Türk Telekom VDSL internet paketi

gizliaadam

Hectopat
Evimin oraya 57Mbps VDSL2 getirilmiş. Ben 16Mbps ADSL kullanıyorum ve VDSL'e geçmek istiyorum ancak Türk Telekom'un internet sitesinde hiç VDSL paketi göremedim. Biri atabilir mi?

Eğer alt yapı varsa Turkcell Superonline tavsiye ederim. Başın ağrımaz. Değerlerim aşağıdaki gibi.

1.jpg

TurkTelekom'a göre VDSL de bir fiber. Fiber paketlere bakın yani. Fiber altyapı çekiyorlar her yere. Ama boşuna. Fiber internete göre paketleri yok. VDSL altyapıya verdikleri aynı paketi fiber altyapıya da veriyor.

Türk Telekom'a göre VDSL de bir fiber. Fiber paketlere bakın yani. Fiber altyapı çekiyorlar her yere. Ama boşuna. Fiber internete göre paketleri yok. VDSL altyapıya verdikleri aynı paketi fiber altyapıya da veriyor.

VDSL'ler genellikle ADSL altyapıdan dönderiliyor fiberde VDSL vermek çok daha mantıklı hatlar açısından.

VDSL'ler genellikle ADSL altyapıdan gönderiliyor. Fiber hatta VDSL vermek çok daha mantıklı hatlar açısından.
FTTH altyapı 1000 Mbps simetrik internet desteklerken en yüksek paketin 100/8 olması ne kadar mantıklı sence? 100/8 internet VDSL altyapı üzerinden de alınabiliyor. TurkTelekom VDSL'e de fiber altyapı diyor.

FTTH altyapı 1000 Mbps simetrik internet desteklerken en yüksek paketin 100/8 olması ne kadar mantıklı sence? 100/8 internet VDSL altyapı üzerinden de alınabiliyor. TurkTelekom VDSL'e de fiber altyapı diyor.
FTTH çekmiyor ki TT ekipleri. Genelde FTTB çekiyorlar o da zaten koca apartmana bir adet 1000Mbps hat geliyor sonra onu aşağıda GPON üzerinden bölüyorlar tel tel ve her tel tek başına 100Mbps destekliyor. Bu şekilde herkese fiber geliyor ama 100Mbps olarak. TT genelde bu şekilde yatırım yapıyor ve tek bir FTTH 1000Mbps ile en az 10 haneye 100Mbps fiber internet hizmeti vermiş oluyor. Bence bu çok daha verimli bir hız sistemi. İleride tabii ki yetmeyebilir ama her binaya 1000Mbps vermek biraz zor açıkçası.

TurkNet'e geçip VDSL'ye geçmeniz çok daha iyi olacaktır. Türk Telekom'da çeşitli sıkıntılar söz konusu olabiliyor ve TurkNet'te 50-90 arası hız 95 TL ve taahhüt yok bence en rahatı.
Ben çok rekabetçi oyun oynuyorum ve aynı mahallede arkadaşım kullanıyor ama benim ping değerlerim daha iyi o yüzden pek geçesim gelmedi. Bu dediğimde ikimizde 16MBPS ADSL kullanıyorduk VDSL hakkında bir fikrim yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı