Türk Telekom'dan Netspeed'e Geçiş

Daha fazla  
Merhabalar, 10 yılı aşkın süredir Türk Telekom internet hizmetleri kullanıcısıyım. Düşük hız, yüksek fiyat ve taahhüt sorunlarından dolayı başka bir firma arayışına girdim. Bulunduğum adreste VDSL portu olmadığı için iletişime geçtiğim Türknet, Millenicom gibi firmalardan internet hizmetlerini alamayacağımı öğrendim. Netspeed İnternet A.Ş. firmasıyla yaptığım görüşmede bana VDSL internet hizmeti sağlayamayacağını fakat aboneliğimi nakil olarak alacakları için öncelikle ADSL hizmetinden faydalanabileceğimi daha sonra ise VDSL portu olması durumunda geçişimi yapabileceklerini söylediler ve bende kabul ettim. Başvuru evraklarımı 12.06.2019 tarihinde MNG Kargo aracılığıyla kendilerine gönderdim. 14.06.2019 tarihinde Netspeed A.Ş. tarafından arandım ve geçiş süreci için onayım istendi, Türk Telekom taahhüdüm 23.06.2019 pazar günü sona ereceği için geçiş işlemlerimin 22.06.2019 tarihinde başlayacağı ve maksimum 48 saat içerisinde sonra ereceğimi tarafıma iletildi. 24.06.2019 tarihinde ise yani bugün sabah saatlerinde Netspeed A.Ş. tarafından tekrar arandım. Bana geçiş işlemleri için Türk Telekom firmasıyla iletişime geçtiklerini ama firmanın kendilerine 'ilgili abonenin evrakları bulunmamaktadır' bahanesi ile red yanıtı verdiklerini ve bütün evrakları tekrar göndererek iletişime geçtiklerini ve işlemlerin tekrar maksimum 48 saat içerisine sonuçlanacağını söylediler.

Sonuç olarak benim Türk Telekom firmasına vermiş olduğum taahhüt 23.06.2019 tarihinde sona erdi ve bugün itibariye kampanyasız fiyat olan aylık 16 Mbit 155 TL üzerinden ücretlendirileceğim muhtemelen. Bu durumun sorumlusu kimdir? Ve bu durum ile ilgili ne yapabilirim? Türk Telekom firmasıyla görüştüğümde kendilerine gelen bir bilginin olmadığını söyleyip duruyorlar. Türk Telekom firmasının bu şekilde abonelik geçiş sürecini uzatma hakkı var mıdır? Bir taraf yalan söylüyor ve bu muhtemelen Türk Telekom. Son çare olarak Tüketici Hakem Heyetine başvurmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı