Türk Telekom'dan TurkNet'e en kolay nasıl geçilir?

mrazahxx

Hectopat
Türk Telekom'dan TurkNet'e en kolay nasıl geçilir? Şu an Türk Telekom 16 Mbps ADSL veya VDSL kullanıyorum. Binada fiber kutusu var. TurkNet'e başvurup mu fiber kabloları alabilirim. Yoksa önceden kabloyu alıp elektrikçiye daireye kadar mi cektirmeliyim? Genel prosedür nasıl işliyor?

Türknet için başvuru yaptığınızda altyapınızı ve dairenizi kontrol ediyorlar online olarak. Binaya kadar fiber TT sorumluluğunda, Binadan dairenize ise sizin çekmeniz gerekmektedir.

Ben TT'den Türknet'e geçtiğim zaman, önce TT aboneliği iptal etmiştim.
Türknet belgeleri onaylandıktan sonra, üstteki arkadaşın yazdığı gibi kablo ucu çektiler girişteki kutuya bende elektrikçi çağırıp evdeki internet kablosunu ismime ait kabloya bağlatmıştım.

Ben TT'den Türknet'e geçtiğim zaman, önce TT aboneliği iptal etmiştim.
Türknet belgeleri onaylandıktan sonra, üstteki arkadaşın yazdığı gibi kablo ucu çektiler girişteki kutuya bende elektrikçi çağırıp evdeki internet kablosunu ismime ait kabloya bağlatmıştım.
Port kaybetme muhabbeti varmış o konuda sorun yaşadınız mı?

Port kaybetme muhabbeti varmış o konuda sorun yaşadınız mı?

Mevcut internet hizmetinizi iptal ettirmeden TurkNet’e başvuru yaptığınızda;​

• Port kaybetme riski ile karşılaşmazsınız.
  • Size yeni bir hat tesis edilmeyeceğinden TurkNet’li olmanız daha kısa sürer.
  • Evde kurulum ücreti ödemenize gerek kalmaz ve 120 TL’ye kadar taahhüt cayma bedeli bizden olur.

Link: Turknet’e Geçiş

Ben Kablonet'ten geçtim TurkNet'e Kablonet'i kapattırdık sonra TurkNet'i aradık hafta sonu olduğu için gelmediler pazartesi günü Türk Telekom'dan adam geldi modemi falan kurdu gitti hafta sonu olmasaydı 2 gün de bağlanmış olacaktı hafta sonuna denk geldiği için 4 gün.

Ben Kablonet'ten geçtim TurkNet'e Kablonet'i kapattırdık sonra TurkNet'i aradık hafta sonu olduğu için gelmediler pazartesi günü Türk Telekom'dan adam geldi modemi falan kurdu gitti hafta sonu olmasaydı 2 gün de bağlanmış olacaktı hafta sonuna denk geldiği için 4 gün.

Hayırlı olsun gülerek kullan.
Hayır, ama bugün geçseydim olabilirdi. Boş port birkaç aydır sıkıntılı bulunduğum bölgede.

Hattini iptal ettirmeden geciş işlemleri yaptirabilirdin mobil uygulamadan ya da TurkNet sitesinden başvuru yap daha hizli tamamlanır istenilen evraklari gönder kabloyu başvuru yap yardimci olur TurkNet adi ustünde TTNET'ten daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı