Türk Telekom'da ping ve download dalgalanması oluyor

3x3

Decapat
Daha fazla  
Selam millet 1 haftadır akşam 18.00-24.00'a kadar download ve ping sorunları yaşıyordum. Yoğun saatler olduğunu düşündüğüm için çok dert etmedim fakat bu hafta itibariyle artık öğlende internetimde ping ve download dalgalanması yaşıyorum. Bu problem için tavsiyesi olan var mı? Hat değerlerimi ekliyorum. Turk Telekom sözleşmemiz bu ay sonu bitiyor. Turknet'e geçmeyi düşünüyorum. 35MB sınırsız paketi kullanıyoruz sanırım.

Dosya Ekleri

• resim_2022-12-06_121151757.png
    resim_2022-12-06_121151757.png
    11 KB · Görüntüleme: 44
Selam millet 1 haftadır akşam 18.00-24.00'a kadar download ve ping sorunları yaşıyordum. Yoğun saatler olduğunu düşündüğüm için çok dert etmedim fakat bu hafta itibariyle artık öğlende internetimde ping ve download dalgalanması yaşıyorum. Bu problem için tavsiyesi olan var mı? Hat değerlerimi ekliyorum. Turk Telekom sözleşmemiz bu ay sonu bitiyor. Turknet'e geçmeyi düşünüyorum. 35MB sınırsız paketi kullanıyoruz sanırım.
Eğer sorun bağlı olduğun saha dolabındaki DSLAM cihazından falansa Türknet veya aynı altyapıyı kullanan diğerlerine geçtiğinde de bu sorun yaşanacak. Taahhüt bitişini beklemeden Türk Telekom'a şikayetini bildir. Belki sen ayrılmadan önce bir çaresine bakarlar. Ondan sonra yine değiştirebilirsin.

Sorunun sebebi Türk Telekom'un kendisine ait yönlendirici ağından kaynaklı ise İSS değiştirmek sorunu çözebilir. Zira santralden sonraki kısımda Türknet'in ağına girmiş olacaksın. Ancak böyle bir sorun daha geniş kitleleri etkileyeceği ve daha yoğun şikayet alacakları için bunu fark etme ve düzeltme ihtimalleri daha yüksek. Yani sorunun Türk Telekom'un kendi ağından olma ihtimali düşüktür.

Akşam yaşadığınız sıkıntı hat değerlerinden bağımsız, kapasite kaynaklı olabilir.

Öte yandan hem paket hataları hem de zayıflamanın yüksek olması, hattın "elden geçmem gerekiyor" sinyalini verdiğini söyleyebilirim.

Varsa priz bağlantısını ve ek noktasını kontrol edin. Tavsiyem 2-3 cm kesip yeniden bağlayın. Değerler düzelirse, YAK-1 uygulayın. Düzelmezse komple iç tesisatı yenilemek gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı