Türk Telekom'daki yüksek ping

tacohub

Kilopat
Yer
İzmir
Bundan 3 gün önceye kadar hiçbir sorun yoktu, bir gün WoW oynar iken gördüm ki pingim aşırı yüksek. Maç bitince Speedtest yaptım ve 140MS ping değeri aldım, download hızım da 0.80'e düşmüştü. Müşteri hizmetlerini aradım ve uzun uzun konuştuk, arıza kaydı oluşturduğunu ve hat değerlerinin normal olduğunu söyledi. Modem üzerinden kontrol ettim gerçekten hat değerleri normaldi. 48 saat içerisinde arıza kaydının sonuçlanacağına dair bir SMS geldi. Bu gün sabah arızanın çözümlendiğine dair bir SMS daha aldım. Kontrol ettim ve ping değerim 4ms ve download hızım 24Mbps'ye yükselmişti 2 gündür sorun saat 10 civarında oluşmaya başlıyordu bu gün de saat 10'a kadar bir sıkıntı yoktu. Sonra tekrar bir yavaşlık hissettim ve hız testinde ping değerim 128MS download hızım da 8.80'e düşmüştü. Sanırım canlı dersler yüzünden böyle oluyor ama internet kullanılabilecek gibi değil. Elimden de bir şey gelmiyor, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?

Benim de download hızım 24'den 16'ya düşürüldü. Henüz müşteri hizmetlerini aramadım ama bugün aramayı düşünüyorum.

Benim dururum 1 aydır böyle.
Keşke sadece download hızım düşse ping değeri yüzünden hiç bir şey yapamıyorum.
1601888313830.png

😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı