Türk Telekom yüksek ping

ZyXEL VMG3312-B10B modemim bu VDSL destekliyor modem hat değerlerimde şu şekilde.
Hat değerleriniz zormal gözüküyor ve sizinde dediğiniz gibi modeminiz VDSL destekliyor.Şuan 16Mbps hız alıyorsunuz.internet servis sağlayıcınızdan 16Mbps'lik paket mi aldınız?

Aslında pakette kayıp yok neredeyse tamamı zaten alabiliyorsunuz.
Yani hız testi normal.

Ve hocam benim size bir soru sormam gerekli.
Bende Türk Telekom 16ADSL kullanıyorum VDSL 59 altyapım var.
Bildiğiniz gibi ADSL için 1 upload veriyorlar ve Mbps kayıpı daha çok.
Bende arayıp pandemi ve Online ders verdiği mi belirtme yaparsam VDSL porta çekerler mi?
Siz nasıl VDSL geçirdiniz?
Çok sevinirim hocam bu konuda.

Türk Telekom müşteri hizmetlerini darladım uzunca bir süre 1-2 hafta içerisinde mesaj geldi beni VDSL'e ücretsiz şekilde geçirdiklerine dair sizde darlarsanız müşteri hizmetlerini hattınızı VDSL'e taşırlar diye tahmin ediyorum.
Hat değerleriniz zormal gözüküyor ve sizinde dediğiniz gibi modeminiz VDSL destekliyor. Şu an 16Mbps hız alıyorsunuz. İnternet servis sağlayıcınızdan 16Mbps'lik paket mi aldınız?

Evet 16 kullanmaktayım indirme hızı değerinde sıkıntı yok ancak pingim çok arttı.

Türk Telekom müşteri hizmetlerini darladım uzunca bir süre 1-2 hafta içerisinde mesaj geldi beni VDSL'e ücretsiz şekilde geçirdiklerine dair sizde darlarsanız müşteri hizmetlerini hattınızı VDSL'e taşırlar diye tahmin ediyorum.

Evet 16 kullanmaktayım indirme hızı değerinde sıkıntı yok ancak pingim çok arttı.
Ben de hattımı Adsl'den VDSL'e geçirdikten sonra ortalama 1 hafta boyunca ping değerleri çok yüksekti. Fakat sonrasında hattım stabil hale geldi. Umarım sizin internet hattınız da en hızlı şekilde çözüm bulur.

Hocam gerçekten mi? Çok sevindim.
Çünkü altyapım var ve pandemi dönemi gerçekten ihtiyaç duyuyorum.
Ücret yükselmeden taahhüt bozulmadan hiçbir şey olmadan yapıyorlarsa MH arayıp istekte bulunacağım.

Ben de hattımı Adsl'den VDSL'e geçirdikten sonra ortalama 1 hafta boyunca ping değerleri çok yüksekti. Fakat sonrasında hattım stabil hale geldi. Umarım sizin internet hattınız da en hızlı şekilde çözüm bulur.
Hocam sizde hattımı VDSL geçirdim derken bahsettiğim olayı mı yaptırdınız?

Hocam gerçekten mi? Çok sevindim.
Çünkü altyapım var ve pandemi dönemi gerçekten ihtiyaç duyuyorum.
Ücret yükselmeden taahhüt bozulmadan hiçbir şey olmadan yapıyorlarsa MH arayıp istekte bulunacağım.

Hocam sizde hattımı VDSL geçirdim derken bahsettiğim olayı mı yaptırdınız?
Daha önceden 16Mbps Adsl bağlantım vardı. Sürekli ping değerleri artıyordu.24Mbps'lik paket ile Vdsl alt yapısına geçiş yaptım.Ping değerleri yaklaşık 1 hafta boyunca yükselip iniyordu. Fakat sonrasında hattım stabil hale geldi. Evinizdeki internet tv ye bağlıysa ve kullanılıyorsa, aynı şekilde telefon ile wifi bağlantısı sağlanıyorsa paketiniz size yetmeyebilir. Ben şahsen sağlıklı bir internet bağlantısı için minimum 24Mbps'lik internet paketi öneririm.Sizin internet hattınız modem değerlerine göre max 79Mbps'e kadar destekliyor.

Geri
Yukarı