Türk Telekom W9970V3 WEP şifreleme türü yok

alihanöcal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Mevcut modemim wep şifreleme türünü desteklemediği için 2.el bir modem aldım W9970v3. lakin Türk Telekom kullanım kılavuzunda WEP'i seçebileciğimi söylüyor: https://l24.im/NE1Th
Ama bütün uğraşlarıma rağmen WEPşifrelemesini göremiyorum nasıl yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-24 121137.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-24 121137.png
    146,8 KB · Görüntüleme: 23
Arkadaşlar merhaba. Mevcut modemim wep şifreleme türünü desteklemediği için 2.el bir modem aldım W9970v3. lakin Türk Telekom kullanım kılavuzunda WEP'i seçebileciğimi söylüyor: https://l24.im/NE1Th
Ama bütün uğraşlarıma rağmen WEPşifrelemesini göremiyorum nasıl yapabilirim?
Neden wep'e ihtiyaç duyduğunuzu sorabilir miyim? Hem eski hem de riskli bir teknoloji.

Burada, önce WPS'yi kapatın diyor. Bir deneyip dönüş yapar mısınız?

Neden wep'e ihtiyaç duyduğunuzu sorabilir miyim? Hem eski hem de riskli bir teknoloji.

Burada, önce WPS'yi kapatın diyor. Bir deneyip dönüş yapar mısınız?
Merhaba. Hazırlamak istediğim bazı projeler var siber güvenlik hakkında bu yüzden WEP'e ihtiyacım var. WPS'i kapatmayı zaten denedim maalesef işe yaramadı 🙁.

Merhaba. Hazırlamak istediğim bazı projeler var siber güvenlik hakkında bu yüzden WEP'e ihtiyacım var. WPS'i kapatmayı zaten denedim maalesef işe yaramadı 🙁.
İmkanım olsa dener, yardım etmeye çalışırdım. Belki güncelleme ile kapatmışlardır WEP'i, güncelleme gelen bir modem 9970v3.
DH formunda ana konudu falan vardı, root şifresi oluşturma falan da vardı, orada işinize yarar bilgiler çıkabilir belki.

İmkanım olsa dener, yardım etmeye çalışırdım. Belki güncelleme ile kapatmışlardır WEP'i, güncelleme gelen bir modem 9970v3.
DH formunda ana konudu falan vardı, root şifresi oluşturma falan da vardı, orada işinize yarar bilgiler çıkabilir belki.
Bende güncelleme ile devre dışı bıraktıklarını düşünüyorum lakin bir türlü eski firmwareları bulamadım. Araştırmak lazım

Güncelleme

Modem her ne kadar WEP'i destekliyor olsa da Türk Telekom'un zamanla getirdiği kendi güncellemeleri ile kapatmış. Eski Firmware sürümlerini yüklemek için root olmak gerekiyor lakin Türk Telekom bey root olarak giriş yapmayı da engellemiş. Eski sürümlerde root olmanın yolları olsa da artık bulunmuyor. Kısaca modemi kafalarına göre kısıtlamışlar. Müşteri hizmetlerini aradım ama WEP, WPA, şifreleme türü gibi kavramları pek anladıklarını sanmıyorum. Pazartesi birilerini göndermek için form oluşturdular pek umudum yok ama umarım hallederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı