Türk Telekom vs TurkNet vs KabloNet

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar merhabalar, şu an Kablonet VDSL altyapısı ile Superonline 24 Mbps kullanıyorum ve aylık 85 TL fatura ödüyorum. Yakında taahhütüm bitiyor ve daha iyi hizmet alabileceğim daha hızlı bir internete geçmek istiyorum. Öyle sürekli internet değiştiren biri değilim geçtim mi yıllarca kullanmak istiyorum yani uğraşmak istemiyorum. Akşamları hız düşme ping sorunları veya daha saymakla bitmeyecek kopma, bağlantı sorunları vs. gibi şeyler yaşamayacağım bir sağlayıcıya geçmek istiyorum. Türkiye'de hizmet veren neredeyse bütün ISS görüştüm. Milenicom, NetSpeed, comnet, Vodafone, Türk Telekom, Superonline, Kablonet, comnet, fixnet görüştüğüm ISS.

Şimdi konumuza dönecek olursak önce size binamda bulunan altyapıdan bahsedeyim daha sonra ISS görüşmelerimden bahsedeceğim.
Binamda Türk Telekom ve Türksat Kablonet altyapısı bulunmakta Kablonet fiber altyapısı var. Türk Telekom ise VDSL bir diğer adı ile fiber bir altı HiperNet altyapısı bulunmakta. Kablonet 100 Mbps desteklerken TT ortalama en fazla 80 Mbps desteklemekte. Şimdi görüştüğüm ISS anlatmaya çalışayım.

Türk Telekom: 24 ay taahhütlü kotasız 50 Mbps VDSL aylık 130 TL.

TurkNet: Taahhütsüz kotasız 75 Mbps TT VDSL altyapısı ile aylık 95 + 37 modem parası 132 TL (en büyük artısı iyi bir modem vermesi) modem: ZyXEL VMG8623-T50B Modem - Özellikler ve Fiyatı — TurkNet

Türksat Kablonet: 24 ay taahhütlü kotasız kendi fiber altyapısı ile 100 Mbps ilk 12 ay 110 TL sonraki 12 ay 120 TL (19:00 ve 12:00 saatleri arası 24 Mbps)

Vodafone: 24 ay taahhütlü kotasız Kablonet altyapısı ile 50 Mbps ilk 6 ay 85 TL sonraki 18 ay 95 TL (Vodafone düşünmüyorum)

Turkcell Superonline: 24 ay taahhütlü kotasız TT altyapısı ile VDSL 50 Mbps 140 TL (düşünmüyorum)

Milenicom: Taahhütsüz TT VDSL altyapısı ile kotasız 79 Mbps 110 TL.

NetSpeed: Taahhütsüz kotasız TT VDSL altyapısı ile 95 TL.

Comnet: Taahhütsüz kotasız TT VDSL altyapısı ile 79 Mbps 100 TL.

Fixnet: Taahhütsüz kotasız TT VDSL altyapısı 79 Mbps 115 TL.

Evet arkadaşlar soru işareti olmaması için uzunca yazdım bir sorunuz var ise cevaplarım. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Bana en mantıklı gelenler TurkNet Kablonet Türk Telekom ve NetSpeed. Sizce hangi ISS seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Kablonet kullanıyorum ama o pakete 76 TL ödüyorum. Akıllı Sınırsız 100 MBit'e o kadar verilmez. Taahhüt bitince ne yapacağım ben de bilmiyorum.

Türknet vdsl 85TL aylık sınırsız 100mb e kadar hız veriyor bulunduğun yerin vdsl hat hızı eğer 100 ü destekliyorsa o kadar hız alabiliyorsun ve aylık 85 tl değişmiyor. Benim 75mb oda burdaki hat hızı o kadar olduğu için eğer 100 e kadar çıkan bir yerde olsam 100mb hız bile alabilirim yani ;) ama sınırsız ayrıca aylık tahhüt yok istediğin ay çıkabilirsin. herkese aynı fiyat tek sorunları arıza olduğunda kendi alt yapıları olmadığı için çoğu yerde örnek TTnet alt yapısı var demişsin o zaman o altyapıyı kullanıyorlar ve onların ekibi sana bakıyor. Ama çağrı açınca en az 2 günde hallediyorlar . Anahat ile sorunlar uzun sürer onun haricinde aynı gün zaten onlardan kaynaklı ise birşeyler yapıp düzeltiyorlar. Benim pek sorunum olmadı şu an bir sorunum var oda internet 4-5 saatte bir kopuyor nedeni anahat ile benim bulunduğum yer arasındaki kablo açık alandan geliyor 50metre toplam. 6 yerinden kopuk ben kendim bağladım düzgün bağlasamda zamanla yağmurdan böyle bir sorun oldu. kabloyu değiştiricem yeni aldım boş zamanımı bekliyorum eğer bunla uğraşmak istemezsen yeni bir uygulamaları var. Bir para karşılığında gelip evine kadar hat döşeyip gidiyorlar ben kendim bildiğim için bu işleri onlara para vermiyorum. Telefonla türknete ulaşamazsın müşteri hizmetleri yok herşeyi online mesaj yoluyla hallediyorlar. Telefonda uygulaması var ordan ister hat sorununu gir ister şikayetini gir herşey oradan halloluyor. Türkiyede şu an türknetten daha ucuz hat yok diye biliyorum en hızlı internette onlarda vdsl hat olarak.

Geri
Yukarı