Türk Telekom VDSL olan evde hangi ISS tercih edilmeli?

Mrboot

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biraz önce arayıp öğrendiğime göre evimde Türk Telekom VDSL altyapısı varmış ve 75 Mbps hız destekliyormuş, hangi internet sağlayıcısını tercih etmeliyim? Benim aklımda TurkNet'i tercih edip altyapı başvurusu yapmak vardı taahhüt olmadığından istediğimde değiştiririm diyorum 1 Gbps internet için başvurmak istiyorum hangi marka daha iyi ping ve indirme hızı verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Gbps internet altyapısı kolay kolay temin edilen bir şey değil. 1 bina için bu altyapının çekilmesi günümüz şartlarında hiç mümkün değil. Genellikle merkezi, toplu yerleşim yerlerine çekilen bir hat. Altyapı çektirmeniz ile ilgili yorum yapmak istemiyorum daha fazla fakat ISS bakımından fiyat/performans oranı iyi olan bir tane tercih edebilirsiniz. Ben TurkNet kullanmaktayım, hat değerlerimin ortalama/ortalamanın bir tık üstü olmasından ötürü kopma-kesilme-yavaşlama yaşamıyorum sabit 75Mbps alabiliyorum. Sizin de bahsettiğiniz iyi ping ve indirme hızı değerleri hattınıza bağlıdır. Santrale olan uzaklığınız mesela ping değeri için mühim. Kablo altyapınız da yine hakeza önemli. Civarınızda farklı ISS'leri kullanıp memnun kalan varsa (Millenicom, Comnet vb.) onlara da yönebilirsiniz. Benim tavsiyem taahhütsüz bir internet almanız yönünde. Taahhüt kadar saçma bir şey yok zira. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar biraz önce arayıp öğrendiğime göre evimde Türk Telekom VDSL altyapısı varmış ve 75 Mbps hız destekliyormuş, hangi internet sağlayıcısını tercih etmeliyim? Benim aklımda TurkNet'i tercih edip altyapı başvurusu yapmak vardı taahhüt olmadığından istediğimde değiştiririm diyorum 1 Gbps internet için başvurmak istiyorum hangi marka daha iyi ping ve indirme hızı verir?

Hocam en iyi ping TurkNet verir. İndirme hızı standartdır bütün firmalarda BTK yakın zamanda ekstra upload paketlerini koydu TurkNet ve diğer sağlayıcılar ekstra bir ücretle upload arttırabilecekler bu özellik büyük ihtimalle turknetede gelir.

@509401 En iyi pingi verecek firmayı neye göre kararlaştırıyorsunuz anlamadım tam olarak. Arkadaşın hat değerlerini, bulunduğu muhitteki altyapıyı bilmeden böyle yorum yapmanız doğru değil. Düzeltmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı