Türk Telekom vs TurkNet

Türk Telekom'a geçin, TurkNet'i yalnızca kendi altyapısı olan yerlerde tavsiye ederim, tabii taahhüt konusunda sorununuz yoksa.

Taahhüt'de sorunum yok.
1 Aylık ilk defa olan Turknet deneyimimden bahsedecek olursam, hiç bir sorunla karşılaşmadım. Başvurumuzun 3. gününde gelip bağladılar, ekipler gayet bilgili ve oyuncuların dilinden anlayan tiplerdi. Modemime gelen hız 72MB Download ve 8 upload, ancak ben doğal olarak sahaya uzaklıktan ötürü, 64MB Download ve 7.6 Upload alıyorum. Herhangi bir kesilme yaşamadım ve Taahhütsüz olması çok büyük avantaj. Üstüne üstlük arkadaşımın kodunu kullanarak 2. ay faturamı beleşe getirdim. Bir internet sağlayıcısından alabileceğim en iyi verimi aldım, belki herkes memnun değildir ancak ben 2 yıllık Dsmart 10MB download kullanımımdan sonra ve 1 ay boyunca kesintilerinden ve müşteri hizmetlerinin ilgisizliğinden bıkmış biri olarak bunları yazdım.
Hocam fotoğrafı görmüşsünüzdür 81 Mbps ve 6 Mbps upload. Diyor

Taahhüt'de sorunum yok.

Hocam fotoğrafı görmüşsünüzdür 81 Mbps ve 6 Mbps upload. Diyor
Evet gördüm, interneti bağlatmadan önce kendi siteleri üzerinden bende altyapı sorgulamıştım, bana da 81 mbps download, 8 mbps upload diyordu ve o hızı verdiler. Altyapıları varsa Turknet en iyi tercih olacaktır bence.

Abicim şu an en mantıklısı taahhütlü firmaya geçmen. Çünkü Haziran 1 den itibaren %70 zamlı port ücretleri devreye girecek.
2 ay önce TT, 100 mbit 140 TL fiyat veriyordu. Bırak 2 sene, 5 sene deseler verilirdi taahhüt.
Ama onlar da zamladılar.
Türknet portlara zam gelmeden direkt %40 zam uyguladı. Haziran dan itibaren dediler Mayıs da başladılar.
2023 Haziran a kadar söz veriyoruz zam yapayacagız dedi CEO su, ayrıca websitelerinde de yazıyordu. O ibare de kalktı.
Gigafiber yoksa Türknet e geçmenin mantığı yok.
Hepsi de TT altyapısıyla hizmet veriyor. Bir arıza olduğunda TT saha ekiplerine yönlendiriyorlar. Ekipler de önceliği kendi müşterilerine veriyor. Turknet, Milleni vb. diğer firmalar üvey evlat muamelesi görüyor. Bulunduğun adreste gördüğüm kadarıyla altyapı sağlam gibi
Sana tavsiyem geç milleni ye 100 mbit lik pakete. 104,90 TL.(Taahhütsüz) Haziran dan sonra fiyatlar nolur bilemem. Ama al kendini garantiye. Ver taahhüt. Valla biz 3 kişi taahhütsüz olarak geçtik. Sonra taahhüt verdik.
Ayrıca Türknet te anlam veremediğim kopmalar var. Sorunu çözemediler. Israrla network ekiplerinin çözmesi gerektiğini söylesem de hala saha ekiplerine yönlendiriyorlar.
LCP terminated by peer diye bir hatadan dolayı sürekli internet kopuyor. Snr margin 19-20 db.
Çok çıkan oldu.
Ben TT müşterisi iken 12 yılda kolay kolay hatırlamam kopma yaşadığımı.
Türknet aynı altyapıyla gençliğimi yedi.
Mesela şu an milleni de 10 gündür modem bağlı ve 2000 crc yoktur yani
iyi düşün

Abicim şu an en mantıklısı taahhütlü firmaya geçmen. Çünkü Haziran 1'den itibaren %70 zamlı port ücretleri devreye girecek.
2 ay önce TT, 100 Mbit 140 TL fiyat veriyordu. Bırak 2 sene, 5 sene deseler verilirdi taahhüt.
Ama onlar da zamladılar.
TurkNet portlara zam gelmeden direkt %40 zam uyguladı. Haziran'dan itibaren dediler mayıs da başladılar.
2023 Haziran'a kadar söz veriyoruz zam yapayacagız dedi CEO'su, ayrıca websitelerinde de yazıyordu. O ibare de kalktı.
GigaFiber yoksa TurkNet'e geçmenin mantığı yok.
Hepsi de TT altyapısıyla hizmet veriyor. Bir arıza olduğunda TT saha ekiplerine yönlendiriyorlar. Ekipler de önceliği kendi müşterilerine veriyor. TurkNet, Milleni vb. diğer firmalar üvey evlat muamelesi görüyor. Bulunduğun adreste gördüğüm kadarıyla altyapı sağlam gibi.
Sana tavsiyem geç Milleni'ye 100 Mbit'lik pakete. 104,90 TL.(taahhütsüz) Haziran'dan sonra fiyatlar ne olur bilemem. Ama al kendini garantiye. Ver taahhüt. Vallahi biz 3 kişi taahhütsüz olarak geçtik. Sonra taahhüt verdik.
Ayrıca TurkNet'te anlam veremediğim kopmalar var. Sorunu çözemediler. Israrla network ekiplerinin çözmesi gerektiğini söylesem de hala saha ekiplerine yönlendiriyorlar.
Lcp terminated by peer diye bir hatadan dolayı sürekli internet kopuyor. SNR margin 19-20 dB.
Çok çıkan oldu.
Ben TT müşterisi iken 12 yılda kolay kolay hatırlamam kopma yaşadığımı.
TurkNet aynı altyapıyla gençliğimi yedi.
Mesela şu an Milleni de 10 gündür modem bağlı ve 2000 CRC yoktur yani.
İyi düşün.

Ekran Alıntısı 4.PNG

Hocam öncelik ile çok teşekkür ederim Milleni maksimum 81 Mbps destekliyormuş yani TurkNet'in verdiği hızın ayınısı bir fark yok herhalde.

Eki Görüntüle 1400036

Hocam öncelik ile çok teşekkür ederim Milleni maksimum 81 Mbps destekliyormuş yani TurkNet'in verdiği hızın ayınısı bir fark yok herhalde.
Turknette 50,75,100 diye paketleri var. Milleni de 100 mbit var.
Dediğim gibi ikisi de tt altyapısı kullaniyor.
Ama turknetin protokulunde yani bir sıkıntı var ve ilgilenmiyorlar. Başını agritir. İyi düşün. Tamam taahhutsuz. İstediğin zaman çıkarsın ama 3 ay doldurmadan başka yere transfer edemezsin hattını. Anca iptal edip öyle çıkarsın. O arada portunu kaybedebilirsin.
Bak ben bu konularda sagolsunlar master yaptım.
Evime gelen saha ekipleri bizden daha çok şey biliyorsun diyorlar. Vay memleketin haline

Turknette 50,75,100 diye paketleri var. Milleni de 100 mbit var.
Dediğim gibi ikisi de tt altyapısı kullaniyor.
Ama turknetin protokulunde yani bir sıkıntı var ve ilgilenmiyorlar. Başını agritir. İyi düşün. Tamam taahhutsuz. İstediğin zaman çıkarsın ama 3 ay doldurmadan başka yere transfer edemezsin hattını. Anca iptal edip öyle çıkarsın. O arada portunu kaybedebilirsin.
Bak ben bu konularda sagolsunlar master yaptım.
Evime gelen saha ekipleri bizden daha çok şey biliyorsun diyorlar. Vay memleketin haline
Tek bir evden tüm Türkiye'ye genelleme yaptın. Helal olsun.

Tek bir evden tüm Türkiye'ye genelleme yaptın. Helal olsun.
Benim yaşadığım sorunu birçok insan yaşıyordu Turknette.
Turknet forumda uzun uzadıya tartışıldı bu konu ama çözümsüz kaldı.
Şöyle örnek vereyim. Lcp terminated by peer hatasını alan bazı arkadaşlar ile şunu denedik.
Farkli firmanin iss kullanici adı ve şifresini girince kopma olmuyor. Aynı altyapı

TurkNet'te 50, 75, 100 diye paketleri var. Milleni de 100 Mbit var.
Dediğim gibi ikisi de TT altyapısı kullaniyor.
Ama TurkNet'in protokulunde yani bir sıkıntı var ve ilgilenmiyorlar. Başını agritir. İyi düşün. Tamam taahhutsuz. İstediğin zaman çıkarsın ama 3 ay doldurmadan başka yere transfer edemezsin hattını. Anca iptal edip öyle çıkarsın. O arada portunu kaybedebilirsin.
Bak ben bu konularda sağ olsunlar Master yaptım.
Evime gelen saha ekipleri bizden daha çok şey biliyorsun diyorlar. Vay memleketin haline.

Hocam yani sizin tavsyeniz Milleni mi?

Ben 3 kişiyle birlikte geçtim. Vallahi rahata erdim. Kopma falan yaşamıyorum çok şükür. En son elektrik kesildiğinden bu yana kesintim olmadı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220526-181142.png
    Screenshot_20220526-181142.png
    61,2 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı