Türk Telekom vs TürkNet vs Millenicom vs Vodafone

Arkadaşlar altyapım VDSL2 maksimum 85Mbps destekliyor. (Extranet sitesinden sorguladım daha iyisi varsa atarsanız sevinirim)

Türk Telekom 16Mbps İnternet'e 95TL istedi bende bu yüzden TürkNet almaya karar verdim,
Aynı şehirde bulunduğum arkadaşım önerdi ve sorunu olmadığını belirtti fakat forumdaki arkadaşlar TürkNet bağlatma pişman olursun gibi şeyler söyledi bende bu yüzden.
Şu anda Millenicom düşünüyorum,

Sizce Türk Telekom vs TürkNet vs Millenicom vs Vodafone mi?

Hangisini almalıyım?

Dostum 3 yıldır Türknet kullanıyorum, şuan VAE alt yapısın dayım. VAE alt yapısı yani Türk telekom ile ortak demek. Bu hat için 3 yıl önce bizzat ben başvurdum. Santralden direk evime kadar 150 metre kazı yaptılar, şuan bu hatta bağlı olan ev sayısı da az bunları göz önünde bulundur. Şimdi asıl konuya geleyim. Türknet benim için sorunsuz bir firmadır, tabi ki ufak tefek sorunlar yaşadım, hiç yaşamadım diyen yalan söyler, bu bütün firmalar için geçerli. Önemli olan senin alt yapının kalitesi, uzaklığı ve yoğunluğu dur. Benim şuan oturduğum evde Türk telekom Fİber, Türksat Fiber ve Türknet VAE var. Ben Türknet tercih ediyorum. Senin tek yapman gereken, alt yapını iyi kontrol ettirmen ve santrale olan mesafeni de öğrenmen, ondan sonra bir firma seçip denemen. Türknet ve Milenicom da iyi olan şey sözleşme yok, sorun çıktı iptal edebilirsin. Şahsen düşüncem önce bu firmaları denemen, baktın sorun oluyor aynı alt yapı haricinde Türksat deneye bilirsin. Ya da var ise Süperonline Fiber. Daha fazla yardım lazım ise yazabilirsin dostum :) O forumlarda yazılanlara da fazla inanma, alt yapısı sorunlu olan kişiler çoğu ;)

Screenshot_2020-06-25-22-18-37-95.jpg

Arkadaşlar sorgulayınca bu çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-06-25-22-18-44-18.jpg
    Screenshot_2020-06-25-22-18-44-18.jpg
    101,5 KB · Görüntüleme: 25
Bir de, bulunduğun bölgede fiber olup olmadığını Dijital Operatör uygulamasından (Superonline sitesine güvenme, deneyimle sabit) kontrol et istersen. Fiyat pahalı olabilir ama kalite olarak farkı hissedersin.

Geri
Yukarı