Türk Telekom tüketici hakları mahkemesini kazanabilir miyiz?

183206

Megapat
Makaleler
1
3 gün önce kurulmuş internetin iptalini sağlamadılar. Cayma hakkınız yok dediler.
Kanunları okudum TT il müdürlüğüne. Bizim yetkimiz yok diyerek TT müşteri temsilcisine, TT müşteri temsilcisi de bizim yetkimiz yok diyerek mahkemeye yönlendirdi.

İnternetin iptalini gerçekleştirdik, büyük bir cayma ücreti çıktı. Cayma ücretini gönderdiklerinde ödeyeceğiz ve tüketici haklarına gideceğiz.
Bugünden gittik aslında, önce fatura gelsin dediler. Ayrıca Türkiye'de sadece 2 şehirde kullanıcı haklı bulundu, kazanamazsınız bunu vs. dediler.
BTK ile anlaşmaları var falan dediler. Sizce gerçekten kazanamayacak mıyız?

3 gün önce kurulmuş internetin iptalini sağlamadılar. Cayma hakkınız yok dediler.
Kanunları okudum TT il müdürlüğüne. Bizim yetkimiz yok diyerek TT müşteri temsilcisine, TT müşteri temsilcisi de bizim yetkimiz yok diyerek mahkemeye yönlendirdi.

İnternetin iptalini gerçekleştirdik, büyük bir cayma ücreti çıktı. Cayma ücretini gönderdiklerinde ödeyeceğiz ve tüketici haklarına gideceğiz.
Bugünden gittik aslında, önce fatura gelsin dediler. Ayrıca Türkiye'de sadece 2 şehirde kullanıcı haklı bulundu, kazanamazsınız bunu vs. dediler.
Sonuna kadar git benim veya başkasının lafıyla pes edersen üzülürsün.

:D hahaha bende Türk Telekom'dan laptop almıştım hard diski bozuk çıkmıştı almamışlardı siz yaptınız demişlerdi tüketici hakem heyeti bizi %100 haklı bulmuştu bilir kişiler vb davanızdan vaz geçmeyin. ve 14 gündür cayma bedeli hakkı.

Sonuna kadar git benim veya başkasının lafıyla pes edersen üzülürsün.
Pes etmeyeceğim, 3 günlük internete dünyanın cayma ücretini çıkarttılar.
Pes etmek gibi bir lüksümüz yok. Ancak ilimizdeki tüketici haklarına dilekçe vereceğimiz yer bile kazanamazsınız dedi. Sadece 2 tane ilde kazanıldı bu tarz bir olay dedi, moralimi bozdu

@Mert Atakann Ama laptop ile taahhütlü sözleşme aynı şey değil ki.

Cayma bedelini alırsın muhtemelen ama internetteki sorunun neydi neden vazgeçtiniz.

Pes etmeyeceğim, 3 günlük internete dünyanın cayma ücretini çıkarttılar.
Pes etmek gibi bir lüksümüz yok. Ancak ilimizdeki tüketici haklarına dilekçe vereceğimiz yer bile kazanamazsınız dedi. Sadece 2 tane ilde kazanıldı bu tarz bir olay dedi, moralimi bozdu

@Mert Atakann Ama laptop ile taahhütlü sözleşme aynı şey değil ki.
Türk Telekom cayma bedeli alabilir mi?

Taahhütlü tarife kullanan Türk Telekom aboneleri istedikleri zaman tarifelerini sonlandırabilirler. Fakat taahhüt süresinden önce sözleşmenizi bozarsanız sizden cayma bedeli tahsil edilir.

Tamamen keyfi olarak taahüt bozuyorsanız eğer muhtemelen haklı çıkamayabilirsiniz ama İSS kaynaklı sıkıntılarda varsa şansınızı deneyin derim. THH bu ülkede belkide güvendiğim tek kurumdur yani haklıysan hakkını veriyolar benim gördüğüm kadarıyla, size de hakkınızı verirler.

Tamamen keyfi olarak taahüt bozuyorsanız eğer muhtemelen haklı çıkamayabilirsiniz ama İSS kaynaklı sıkıntılarda varsa şansınızı deneyin derim. THH bu ülkede belkide güvendiğim tek kurumdur yani haklıysan hakkını veriyolar benim gördüğüm kadarıyla, size de hakkınızı verirler.
Aynen bende ay başında vodafon'dan şikayetçi oldum inceleme aşamasında ama ben 2 aydır internet kullanamıyordum cayma talep ettim fiyat çıkardılar ödedim. Ortada haksız kazanç olduğu içinde dava açtım muhtemelen de kazanırım senin durum biraz farklı gözüküyor kaç TL cayma bedeli çıkardılar ?

Tamamen keyfi olarak taahhüt bozuyorsanız eğer muhtemelen haklı çıkamayabilirsiniz ama İSS kaynaklı sıkıntılarda varsa şansınızı deneyin derim. THH bu ülkede belki de güvendiğim tek kurumdur yani haklıysan hakkını veriyorlar benim gördüğüm kadarıyla, size de hakkınızı verirler.
Cayma bedelini alırsın muhtemelen ama internetteki sorunun neydi neden vazgeçtiniz.
Hocam biz il müdürlüğüne gittiğimizde, bize 130 TL'ye 24 Mbps bir paket sundular.
Sizin için en avantajlısı bu diyerekten bu paketi sağladılar.
2 gün sonra kapılarına gittim, aynı fiyata 100 Mbps paketiniz varmış bana bunu niye verdiniz diye sordum. ''Görmemişiz, kusura bakmayın.'' dediler.
Paketimizi değiştirmeyi de reddettiler.

Ayrıca, bizi internetten memnun olup olmadığımızı sormak için arayan TT müşteri temsilcisi ilk 2 hafta cayma hakkınız var dedi. İptal edelim o zaman dedik, TC kimlik sordular.
Hat babaannemin üzerine olduğu için o an babaanneme ulaşamadık ve yarın tekrar arayacağız sizi dediler. Ancak aramadılar. TT müşteri temsilcisine bağlandık ve il müdürlüğüne gittik, ''Kendi müşteri temsilciniz ilk 2 hafta cayma hakkımız olduğunu söyledi. İptal ettirmek istiyoruz dedik.'' Cevap olarak ''Yok onlar öyle söylememişlerdir.'' dediler.

Parayı ödeyeceksiniz mecburen sanırım. Yoksa haciz geliyor. Ama THH büyük ihtimalle sizi haklı bulup ücretin iadesini sağlattıracaktır.
Parayı ödedikten sonra THH'ye başvuracağız zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı