Türk Telekom'daki genel arıza çözülmedi

meraklinet

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 75 gündür bulunduğum bölgede altyapı kaynaklı genel arıza var denilerek almam gereken hız sunulamıyor. Türk Telekom'u aradığımda sorun çözümü için işlemlerin devam ettiği söyleniyor ama artık inanmıyorum. 75 gündür Türk Telekom bulunduğum bölgede saha ekipleri inceleme vs. yapmadı. Nereye başvurursam gerçekten işleme başlarlar. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı?

Altyapı değişikliği varsa uzun sürebiliyor. 2 yıl boyunca kullanamayan da olmuştu tam hızını. Altyapılar, ülkemizde biraz yavaş yenileniyor maalesef. Altyapı değişikliği olup olmadığını sorun, büyük ihtimal vardır. Eğer yoksa sorunun neyden kaynaklandığını sormanı tavsiye ederim.

@meraklinet artık Tüketici Hakem Heyeti'ne gidip vaat edilen hızı veremediklerini söyleyeceksin. Aldığın hız, paketteki hızın %75'in altındaysa git şikayet et.
Zaten başvurdum.Normalde alt yapım 100 mbps destekliyor,Türk Telekomdan aradılar ve sorun çözülene kadar hızımın düşürülüp daha uygun paket sundular.Ben de kabul ettim.Zaten etmesem hangi ISS geçersem geçeyim yine düşük hız alacağım.
Altyapı değişikliği varsa uzun sürebiliyor. 2 yıl boyunca kullanamayan da olmuştu tam hızını. Altyapılar, ülkemizde biraz yavaş yenileniyor maalesef. Altyapı değişikliği olup olmadığını sorun, büyük ihtimal vardır. Eğer yoksa sorunun neyden kaynaklandığını sormanı tavsiye ederim.
2 Ay önce bulunduğum bölgede asfalt çalışmaları yapılıp telefon kabloları , internet kabloları yer altına alındı.Bu sırada kabloya zarar verilmiş.Bundan dolayı almam gereken hızı alamıyorum.Arıza çözüm sürecini hızlandırmak için nereye başvurmalıyım?

2 Ay önce bulunduğum bölgede asfalt çalışmaları yapılıp telefon kabloları , internet kabloları yer altına alındı .Bu sırada kabloya zarar verilmiş. Bundan dolayı almam gereken hızı alamıyorum. Arıza çözüm sürecini hızlandırmak için nereye başvurmalıyım?
TT'yi beklemekten başka çare yok gibi duruyor. Kablolara hasar geldiyse kablolar yenilenecek ama bunlar o kadar düşündüğümüz gibi hızlı olmuyor. İzni var, çalışma planlaması var. TT müşteri hizmetlerini arayarak tahmini zaman isteyebilirsin ama büyük ihtimal o zamanda olmayacaktır. Bölgede kullanım yoğunsa daha hızlı olunacaktır.

TT'yi beklemekten başka çare yok gibi duruyor. Kablolara hasar geldiyse kablolar yenilenecek ama bunlar o kadar düşündüğümüz gibi hızlı olmuyor. İzni var, çalışma planlaması var. TT müşteri hizmetlerini arayarak tahmini zaman isteyebilirsin ama büyük ihtimal o zamanda olmayacaktır. Bölgede kullanım yoğunsa daha hızlı olunacaktır.
Teşekkür ederim.Dediğin gibi sadece tahmini süre veriyorlar.İlk verdikleri tarih 26 Eylül 2021.Çözüm günü geldiğinde 3 gün ileri atıyorlar 😀.Rivayete göre şimdide çözüm tarihini 6 Aralık 2021 olarak veriyorlar tabi inanırsan.

Geri
Yukarı