Türk Telekom'dan TurkNet'e geçilir mi?

Her ay değişiyor sınırsız aama 7 ay 110 ödedim sonra 80 şimdi 90 geldi bu ay ve geççeceğim paket 24Mbps 95 32 110 TL TurkNet'te 35Mbps kotasız taahhüt yok 85 TL.
Şu an dersler falan var TurkNet Online baş vuruluyor vs. o yüzden geçme sıkıntı.

Kesinlikle TurkNet'e geç o kadar ödenmez internete 24Mbps VDSL Türk Telekom Benim'de 69 ödüyorum.

Şimdi hocam Türk Telekom'un veremediği hızı TurkNet'in verme imkanı yok. İkisi de aynı altyapı kullandıkları için ikisi de aynı hızı verir.
Biri 32 verirken biri 50 veremez.
Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed
Buradan altyapı sorgulama yap. Çıkan sonuç kadarını alırsın bütün ISS'lerde.

Veriyor bu arada ben yıllardır TT tarafından kandırılıyorum. Maksimum 16 Mbps alabileceğimi söylediler hep. 3 Mbps anca alıyordum. TurkNet'e geçtim. Buraya kabloyu getirirken bile bu hızı kaldırmaz burası diyorlardı. Şu an 75 Mbps'lik paketten 78 Mbps hız alıyorum.

Şimdi hocam Türk Telekom'un veremediği hızı TurkNet'in verme imkanı yok. İkisi de aynı altyapı kullandıkları için ikisi de aynı hızı verir.
Biri 32 verirken biri 50 veremez.
Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed
Buradan altyapı sorgulama yap. Çıkan sonuç kadarını alırsın bütün ISS'lerde.

Benim bulunduğum yerde Türk Telekom altyapısı yok, 16 verebiliyorlar bana ama TurkNet kendi fiber hatlarının olduğunu söylüyor, internetten sorgulattığımda da 1 Gbps kadar alabildiğimi gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda da bunu doğruladılar. Bunun üzerine de dün kesin kararımı vererek Bağlatmaya karar verdim, sanırım yarın bağlayacaklar interneti. Bakalım nasıl olacak.

Taahhütün bitmesine uzun bir süre varsa cayma bedeli için yüksek bir bedel talep edebilirler. Türk Telekom'da 50 Mbps sınırsız paket fiyatları ortalama 160 lira civarında, TurkNet'te ise 35 Mbps 85 TL + 10 TL farkla ulaşabileceğin en yüksek hız 95 TL. Üstelik taahhütsüz. Muhtemelen aynı altyapıyı kullanıyorlar ikisinin de avantajları dezavantajları var. Hangisi senin umrunda, hangisi önemli değil tamamiyle tercihe bağlı.

Benim bulunduğum yerde Türk Telekom altyapısı yok, 16 verebiliyorlar bana ama TurkNet kendi fiber hatlarının olduğunu söylüyor, internetten sorgulattığımda da 1 Gbps kadar alabildiğimi gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda da bunu doğruladılar. Bunun üzerine de dün kesin kararımı vererek bağlatmaya karar verdim, sanırım yarın bağlayacaklar interneti. Bakalım nasıl olacak.

Reis Türk Telekom cayma bedeli kaç TL ödedin ya da nasıl oldu direk Türk Telekom'dayken TurkNet'e başvurumu yaptın?

Türk Telekom müşterisiyim, VDSL 16Mbps paketindeyim ve alt yapım TurkNet'in sorgulamasına göre 50Mbps kadar destekliyor. TurkNet'e geçmeli miyim yoksa Türk Telekom'da internet paketini değişip 32 kadar geçerbilirsiniz dedi. Geçmeli miyim? Fiyatlar da değişiklik farkı çok uçuk değil.

TurkNet 85 tle ye 35 Mbps'ye kadar veriyor şuana kadar bir sorunum olmadı gayet hızlı haftasonları yavaşlama var sadece hem arkadaşının davet koduyla katılırsan 1 ay bedava.

Benim bulunduğum yerde Türk Telekom altyapısı yok, 16 verebiliyorlar bana ama TurkNet kendi fiber hatlarının olduğunu söylüyor, internetten sorgulattığımda da 1 Gbps kadar alabildiğimi gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda da bunu doğruladılar. Bunun üzerine de dün kesin kararımı vererek Bağlatmaya karar verdim, sanırım yarın bağlayacaklar interneti. Bakalım nasıl olacak.
Ulaşılması güç, gerçekten güzel bir hız. Güle güle kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı