediler. Bunun üzerine Netspeed'in altyapısını kullandığı Türk Telekom'u arayıp altyapımın VDSL destekleyip desteklemediğini sorduğumda VDSL destekliyor cevabını aldım. Türk Telekom taahhütümüzün bitmesine 4 ay kaldı ve ben bu süreyi uzatmadan ADSL olan tarifemizi kalan 4 ay için VDSL'ye yükseltmelerini istediğimde bu iş için benden taahhütün yenilenmesi gerektiğini söylediler.

Açıkçası bana biraz saçma geldi onun için başka ağızlardan da "evet, paket değişikliği yapabilmen için taahhüt yenilenmesi gerekiyor" lafını duymak istiyorum. Böyle bir tecrübesi olan varsa ve aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba evet güncelleyebiliyorsunuz ekstradan bir ücret talep etmiyor sadece, aldığınız paket ücretine göre yükselmeler oluyor 50TL lik bir paket kullanıyorsanız bir üst paket için o paketin kampanya dahil ücretini talep ediyorlar misal sizin fatura kesim tarihiniz ayın 20si diyelim; 20sine kadar kullandığınız paket ücretinin faturası ve 20'sinden sonra yeni geçtiğiniz paket ücretinin fiyatini hesaplayıp en alt ücret olmak şartıyla fatura kesiyorlar.

Ayrıca buradan % 100 kesin doğru bilgi almanız mümkün değil 444 03 75 arıyarak TTNET müşteri hizmetlerinden % 100 kesin net bilgi alabilirsiniz.

Merhaba evet güncelleyebiliyorsunuz ekstradan bir ücret talep etmiyor sadece, aldığınız paket ücretine göre yükselmeler oluyor 50TL lik bir paket kullanıyorsanız bir üst paket için o paketin kampanya dahil ücretini talep ediyorlar misal sizin fatura kesim tarihiniz ayın 20si diyelim; 20sine kadar kullandığınız paket ücretinin faturası ve 20'sinden sonra yeni geçtiğiniz paket ücretinin fiyatini hesaplayıp en alt ücret olmak şartıyla fatura kesiyorlar.

Ayrıca buradan % 100 kesin doğru bilgi almanız mümkün değil 444 03 75 arıyarak TTNET müşteri hizmetlerinden % 100 kesin net bilgi alabilirsiniz.
Peki, teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı