Türk Telekom taahhüt

RevDeisDou

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Türk Telekom ULTRANET paketini kullanıyorum. 24 AY taahütlü.
Şöyle bir şey gördüm;

Hala böyle bir şey geçerli mi?

Haber kısmen doğru kısmen yanlış. 12 üzerinde sözleşme yapmak yasak değil. Fakat kanun; yaptıysa bile tüketici hiçbir ceza ödemeden cayabilir diyor. Yasak değil yani. Ama aynı zamanda kanunun taahhütlü abonelik kısmında ise taahhüt cayma bedelinden bahsediliyor. Yani kanundaki iki madde birbiriyle çelişiyor. ve şu ana kadar Türkiye'de ki hiçbir hakem heyeti bu konuda tüketicinin lehine karar vermedi. Firma lehine olan maddeyi uyguluyor. O yüzden riske girmeyin derim eğer iptal edecekseniz.

Ben interneti TTNET ten Türknet e geçirdim şimdi ise avantaj bedeli adı altında ücret talep ediyorlar. Ancak TTNET genel müdürlüğüne gidip abonelik ile taahhüt sözleşmemi istediğimde bulamadılar. Ülkemizdeki bazı sektörler demek istiyordum ancak hepsi tüketiciye hizmet için değil, tüketiciden daha fazla para koparma adı altında hizmet veriyorlar. O kadar çok tarife ve fiyat oyunları ile tüketici nasıl baş edebilir ? Saçma sapan olaylar ile uğraşıyoruz.

Ben interneti TTNET ten Türknet e geçirdim şimdi ise avantaj bedeli adı altında ücret talep ediyorlar. Ancak TTNET genel müdürlüğüne gidip abonelik ile taahhüt sözleşmemi istediğimde bulamadılar. Ülkemizdeki bazı sektörler demek istiyordum ancak hepsi tüketiciye hizmet için değil, tüketiciden daha fazla para koparma adı altında hizmet veriyorlar. O kadar çok tarife ve fiyat oyunları ile tüketici nasıl baş edebilir ? Saçma sapan olaylar ile uğraşıyoruz.
Taahhüt farklı şeydir sözleşme farklı şey. Abone olurken imzalamış olduğumuz sözleşme ıslak imzalı olmak zorundadır fakat taahhütte bir evraka gerek yoktur taahhüt sms ile veya telefonla bile verilebilir

Doğrudur. Ancak sözleşmem dahi firmada bulunmuyor. Ben o firmanın abonesimiyim değilmiyim ?Abonelik evraklarım olmadığı için aboneleri değilim. Nasıl taahhüt yapılıyor ? Gelelim taahhüt olayına ondada beni kimse aramadı. Eğer öyle bile olsa taahhütnamelere neden gerek var ? SMS ile veya telefon ile alınacak bir taahüt olayı var ise taahhütnameler evrak olarak neden vardır ? Taahhütnamelerde firmanın şartlarını görmemiz gerekli değil midir ? Yani olaylar o kadar saçma ki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı