Türk Telekom yüksek ping

bazinga23

Hectopat
Ping değerim şu anda bu şekilde. 1 ay öncesine kadar 5-8 civarında çıkan pingim bir anda 26-28 çıkmaya başladı. Kablolu kullanmaktayım. Türk Telekom'u arayıp görüştüm arıza kaydı oluşturdular hattımı ADSL'den VDSL'e geçirdiklerini belirttiler ancak çözülmedi. Acaba hattımı fibere geçirirsem ping sorunum düzelir mi? Bu sorunu çözmek için başka neler yapabilirim? FIFA 21 oynamaktayım ve oyunda ping gerçekten çok önemli 50-60 arasındaki pingim 85-100 arasına yükseldi.

Dosya Ekleri

• 2021.01.04-22.04 (2).png
    2021.01.04-22.04 (2).png
    14,9 KB · Görüntüleme: 75
Hattı ADSL den VDSL e geçirince modem değiştirmem gerekmişti benim. Acaba numara mı yaptılar size, sanki birşeyler yapıyormuş gibi gözükmek için bilemedim

Ping değerim şu anda bu şekilde. 1 ay öncesine kadar 5-8 civarında çıkan pingim bir anda 26-28 çıkmaya başladı. Kablolu kullanmaktayım. Türk Telekom'u arayıp görüştüm arıza kaydı oluşturdular hattımı ADSL'den VDSL'e geçirdiklerini belirttiler ancak çözülmedi. Acaba hattımı fibere geçirirsem ping sorunum düzelir mi? Bu sorunu çözmek için başka neler yapabilirim? FIFA 21 oynamaktayım ve oyunda ping gerçekten çok önemli 50-60 arasındaki pingim 85-100 arasına yükseldi.

İnternetlerde sıkıntı var bu normal herkes neredeyse internette ve evde mesela benim 18 Mbps hızım var yükleme yaparken 9 Mbps falan dibinde modem bunun çözümü Türk Telekom'un daha iyi çekim gücü yapması lazım her operatör e lazım bir şey. Bir şey indirirken IDM kullananızı öneririm interneti iyi hızlandırıyor.

VDSL alt yapısını kullandığınıza göre, binanızda ayrıca bir fiber hattı yoksa fiber paketleri kullanamazsınız.Öncelikle modeminiz VDSL hatları destekliyor mu? Aynı şekilde Modem hat değerleriniz ne kadar iyi? Bu bilgileri paylaşırsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışırım.

VDSL alt yapısını kullandığınıza göre, binanızda ayrıca bir fiber hattı yoksa fiber paketleri kullanamazsınız. Öncelikle modeminiz VDSL hatları destekliyor mu? Aynı şekilde modem hat değerleriniz ne kadar iyi? Bu bilgileri paylaşırsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışırım.

ZyXEL VMG3312-B10B modemim bu VDSL destekliyor modem hat değerlerimde şu şekilde.

Dosya Ekleri

• 2021.01.04-22.44 (2).png
    2021.01.04-22.44 (2).png
    26,3 KB · Görüntüleme: 74
16 mbps kullanmaktayım
Aslında pakette kayıp yok neredeyse tamamı zaten alabiliyorsunuz.
Yani hız testi normal.

Ve hocam benim size bir soru sormam gerekli.
Bende Türk Telekom 16ADSL kullanıyorum VDSL 59 altyapım var.
Bildiğiniz gibi ADSL için 1 upload veriyorlar ve Mbps kayıpı daha çok.
Bende arayıp pandemi ve online ders verdiği mi belirtme yaparsam VDSL porta çekerler mi?
Siz nasıl VDSL geçirdiniz?
Çok sevinirim hocam bu konuda.

Geri
Yukarı