Türk Telekom VDSL indirme hızı sürekli düşüyor

mustafas03

Hectopat
Daha fazla  
Türk Telekom VDSL 50Mbps download 8Mbps upload paketini kullanıyorum. Uploadımda hiç sıkıntı olmuyor, sürekli 7.70 civarı alıyorum. Fakat download hızım sürekli düşüyor. Modemi ilk açtığımda 47Mbps civarı veriyor, 10 dakika sonra 41'e düşüyor, 1 saat sonra 38 falan derken 14-15 saat sonra hızım 0.01Mbps civarına düşüyor ve hiçbir işlem yapamıyorum. Hat değerlerim de bana çok kötü geldi. Sorun modemde mi hattımda mı anlayamadım.
(Modemi bana Türk Telekom göndermişti, 4 aylık bir modem TP-Link VC220-G3u)

Hat Değerlerim : Hat Zayıflaması (dB) Upload: 22.3 Download :11.1
Hatalar (Pkts) Upload:2 Download:1949388 (5 saniyeye bir yüz, yüz ellişer şekilde artıyor)
Hat Zayıflaması (dB) U0: 2.3 U1: 22.3 U2: 45.8
SNR Margin (dB) U0: N/A U1: 17.8 U2: 17.7

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    27 KB · Görüntüleme: 104
Yani modemimde sorun yok, Türk Telekom ile görüşmem gerekiyor. Doğru mu?
Bu kadar CRC hatası olduğuna göre ya iç tesisat ya da port ile bağlantılı sorun var demektir. Arıza kaydı açın baksınlar.

Sorun yok diye dönüş yapılırsa modemi elektrikçiyle kısa kablo kullanarak direk ankastreye bağlayın. Zayıflama düşüyor ve bahsi geçen hızın kademeli azalması olmuyorsa iç tesisatı yenileyin...

Sorunun modemle uzaktan veya yakından alakası bulunmuyor gibi...

Bu kadar crc hatası olduğuna göre ya iç tesisat ya da port ile bağlantılı sorun var demektir. Arıza kaydı açın baksınlar.

Sorun yok diye dönüş yapılırsa modemi elektrikçiyle kısa kablo kullanarak direk ankastreye bağlayın. Zayıflama düşüyor ve bahsi geçen hızın kademeli azalması olmuyorsa iç tesisatı yenileyin...

Sorunun modemle uzaktan veya yakından alakası bulunmuyor gibi...

Birazdan farklı bir modemle tekrar deneyeceğim. Yine aynı şekilde olursa dediğiniz gibi arıza kaydı oluşturacağım. Modemin ilk geldiği zamanlar da böyle sorun oluyordu ama modemi kapatıp açtığımda düzeliyordu. Şimdi kapatıp açmakta fayda etmiyor. Dediğiniz gibi tesisattan olabilir. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı