Türk Telekom'dan NetSpeed'e geçiş sürecim

Clav

Femtopat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 6 yıldır Türk Telekom'dan internet hizmeti alıyordum. Yılbaşı kampanyası dolayısıyla hızımı 16 Mbps'e yükselttirmiştim. Hızımın 16'ya çıkmasıyla sık sık kopma ve hız düşüklüğü yaşamaya başlamıştım. Doğru düzgün interneti kullanamaz oldum. Arıyordum ertesi gün gelip hızı düzeltiyorlardı ama akşam download hızım kendiliğinden 5 Mbps'e kadar düşüyordu, upload hızım ise 0.4 Mbps'e kadar düşüyordu. ADSL hat dolayısıyla internet çok zorlanıyordu. Ben de bu yüzden internet sağlayıcımı değiştirme kararı aldım. Altyapı olarak VDSL hızlarda internet alabileceğimi öğrendim. Araştırmalarım sonucu NetSpeed daha ağır bastı ve 9 şubat günü beni aramalarını istedim. Başvuru yaptıktan yaklaşık 1 saat içinde beni aradılar ve ön kaydı tamamladık. Mailime formlar gönderip kargo ile göndermemi istediler. Ben de 11 şubat'ta formları doldurup MNG Kargo ile kargoladım. Dosyalar 13 şubat pazar günü ellerine geçti ve aynı gün benden sesli onay aramak için aradılar. Onayı verdim ve geçiş işlemlerimi başlattım. 15 şubat günü yani bugün, internet kesintisinin hemen ardından bana verdikleri kullanıcı adı ve şifremi modemde kurulum ayarına girdikten sonra internetim geldi.
  • İnternet kesintisiyle birlikte kurulum yaklaşık 4-5 dakika sürüyor.
  • Türk Telekom'dan direkt olarak geçtiğim için aktivasyon ücreti veya başka bir ücret ödemedim.
  • Türk Telekom hattımı iptal etmek için iletişime geçmeye kalmadım, NetSpeed kendisi iptal ettirdi.
  • Aylık 76 TL olan VDSL Speed Max Avantaj paketini aldım. Bir arkadaşın davet kodunu kullanarak 5 TL indirim sağladım ve bana 71 TL ödeyeceğim artık. şu an gayet memnunum.

• Arkadaş referans numarası: CCS5Y3; bunu girerseniz hem siz 12 ay boyunca 5 TL indirim kazanırsınız, hem de ben 5 TL indirim kazanmış olurum

Şu anki hat değerlerim

Modeme Wi-Fi üzerinden bağlıyım

Türk Telekom'dayken yaptığım testler

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Zamanında Telekom'dan Netspeed'e geçmiş ve 3 sene kullanmıştım. Memnun kaldım açıkçası. VDSL verebildiği için sonrasında Turknet'e geçtim.

Sonuç olarak Telekom'un vermediği VDSL'i diğer ISS'ler verebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı