Türk Telekom Tip 7 Erişim Kabini

Sagurata

Hectopat
Merhaba. 1.5 ay önce mahallenin alt caddesine 2 tane Tip-7 kutu yerleştirildi. Benim aklıma takılan 4 soru var daha. Cevaplarsanız sevinirim.
1-) Kutular tahminen ne zaman aktif olur?
2-) Biz bu kutulardan yararlanabilecek miyiz? (Şu an hızımız çok düşük 2 MBps indirme hızım var.)
3-) Binaya kutu gelecek mi yoksa direk dolap üzerinden mi alacağız?
4-) Eğer bu kutulardan faydalanabilirsek hızımız ne olur. Kutuların eve uzaklığı 120 metre
1586440888333.png

1-Bu süre değişkenlik gösterebilir. Genelde 3 ay ve 6 ay arasında aktif oluyor.
2-Binanıza yeni ankastre kutusu koyabilirler ama koymayadabilirler. Genelde eski binalar kentsel dönüşüme girdiği zaman koyuyorlar.
3-Binaya kutu gelmesi gerek ama şuan kullandığınız kablolar aynı saha dolabında ise direk altyapı hızınız yükselir.
4-Aynı kablolar üzerinden 75-80Mbps arası olabilir. Yeni kablo döşenirse 90Mbps olabilir.

• Salgın döneminde olduğumuz için 3-4 aydan önce düşünüyorum. Eğer test aşamasında ise 1 ay içinde aktif olur.
  • O saha dolabına bağlı iseniz yararlanırsınız.
  • Binaya kutunun gelmesine gerek yok, mevcut kablo üzerinden hizmete devam.
  • 120 metre yürüme mesafesidir diye tahmin ediyorum, eğer kablo fazla dolanmadan geliyorsa 90 Mbps garanti.

Burada verilecek cevapların hiçbiri doğru olmayacaktır. Soruların cevaplarını Türk Telekom bile bilmiyor.
1,5 ayda yeni yapılan bina varsa kutular aktif olmuştur.
Kutulardan yararlanabileceksin ama 2 ay sonra mı 250 ay sonra mı belli değil.
Fiber için binaya kutu koyuyorlar. VDSL için koymuyorlar sanırım. VDSL'i olan arkadaşlar cevap verebilirler buna.
Potansiyel 100 Mbps hız var. 90-95 arası bir değer alırsınız.

Mahallemde o uzaklıktaki caddede yıllardır var. Sokağıma da 6-7 ay önce geldi. Yeni yapılan binalara telefon kabloları gibi kablo çekmişlerdi. Müdürlüğe gittiğimde yeni yapılan binalara yapıyoruz, size yok dediler. Ne zaman olur dediğimde cevap alamadım. Kafalarına göre iş yapıyorlar. Adam iki bina yanımda 100 Mbps internet alırken ben 3 Mbps ile takılıyorum.

1-Bu süre değişkenlik gösterebilir. Genelde 3 ay ve 6 ay arasında aktif oluyor.
2-Binanıza yeni ankastre kutusu koyabilirler ama koymayadabilirler. Genelde eski binalar kentsel dönüşüme girdiği zaman koyuyorlar.
3-Binaya kutu gelmesi gerek ama şuan kullandığınız kablolar aynı saha dolabında ise direk altyapı hızınız yükselir.
4-Aynı kablolar üzerinden 75-80Mbps arası olabilir. Yeni kablo döşenirse 90Mbps olabilir.
Kutuyu önceden yeniletmiştik. Benim o kutulardan hizmet aldığımı nasıl öğrenebilirim?

444 1 444 numarasını arayarak sorabilirsiniz.
Türk Telekom'a mail atmıştım bugün aradılar. Altyapı çalışası bitmeden bilemeyiz dediler.
Burada verilecek cevapların hiçbiri doğru olmayacaktır. Soruların cevaplarını Türk Telekom bile bilmiyor.
1,5 ayda yeni yapılan bina varsa kutular aktif olmuştur.
Kutulardan yararlanabileceksin ama 2 ay sonra mı 250 ay sonra mı belli değil.
Fiber için binaya kutu koyuyorlar. VDSL için koymuyorlar sanırım. VDSL'i olan arkadaşlar cevap verebilirler buna.
Potansiyel 100 Mbps hız var. 90-95 arası bir değer alırsınız.

Mahallemde o uzaklıktaki caddede yıllardır var. Sokağıma da 6-7 ay önce geldi. Yeni yapılan binalara telefon kabloları gibi kablo çekmişlerdi. Müdürlüğe gittiğimde yeni yapılan binalara yapıyoruz, size yok dediler. Ne zaman olur dediğimde cevap alamadım. Kafalarına göre iş yapıyorlar. Adam iki bina yanımda 100 Mbps internet alırken ben 3 Mbps ile takılıyorum.
Kutunun bize hizmet verip vermeyeceğini nereden anlayacağız. Yeterki bizede hizmet versin süresi önemli değil. 3mbps hız alıyorum ama bu yeni kutular kurulmaya başladıktan sonra oldu bununla bir alakası var mıdır?
  • Salgın döneminde olduğumuz için 3-4 aydan önce düşünüyorum. Eğer test aşamasında ise 1 ay içinde aktif olur.
  • O saha dolabına bağlı iseniz yararlanırsınız.
  • Binaya kutunun gelmesine gerek yok, mevcut kablo üzerinden hizmete devam.
  • 120 metre yürüme mesafesidir diye tahmin ediyorum, eğer kablo fazla dolanmadan geliyorsa 90 Mbps garanti.
Bağlı olup olmadığımızı nasıl anlayacağız?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı