Türk Telekom VDSL port takma işlemi

blackdeadly

Kilopat
Merhaba, yarın Türk Telekom ekipleri VDSL port takacaklarını söylediler iletişim merkezinden arayıp TürkNet'i iptal ettireceğim bende. Hiçbir şey imzalamadım sözlü onayımı aldılar portu takıp takmadıklarını nasıl anlarım imzalamadan, ekipler eve de gelir mi kendi modemim var dedim. Kuşkulanma sebebim Türk Telekom'un Online işlemlerinde hizmet numaramın ADSL hizmet numarası olarak yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Port takılıp takılmadığını ancak sokağının başındaki saha dolabını sürekli takip ederek anlarsın.
Ekip gelince o dolapta çalışma yapar.

Saha dolabını göremiyorum 174 m uzakta yazıyor evimin penceresinden kesemiyorum.

Taktıklarında VDSL destekliyorsa modem ADSL'den VDSL'e çevirilir.

Haklısınız ama hali hazırda türknet kullanıyorum şu anda türk telekomun OİM'ine girince VDSL hizmet numarası yazması gerekmez mi?

Teşekkürler, son sorum kurulum ekipleri bilgilendirir mi VDSL olup olmadıgını?

TürkNet'te bilmiyorum ama altyapında ADSL'den VDSL'ye geçiş için iyileştirme yapıldıysa port takma fiber değişimi vs Türk Telekom müşterilerinin hatları otomatik olarak VDSL'ye geçiriliyor.

Bunu modem arayüzünden hat modu olarak görebilirsin.
Ama dediğim gibi Türk Telekom diğer operatörlerin müşterilerine böyle bir destek veriyor mu bilmiyorum.

Ekipler bilgi vermez.

TürkNet'te bilmiyorum ama altyapında ADSL'den VDSL'ye geçiş için iyileştirme yapıldıysa port takma fiber değişimi vs Türk Telekom müşterilerinin hatları otomatik olarak VDSL'ye geçiriliyor.

Bunu modem arayüzünden hat modu olarak görebilirsin.
Ama dediğim gibi Türk Telekom diğer operatörlerin müşterilerine böyle bir destek veriyor mu bilmiyorum.

Ekipler bilgi vermez.

Yanlış anladınız herhalde TürkNet'den TürkTelekoma geçeceğim zaten boş port olmadığı için. TürkTelekom ekipleri bana özel port açacaklarını söylediler o yüzden bilgi verir mi TürkTelekom kurulum ekibii?

Yanlış anladınız herhalde TürkNet'den Türk Telekom'a geçeceğim zaten boş port olmadığı için. Türk Telekom ekipleri bana özel port açacaklarını söylediler o yüzden bilgi verir mi Türk Telekom kurulum ekibii?

Saha ekibi hiçbir şekilde haber vermez.

En net bilgiyi bağlı olduğun Türk Telekom müdürlüğünden alırsın.
Bu gibi konularda müşteri hizmetleri de maalesef yanlış bilgi verebiliyor.
Port olmadığı bilgisini nereden aldınız?

Saha ekibi hiçbir şekilde haber vermez.

En net bilgiyi bağlı olduğun Türk Telekom müdürlüğünden alırsın.
Bu gibi konularda müşteri hizmetleri de maalesef yanlış bilgi verebiliyor.
Port olmadığı bilgisini nereden aldınız?

Boş port olmadığını hem türktelekom hem diğer ISS'lerden öğrendim. Olmayınca TürkNet boş port bekleyin diyor bende 1 aydır bekliyorum.TürkTelekom Genel Müdürlüğe e-posta attım geri dönüş yaptılar.Saha müdürleriyle görüşmüşler takabilirlermiş port.Bize geçerseniz yaparız dediler iptal ettirin. Bende onayladım 50mbps hipernet selfy kampanyasını yarın gelecekler dediler kurulum için ama Online işlem merkezine girdiğim de adsl hizmet numarası olarak gözüküyor o yüzden kandırılmak da istemiyorum vdsl deyip adsl hizmet alırsam 12 ay taahüt birde.

Yeni konular

Geri
Yukarı