Türk Telekom ücretsiz fiber kablosu mu veriyor?

Anladim binada 34 daire var diyelim ki imza toplayarak müracaat ettik ve kabul edildi fiber internet bağladıkları zaman yapilan masraflar bizden mi cikiyor Telekom mu karşılıyor.
Masrafları TT karşılar ancak daire içi tesisat kısmını bazen tüketiciye bırakabiliyor. Yani başlıkta da sorduğunuz o fiber kabloyu (ki onun adı OBK) size teslim edip "elektrikçiye çektirin" de diyebilir. Bu durumda size sadece elektrikçi masrafı çıkar.
Diğer durumda TT iç tesisatı da kendi hallederse hiçbir masraf çıkmaz.

Anladim binada 34 daire var diyelim ki imza toplayarak müracaat ettik ve kabul edildi fiber internet bağladıkları zaman yapilan masraflar bizden mi cikiyor Telekom mu karşılıyor.

Telekom 100Mbps sınırı koymuş ise dediginiz gibi şu an için fiber internete geçmenin bir faydasi olmayacaktır ileriye dönük hazırlık olmuş olur anladığım kadarıyla.

Masraflar sizden çıkmıyor. Dairenizin dış kapısına kadar ücretsiz bir şekilde kabloyu getirip bırakmak zorundalar. Oradan sonrası değişiklik gösteriyor ama çoğu zaman ücretsiz şekilde evin içine de kablolama yapıyorlar.

2. sorun;
Ne faydası olur dersen hız düşüşü minimum seviyeye iner, ping minimum seviyeye iner :) daha ne olsun.

Masrafları TT karşılar ancak daire içi tesisat kısmını bazen tüketiciye bırakabiliyor. Yani başlıkta da sorduğunuz o fiber kabloyu (ki onun adı obk) size teslim edip "elektrikçiye çektirin" de diyebilir. Bu durumda size sadece elektrikçi masrafı çıkar.
Diğer durumda TT iç tesisatı da kendi hallederse hiçbir masraf çıkmaz.

Anladım bir şansımızı deneyelim bina kalabalık diye belki yaparlar fiber internet bağlantısını fiber bağlantı yapıldıği zaman modemlerinde değişmesi gerekir değil mi internette gördüğüm kadarıyla bağlantısı çok daha farkli normal internete göre.
Masraflar sizden çıkmıyor. Dairenizin dış kapısına kadar ücretsiz bir şekilde kabloyu getirip bırakmak zorundalar. Oradan sonrası değişiklik gösteriyor ama çoğu zaman ücretsiz şekilde evin içine de kablolama yapıyorlar.

2. sorun;
Ne faydası olur dersen hız düşüşü minimum seviyeye iner, ping minimum seviyeye iner :) daha ne olsun.

Online oyunlar pek oynamadigimdan artık ping düşmesi çok mühim değil ama gene de en iyisini kullanma imkanı var ise değerlendirmek gerek😅

Anladım bir şansımızı deneyelim bina kalabalık diye belki yaparlar fiber internet bağlantısını fiber bağlantı yapıldıği zaman modemlerinde değişmesi gerekir değil mi internette gördüğüm kadarıyla bağlantısı çok daha farkli normal internete göre.
Fibere geçiş yapmak için nakil işlemi yapıyorsunuz ve evinize ekip gelip GPon + Modem getirip kurulum yapıp gidiyor.

Evet, fiber altyapıda farklı modemler kullanılır. Benim VDSL'den fibere geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz buraya bırakıyorum. Belki süreç içerisinde size yardımcı olur: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Yardımcı olup bilgilendirdiginiz için teşekkürler ufak bi araştırma yaparak müracaat edeceğim olumlu dönüş olur ise hemen fiber baglanti yaptiricam hayırlı akşamlar

Bende şuan VDSL'den FİBER'e nakil işlemi için bekliyorum.
Yardımcı olup bilgilendirdiginiz için teşekkürler ufak bi araştırma yaparak müracaat edeceğim olumlu dönüş olur ise hemen fiber baglanti yaptiricam hayırlı akşamlar
Rica ederim :) bende şuanda nakil işlemini yaptırıyorum. Adresimde fiber yeni aktif oldu. Umarım sizlerde fiberle tanışırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı