Türk Telekom'dan Türknet'e geçmek

Türk Telekom'da en azından karşında muhattap var,umarım Türknet'te de bulabilirsin.Türk Telekom'dan nefret ediyorum ama gene kötünün iyisi.
Valla yazılı olarak muhattab oluyorum buna ragmen kısa sürede dönüş yapıyorlar konuşarak cahille uğraşacağıma yazışarak anlayan biriyle uğraşmak daha iyi bunu tecrübesini yaşadığım için söylüyorum.

Görevli bayana evinin önündeki kutuya kadar fiber geldiğini 24mb internetin sacmalik olduğunu soykedim teknisyenle konuş belki yardımı olur dedi, santrale girdim Türk Telekom teknisyeni evin hattının 65mb interneti desteklediğini söyledi tekrar bayana gittim 24mb'den fazla görünmüyor yapacağım birşeyinin olmadığını söyledi.

Bende en azından TürkNete geçeyim bari kotadan sonra hızım düşmesin dedim. Ve 500kusur tl bayılarak gecis yaptım. Dedim ki bir daha deneyim TürkNet görevlilerine bu durumu yazılı olarak anlattım 65mbe kadar destelkiyirmus falan onlarda aynı cevabi verdi24mb gözükuyor dedi yinede hızınızı 35mb yaptık bi kontrol edin dedi modem ara yuzunde banti 35mb gördü ama net hala 24mbdi sonra paketimide 35mbe guncellediler ogundur bu gündür 35 alıyorum. 65mbe de çıkabilirdi biraz kullandım öyle 65mbe yükseltmek icin yazma geregi bile duymadım 35mb evde 3 5 arası telefon ve benim pcye yetiyor.

Valla yazılı olarak muhattab oluyorum buna ragmen kısa sürede dönüş yapıyorlar konuşarak cahille uğraşacağıma yazışarak anlayan biriyle uğraşmak daha iyi bunu tecrübesini yaşadığım için söylüyorum.

Görevli bayana evinin önündeki kutuya kadar fiber geldiğini 24mb internetin sacmalik olduğunu soykedim teknisyenle konuş belki yardımı olur dedi, santrale girdim Türk Telekom teknisyeni evin hattının 65mb interneti desteklediğini söyledi tekrar bayana gittim 24mb'den fazla görünmüyor yapacağım birşeyinin olmadığını söyledi.

Bende en azından TürkNete geçeyim bari kotadan sonra hızım düşmesin dedim. Ve 500kusur tl bayılarak gecis yaptım. Dedim ki bir daha deneyim TürkNet görevlilerine bu durumu yazılı olarak anlattım 65mbe kadar destelkiyirmus falan onlarda aynı cevabi verdi24mb gözükuyor dedi yinede hızınızı 35mb yaptık bi kontrol edin dedi modem ara yuzunde banti 35mb gördü ama net hala 24mbdi sonra paketimide 35mbe guncellediler ogundur bu gündür 35 alıyorum. 65mbe de çıkabilirdi biraz kullandım öyle 65mbe yükseltmek icin yazma geregi bile duymadım 35mb evde 3 5 arası telefon ve benim pcye yetiyor.
Ben de sorunsuz kullanıyorum bir kere altyapı çalışması olacak gece 2 ile 6 arası dendi onda da 1.5 saat kesildi o kadar. Kız arkadaşımı da Türknet’e geçirdim onun da sorunsuz 35 mbps olmuş şimdi fotoğraf geldi. Sorun yaşayanların altyapısında sorun olabilir çünkü hızı ilk 1 mbps almış 0.2 upload ben arıza kaydı oluştur dedim gelip kabloda 3 ek var demişler. Kopmayı o yapıyormuş düzeltmişler. Sorun yaşayanlar kablolarına bi baksınlar belki oradadır sorun.

Ben TT'den hattımı direk olarak taşıdım, bir sorun yaşamadım. Binanızda altyapı olmasa hız sorgulamada bu bilgileri göremezdiniz.

35 Mbps'e kadar 65₺ ücret veriyorsunuz, daha yüksek hız almak için ise fazladan 15₺ vermeniz gerekli, TT'nin port ücretlerine zam yapmasından ötürü böyle bir uygulama var.

Hattınızı direk taşırsanız sorun olacağını sanmıyorum ama altyapı sokaktan sokağa, binadan binaya değiştiği için karpuz seçmek gibi bir durum, müşteri hizmetleri sizin için önemli ise Millenicom, Oris Telekom, Nespeed'e yönelin.

Yapılan yorumlara bakacak olursak şuan için Türknet ve Millenicom'u uygun gördüm. Sizce bu ikisinden deneyimi olanlar hangisini seçmemi önerirsiniz?

Yapılan yorumlara bakacak olursak şuan için Türknet ve Millenicom'u uygun gördüm. Sizce bu ikisinden deneyimi olanlar hangisini seçmemi önerirsiniz?
Turknet'i 4 aydır kullanıyorum ve daha bir sorun yaşamadım. Birkaç kez hızım bir alt pakete düşmüştü onu da twitter üzerinden 2 saat içerisinde çözmüşlerdi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı