Türk Telekom yerine İSS önerisi

jaraiyas

Kilopat
Yer
İstanbul
Bu konuda Türk Telekom'dan pişman mısınız değil misiniz ne gibi sorunlar yaşadığınız çözümü için izlediğiniz yolları paylaşılmasını istiyorum. Çünkü yaklaşık 1 yıldır kopma yavaşlama gibi sorunlara çözüm bulamadım. Son olarak alternatif önerebileceğiniz Türk Telekom altyapısı kullanıyor olsa bile internet servis sağlayıcıları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
TürkNet'i yaklaşık 6-7 ay kullandım sorunsuz bir şekilde son 10 gündür falan şirket taşıma falan vs. sorunlar çıkartıp internet vermediler benim olduğum bölgeye. Bizde değiştirme kararı aldık. Müşteri temsilcisini arıyoruz öyle biri yok sadece sisteme arıza kaydı bırakabiliyorsunuz. Onlar size isterlerse dönüyorlar. Bu forumda bir arkadaş Netspeed'i önermişti birde ona bak istersen.

Yapa'da değilsen asla TurkNet'e geçme.
Netspeed iyi alternatif ve uygun, telekomun kablolarını kullanıyor santralde kendi omurgası var oraya bağlıyor ve hizmet veriyor.
Elimde kutusunda sıfır jelatini üstünde VDSL modem var, lazımsa ulaşabilirsin.
Ben daha üst modellerden aldım, uzak yerden 100 metre gibi bir mesafe.
Müdür almıştı kullanmaya gerek kalmadı.

Netspeed ya da Türkneti öneririm ama 75 mbit alıyorsan önceliğin Netspeed olsun.

Burdan kaç Mbit hız alıcağını öğrenebilirsin Türknet'in hızını öğrenmek istiyorsan da sitesinden altyapı kontrolü yapabilirsin.

Müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı açtırırsanız kısa bir süre içerisinde düzeltirler.
Son bir yılda her hafta gelmiştir eklipler ama bir çözüme ulaşamadık ve masraftan masrafa soktu yeni modem bina içindeki kablolama falan hala aynı geliyorlar port kutusundan binaya gelen kutuyu açıp kablo uçlarını yeniliyorlar gidiyorlar random bir zamanda internet kesiliyor tekrar ugraşıyorum.
Yapa'da değilsen asla TurkNet'e geçme.
Netspeed iyi alternatif ve uygun, telekomun kablolarını kullanıyor santralde kendi omurgası var oraya bağlıyor ve hizmet veriyor.
Elimde kutusunda sıfır jelatini üstünde VDSL modem var, lazımsa ulaşabilirsin.
Ben daha üst modellerden aldım, uzak yerden 100 metre gibi bir mesafe.
Müdür almıştı kullanmaya gerek kalmadı.
Telekom sağolsun modem problem dediler masrafa soktular Asus DSL-N16 modemim var kendi verdikleri modemide servise gönderdim sorunsuz çıktı fazladan oda var.
Netspeed ya da Türkneti öneririm ama 75 mbit alıyorsan önceliğin Netspeed olsun.

Burdan kaç Mbit hız alıcağını öğrenebilirsin Türknet'in hızını öğrenmek istiyorsan da sitesinden altyapı kontrolü yapabilirsin.

64Mbps alabildiğimi söylüyor ama modem arayüzünden kontrol ettiğimde hattım 97mbps görüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı