Türk Telekom Vodafone hatlarını kısıtlıyor

HaydarOzturk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi!

Vodafone Net 50Megabit'a kadar VDSL kullanıcısıyım. Bundan önce 75 Mbit'e kadar kullanıyordum aynı firmada.

Yaklaşık 4-5 aydır yine müşteri hizmetlerine düşmüş bulunmaktayım. Özellikle adil kullanım kotası kalktığından beri sürekli bir şekilde genel arıza adı altında internete erişimim kesilmekte. Bu arızayı 7-8 gün aralıklarla haftalarca yaşıyorum. Bununla ilgili VODAFONE müşteri hizmetleri haricinde genel merkezlerine'de bildirim yapmama rağmen geri dönüş sağlanmadı. SÖZDE genel arıza diye sürekli açtığım kayıtlar kapatıldı. Bunun Vodafone ve Türk Telekom arasında bilinerek yapılan birşey olduğunu düşünmeye başlıyorum.

Aşağıda görüleceği gibi, modemime Türk Telekom birimlerinin IP adresi tarafından, event: 2 PERIODIC sinyali gönderiliyor ve internete erişimim "Hiçbir sorun olmadığı" halde kesiliyor. Hergün aynı saatte, DNS'lerin değişim saatinde yani gece 12'de gerçekleşen bu olayı bana "Genel Arıza" olarak yutturmaya çalışıyorlar. Arıza olması durumunda internete erişimim arıza tamamlanana kadar sağlanmaması gerekirken, bazen 20 dk sonra bazen 3 saat sonra, bazense sabah 7'den sonra geliyor internetim. 5 Aydır süren bir genel arıza olamaz. Sürekli tekrarlanan bir genel arıza varsa kalıcı çözüm bulmaları 5 ay süremez.

Bakınız Authentication yani yetkilendirilmeden alıyorum hat düşüşünü. Yani hatta bir problem yok, hattın erişimi engelleniyor direk.

Bu bir usulsüzlük değil midir? Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

ttnet.PNG

Son düzenleme:
BTK'ya şikayet edin. Bir tanıdığım benzer kesilmeler sonrası İSS'yi BTK'ya şikayet etti. Artık kesilme olmuyor 🙂

BTK'ya şikayet edin. Bir tanıdığım benzer kesilmeler sonrası İSS'yi BTK'ya şikayet etti. Artık kesilme olmuyor 🙂

Ben de daha önce internetim koptuğu için BTK sitesine üye oldum şikayet açtım, açtığım şikayet servis sağlayıcıya gidiyormuş. Eee ne anladık bu işten:) Sonuç sorun halen devam ediyor.

Altyapı savaşlarıyla alakalı çekişme sancılarıdır. Başıma gelen Millenicom bağlantı sıkıntıları yüzünden böyle bir tanımlama yapıyorum. Türk Telekomun fason firmalara kendi alyapısını kiralayıp bu kiralama süresince fason firma kullanıcılarına belli aralıklarla uyguladıkları eziyet ve fason firmadan caydırma politikasının sonucu olan bağlantı sıkıntılarıdır.

Hattımda kabloda modemde bir sıkıntı olmamasına rağmen hani bir fiziksel müdahale kopma kırılma felan bunlar yok yani ama hat ne hikmetse kopuyor.

Modem kurulumu yapan arkadaşla sohbet ettik. Arkadaş Türk Telekom eski çalışanıymış bana söylediği şey ben modemi kurucam bağlantını türk telekom yapacak bağlantı dediğimizde eve gelen kabloyu önce binanın toplu dağıtıcısı switchine sonra o switchide mahallenin sokağın kutusuna bağlayacak yani. Ama arıza kaydı bırakıcam ben dedi çünkü gelip bağlantı yapmadan giderler dedi genelde bunuda 2. kez gelip 2. servis ücretini fason firmadan koparmak için yaparlar dedi.

Dediği gibide oldu gelen giden olmamış eve bende işteydim mesaj geldi bağlantınız sağlanmıştır kullanabilirsiniz felan eve gittim sevinçle dizi felan izlicem güya bir baktım dsl ışığı yok adamın dediği çıktı arıza kaydı bıraktım. Ertesi gün işe giderken bina switchinin fotoğrafını çektim kurulum yapan arkadaş benim hatta kağıt bırakmış. Onun duruşunu şeklini bantlamasını felan fotoğrafladım işe gittim. İşteyken tekrar medaj geldi bağlantınız yapıldı felan hee dedim kesin. Eve gittim yine yok kablolarda bir değişim bile yok kıpırdamamış 😂

Olayı anlattığım maili millenicoma gönderdim. Sonradında hat iptali hattına bağlandım dedim bayan lanet olası türk telekom gelmediği halde geldik diyip sizide bizide düdüklüyor buna bir hal çare bulun yoksa iptal edelim dedim.Ertesi gğn türk telekomdan aradı biri diyor ki abi ben senin bağlantını yapmıştım dedim kardeş fotoğraf çektim santim oynamamış yerinden kablolar nasıl yaptın ? ha ık mık dedi 5 dkya hallediyorum abi dedi tamam dedim.

Sonuç olarak kullanıyorum şuan ama ayda bir 3 ayda bir sıkıntı yaşatıyor. Belki bölgeye göre insana göre değişebilir. Ama benim algımda artık Türk Telekom hayındır 😁

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı