Türk Telekom Zorla Faturalı Hatta Geçirme Şikayeti

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar TTNET'in aynı karakteristiğini devam ettiren bir birleşme hareketiydi galiba Türk Telekomun hepsini yutması. Sunmuş oldukları mobil operatör hizmetlerinde de aynı karakteristiğe rastlıyoruz.

5. ayın 3'ü gibi Beşiktaş'dayken biri aradı beni. 30TL'ye 4GB 750DK'lik faturasız paketimin yerine aynı fiyata 8GB 1000DK'lik kullanma hakkına sahip olabileceğim söylendi. Ben de düşünmem gerek şu an istemiyorum dedim, böyle kararları hop diye alan biri değilim sonuçta, araştırmam gerekiyordu.
Ben sizi sonradan ararım tekrar gerekirse dedim. "Bu yalnızca bizim tarafımızdan gerçekleşebilecek özel bir teklif" dediler, sizin isteğinizle bu pakete sahip olamazsınız sonradan dendi. Ben de sağlık olsun teşekkür ederim dedim, güzelce kapattık.

Ama 3 gün sonra "ZORLA FATURALI HATTA GEÇİRİLME" olayım gerçekleşti. Kalın puntoyla yazıyorum çünkü bunun adı zorbalık. Arkadaşım zaten 30TL her ay yatırıyorum, mutlu mutlu kullanıyorum. Ne diye faturasız hatta tarifesi olan bir adamı zorla faturalı hatta geçiriyorsunuz? Üstelik onaylamadığı ve istemediği halde?

Aradım hemen ve durumu izah ettim, derhal kapatılmasını ve eski tarifeme geçmek istediğimi belirttim. 5 gün içerisinde onaylandı ve sonuç olarak fatusarıza geçirildim. Gittim yine boş yere 30TL daha verip faturasız hattan tarife yaptım kendime.

Gel gör ki Haziranın 23'ünde 40TL'lik fatura geliyor hala bana, neymiş eski kullanım dönemi ücretimmiş.
Aradım ve zorla faturalı hatta geçirildiğimi - hemen ertesi gün arayıp iptal ettirilmesini istediğim halde bana ek olarak ücret yansıtıldığını ve bu ücreti hiçbir şekilde ödemeyeceğimi - bir şirket olarak kendilerinden bu kadar eminlerse ses kayıtlarını dinlemeleri gerektiğini belirttim.

Sonuç olarak bu tarz durumlar yaşarsanız görüşme kayıtlarını ortaya atın arkadaşlar. Şirket olarak bu ses kayıtlarını tutmakla yükümlü olan taraf şirkettir. Eğer istemediğinizi belirttiğiniz halde bir pakete geçirilmişseniz tek kuruş ödemeden olaydan sıyrılabilirsiniz.

TTNET de bunu yapıyor, arayıp onlara da çok güzel ayar veriyorum. Artık bir hobi olmaya başladı bende bu.
Çevrede telefona - internete kaç TL ödediğini bilmeyen tonla insan var, nasıl yaşıyorlar bu şekilde akıl sır erdiremiyorum. Komşumuz bizden alt seviyede internet hizmetine neredeyse 2 katı para ödüyor haberi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Telekom'a normal kontörlü hat almak için gitmiştim bana zorla faturalı hat satmaya çalışmışlardı. Diyordum ben normal hat alcam parasıyla, adam bedavaya faturalı hattımızı verelim. Sanki anlama kıtlıkları var papağan gibi tekrarlıyorlar insanı çileden çıkartıyorlar valla.

Aynısı kredi kartı kapatmaya çalıştığında bankalar tarafından da yapılıyor. Daha 2 gün önce uzattılar da uzattılar konuşmayı. Daha az önce bankanızda 2 saat sıra bekledim bir de operatöre bağlanırken 2 saat daha bekledim, bir 2 saatimi daha size feda edemem kusura bakmayın dedim.

Her türlü çakallığı yaparlar, müşteri ayrılmak istediğinde 2 saat dil dökerler. Aptal herifler.

Ben kolay lokma olmadığımı belirttim karşı tarafa. O parayı benden almaya kalkarlarsa kendileri de uğraşır. Ben faturalı hatta geçme isteğinde bulunmadığımdan eminim. Aksini iddia ederlerse konuşma kayıtlarını sunmaları gerekir. Ki zaten konuşma kayıtlarını dinlediklerinde şirket kendiliğinden silecektir o faturayı, aptal değillerse tabi veya paragöz değillerse.

Hocam yazıyı okur okumaz sizin adınıza mutlu oldum, ayar vermekle iyi yapmışsınız :D
Bunların müşteri temsilcilerine ulaşıp derdini anlatabiliyorsun en azından, bugünümüze de şükür diyorum. Denizbank gibi bankaların müşteri temsilcilerine de dakikalarca bekleyip ulaşamadığın oluyor, bundan önce de bankalara savaş açtım. Habire dayıyorlar kredi kartlarını - hesaplarını. Onun faizi bunun taksidi şunun son ödeme tarihi derken o aptal kesimin arasına sokmaya çalışıyorlar seni.

Enpara hariç hiçbir bankayla iletişimim bile kalmadı. Kafam rahat. Yalnızca TTNET ve TT mobil hattım için sürekli teyakkuz halindeyim, internet faturam 1 kuruş fazla gelmedi çok şükür, her her tıkırında şuan :)

Mevzu 40TL'yi veremeyecek olmam falan da değil, hep anlatıyorum mevzu keriz yerine konulmak.
Soyacak tavuk arıyor bunlar kendilerine.

Gider güya yabancı uyruklu bir insana TtNet hattı çektirirsin, o kişi 1-2 ve ya 3 yıl kullandıktan sonra var olan borcunu da kapatıp memleketine gider. Sonra güya kapattırdığını sandıgı o hat aslında kapanmayıp süreklu fatura yazar. Ve sonra bir gün kapınıza 700 küsür civarında bir borç ihbarnamesi gelir. Siz o ihbarnameyle Türk Telekom'un yolunu tutarsınız, gider onlara "yapmayın-etmeyin, adam zaten borcunu ödeyip güya kapattırmıstı bu hattı, bu borç ne, Allahtan korkun" Yok, bu fayda etmez, o borcu ödemek zorunda kalıp bu sefer kendiniz kapattırıyorsunuz.

Peki sonra kurtuldunuz mu? Hayır efenim ne mümkün, ne kurtulması. Bir gün yine benzer bir ihbarnameyle kapınız bir defa daha çalınır.
Alırsınız ve o da ne, yine o hat ve yine o hata ait yaklaşık 600 TL. Oha, lan, ben bu hatı kendim gitip borcunu ödeyip kapattırmıştım, şimdi bu ne?
"Yok efendim, siz tamamen kapatmamıstınız, dondurmuştunuz".
Ve son. Aslında son değil, bakalım bu işin sonu ne olacak :rolleyes:

Alırsınız ve o da ne, yine o hat ve yine o hata ait yaklaşık 600 TL. Oha, lan, ben bu hatı kendim gitip borcunu ödeyip kapattırmıştım, şimdi bu ne?
"Yok efendim, siz tamamen kapatmamıstınız, dondurmuştunuz".
Ve son. Aslında son değil, bakalım bu işin sonu ne olacak :rolleyes:
Ağlanacak halimize güldüm :D

Öyle Erkan abi gerçekten :) Şu hesap muhabbetlerinden bıktı artık insanlar.
Kartvizitliğinde tonlarca kart taşıdığı için böbürlenen, havalara giren insanlar görüyorum.
Yani o hesapların bir tarafına girmesini mi beklemek gerekiyor nedir mevzu anlayamıyorum :)

Şuan 1 tane kartvizitlik - cüzdan karışımı bir zımbırtım var. Sürücü belgem, Enpara kartım ve İETT pasom buluyor hepsi bu. Geri kalan boş kısımları para ile doldurmak daha eğlenceli oluyor :) Para cüzdanda kalıyor en azından mesela.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı