Türk Telekom'da ciddi internet yavaşlıkları meydana geliyor

Verdiği değerler iyi knk.

ADSL internet hızım şu upload hızını artırmanın bir yolu var mı ya 0.70'den yukarı çıkmıyor.

Dostum adı üstünde ADSL. Daha yüksek upload alamazsın. Sana FTTC tip VDSL lazım en minimum bir şekilde. GPON gelirse 1GBPS upload alabilirsin lakin operatörün upload hızını kısarsa yapacak bir şey yok.

Testi yapan arkadaş sanırsam QoS açmış. Ben size ham bir şekilde QoS falan kapalı olarak sonucumu atacağım. Asus RT-AX86U routerım var. Telekom'un routerını belirttiğim gibi kesinlikle kullanmıyorum. ONT olarak Nokia G-240G-C modelini kullanıyorum 4 ethernet portlu bir cihaz. Asus Router içinde ben de QoS açtığımda A+ çıkıyor sonucum.
Eki Görüntüle 1488030
QoS kullanmıyorum.

Bant genişliğinizin yükseltilmesini talep edebilirsiniz. İnternet sağlayıcıları bazen genişlikleri azalttığı için internette sorunlar yaşanabiliyor. Bunun dışında bölgesel bir sorun veya altyapı çalışması da olabilir. Altyapınıza göre kullandığınız paketi yükseltmeyi de düşünebilirsiniz.

Sakarya'da değilim fakat aynı problemleri yaşıyorum. İnternet bağlantısı tekrar tekrar kesilip duruyor. Dün başladı bu problem hala sürüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı