Türk Telekom Yüksek Ping Problemi

isimyokrds

Decapat
Turk Telekom'da paketimi 16 Mbps'ye yükselttim ve sonra pingim çok olmaya başladı. Belki de bilgisayardan da kaynaklı olabilir, bilmiyorum çünkü paketi yükseltmeden hemen önce bilgisayari W7'den W10'a yükselttim. Belki ondandır ama Speed test de sorun yok 19 ms 16Mbps download 0.71 upload aliyorum tek oynadığım oyunda Rocket League onda en az 110 ping aliyorum. O da çok nadir genelde 150 ping ve bir anda 400'e yükseliyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ping değerlerinin internet hızınızla veya test sonuçlarıyla çok bir alakası yok. Arka planda indirme yapıyorsanız, film veya video izleniyorsa bu tip ani ping yükselmeleri yaşayabilirsiniz. Sırf sizin bilgisayarınızla ilgili değil, ağa bağlı olan tüm cihazlarla ilgili. Aynı zamanda bilgisayarınızda olan zararlı yazılımlar da buna etki edebilir. Virüs taraması yapmanızda fayda var. Başlangıç kısmında gereksiz olan programları kapatın. Aynı şekilde mobil cihazlarınız da interneti sömürüyorsa onları da kapatmayı deneyebilirsiniz.

Düzenleme: Ayrıca bağlandığınız sunucuların size en yakın mesafede olduğundan emin olun. Yani gidip Amerika sunucusuna bağlanmayın. EU diye geçer çoğu oyunda. Farklı oyunlarda da test yapın.

TÜRKNET altyapınız var ise çok yüksek hızlar alabiliyorsunuz geçmenizi öneirim ben kullanıyorum 75 TL ye 50 mbps download hızı alıyorum sorgulama için ;

Tracert ile baktığında ping süresinin neden arttığını görebilirsin genelde pop bağlantı noktalarını rast gele kullanmalarndan artıyor.

Ping değerlerinin internet hızınızla veya test sonuçlarıyla çok bir alakası yok. Arka planda indirme yapıyorsanız, film veya video izleniyorsa bu tip ani ping yükselmeleri yaşayabilirsiniz. Sırf sizin bilgisayarınızla ilgili değil, ağa bağlı olan tüm cihazlarla ilgili. Aynı zamanda bilgisayarınızda olan zararlı yazılımlar da buna etki edebilir. Virüs taraması yapmanızda fayda var. Başlangıç kısmında gereksiz olan programları kapatın. Aynı şekilde mobil cihazlarınız da interneti sömürüyorsa onları da kapatmayı deneyebilirsiniz.

Düzenleme: Ayrıca bağlandığınız sunucuların size en yakın mesafede olduğundan emin olun. Yani gidip Amerika sunucusuna bağlanmayın. EU diye geçer çoğu oyunda. Farklı oyunlarda da test yapın.
Hep EU da oynuyorum zaten. Csgo da aynı durum var ama daha düşük pingle. 130-70 Ping oluyor.

TÜRKNET altyapınız var ise çok yüksek hızlar alabiliyorsunuz geçmenizi öneirim ben kullanıyorum 75 TL ye 50 mbps download hızı alıyorum sorgulama için ;
Maalesef internet değiştiremem degistirebilirsem bile ceza bedeli vb var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı