Türk Telekom'dan Netspeed'e geçiş süreci

Packet Loss var hocam kronik olarak bugün anladım bende.Herkese yaptırdım herkeste var tüm Türkiye'de bakım varmış şu an mesaj atmadan kesmeleride ayrı komik.Umarım kaç senelik sorunu şimdi çözüyorlardır.

Aynen, daha demin internet kesildi. Geldi şimdi. Evet dediğiniz gibi Türk Telekom çıkışında bir packet loss var. Türk Telekom kullanırken hiç test etmedim acaba onda da var mıydı. Oyunda bir deneyeceğim, oyunu etkiliyorsa kötü olur.

05.07.2022 00:50 itibarı ile gece internet kullanımının en az olduğu saatlerde bütün bölgelerde bakım çalışmaları yapılması planlanmaktadır. Çalışma süresince internet erişiminizde kesintiler yaşanabilecek olup modem vb. cihazlarınızın ayarlarında değişiklik yapmamanızı rica ederiz. Çalışmaların 05.07.2022 02:10'a kadar devam etmesi öngörülmektedir. Süreç boyunca göstereceğiniz sabır ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Netspeed tarafından yapılan duyuru.

Aynen, daha demin internet kesildi. Geldi şimdi. Evet dediğiniz gibi Türk Telekom çıkışında bir packet loss var. Türk Telekom kullanırken hiç test etmedim acaba onda da var mıydı. Oyunda bir deneyeceğim, oyunu etkiliyorsa kötü olur.
Daha gelmedi bende.Umarım sizde etki etmez fakat bende Valorant'ta baya etki ediyor maalesef.Ayrıca sorun NetSpeed'te teknik bir bilgim yok fakat yapmaları gereken ayarları yanlış yaptıkları için böyle oluyormuş türk telekom sorunu değil yani ve senelerce çözmemişler az araştırırsanız bir sürü mağdur var bu konudan.

Tam şimdi geldi bu arada internet.

Daha gelmedi bende.Umarım sizde etki etmez fakat bende Valorant'ta baya etki ediyor maalesef.Ayrıca sorun NetSpeed'te teknik bir bilgim yok fakat yapmaları gereken ayarları yanlış yaptıkları için böyle oluyormuş türk telekom sorunu değil yani ve senelerce çözmemişler az araştırırsanız bir sürü mağdur var bu konudan.

Hocam CS:GO'dayım şu an, loss görmüyorum. Ama ping 60 sabit. Valve sunucusuna ping attığımda 35 falan çıkıyor, oyunda 60 olması bir garip. Uzun süre deneyimlemem lazım. Buraya yazarım deneyimlerimi.

Ok ile işaretli yerde loss olmadığı sürece herhangi bir packet loss yoktur. Ara sunucularda loss gibi görünen hoplarda güvenlik önlemi nedeniyle ping atılamayan sunucular.
Ping Plotter kullanımı ile ilgili videolar var orada detaylı anlatımı var.
Özetle hocam herhangi bir packett loss yaşamıyorsunuz.
2022-07-05_020746.jpg

Ok ile işaretli yerde loss olmadığı sürece herhangi bir packet loss yoktur. Ara sunucularda loss gibi görünen hoplarda güvenlik önlemi nedeniyle ping atılamayan sunucular.
Ping Plotter kullanımı ile ilgili videolar var orada detaylı anlatımı var.
Özetle hocam herhangi bir packett loss yaşamıyorsunuz.
Eki Görüntüle 1441382

Aynen dediğiniz gibi büyük ihtimal.

@uydu3 CS:GO'da 2 maç oynadım ikisinde de Fransa sunucusuna denk geldi. Oyunda görünen loss hep 0, ping 55-60 arası gezdi. Bunun sebebi Fransa sunucusunda olmam büyük ihtimal. Viyana sunucusuna girsem asıl pingimi göreceğim de, denk gelmedi. Valorant da yüklü değil malesef.

CS:GO ayarlarından maksimum pingi ayarladım. Viyana sunucusuna bağlandı sonunda, 40 ms alıyorum, loss yok. Gayet iyi şu an.

Son düzenleme:
Taahhüt bitmeden 1 hafta önceye kadar başvuru yapabilirsiniz. Belgeleri çıkartmak, imzalamak ve kargolamak için süreniz olsun yeter. Ne zaman aktifleşsin sorusuna taahhüdünüz bitmeden 2 gün öncesini söyleyin.
Fiber değildir büyük ihtimal düz VDSL kullanıyorsunuzdur. Buradan İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş. sorgulayıp ekran görüntüsü atar mısınız?

Mevcut ISS'i aramanıza gerek yok. En iyi kısmı da bu, Netspeed her şeyi hallediyor. Türk Telekom'la uğraşsaydım geçemezdim büyük ihtimal. 😁

Hocam göknet sitesinde VDSL2 gözüküyor ancak modem Nokia fiber modem.
Kurulum kısmını da anladım teşekkür ederim. 🙂

(Sitenin alt taraflarında modem özellikleri mevcut)

Hocam göknet sitesinde VDSL2 gözüküyor ancak modem Nokia fiber modem.
Kurulum kısmını da anladım teşekkür ederim. 🙂

(Sitenin alt taraflarında modem özellikleri mevcut)

Gördüğüm kadarıyla modemde DSL desteği de var.

Ben de daha karmaşık bir durumda Türk Telekom'dan Netspeed'e geçmiştim 2 yıl kadar önce.

Türk Telekom hizmet sürem bitiyordu. Biterse portum boşa çıkacaktı ve başkalarına vereceklerdi. Ben de bu olmasın diye sizin gibi araştırmaya başladım nereye geçsem nereye geçsem. Fakat o zamanlar sizin şimdiki baktığınız gibi puan da yok. Zar attım resmen. Netspeed ile görüştüm işlemleri başlattık fakat bir sorun vardı. Ben adımı değiştirmiştim. Türk Telekom'da eski adım var. Netspeed sözleşmemde yeni adım var.

Türk Telekom Netspeed'e diyor ki: Bizde böyle bir müşteri yok.
Netspeed beni arıyor durumu anlatıyor. Bu sefer Türk Telekom il müdürlükleri, mağazalar, müşteri hizmetleri neresi varsa adımı değiştirmek için uğraşıyorum fakat kimse yardımcı olamıyor. İl müdürlüğündeki memurun dediği aynen şu: "ben daha önce böyle bir işlem yapmadım" adamın yaşı 50 var.

Bu arada hizmet süremin bitiş dönemi. Yani ya yeni abonelik alacağım ya hizmetim bitecek portu kaptıracağım. Öyle bir çıkmaza girdim. Neyse ki sektörde deneyimim var hemen aklıma bir fikir geldi. Türk Telekom'u arayıp hattımı dondurun dedim. 6 ay dondurup port sorunumu çözdüm ve isim değişikliği için vakit kazandım. Türk Telekom'un tüm iletişim kanallarını mağazalarını müdürlüklerini darladım fakat ismimi değiştiremediler sistemlerinde. Çok komik değil mi?

Ben de email bomber yaparak tüm mail adreslerini manipüle etmeye başladım. Her yerden taciz ve spam düzeyinde iletiler göndermeye başladım. Sonunda adımı değiştirecek birine yönlendirdiler. Adımı değiştirdim. Dosyalarımı tekrar göndermelerini istedim Netspeed'den. Gönderdiler işlemler onaylandı ve o gün bugündür sıkıntısız internet deneyimi yaşıyorum.

Geçen aylarda Netspeed ile bir sorun yaşadım. Fiber dönüşüm süreci sancılı geçti 1 hafta kadar internetim gitti. Evde sunucu çalıştırıyorum benim için bu down süresi kabul edilemez. Telefon falan bağladım ama çok verimli olmadı.

Genel olarak Netspeed ile bir iki hafta sorun yaşamazsanız bu böyle gidiyor. Altyapıda bariz sorun olmadıktan sonra gelip sizin kotanızla falan uğraşmıyorlar dümdüz stabil hizmet.

Geri
Yukarı