Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş mantıklı mı?

Arkadaşlar selam!

Uzun bir süredir Türk Telekom kullanıcısıyım. Fakat artık pek memnun olmamaya başladım. İnternetimiz fiber altyapılı 50 Mbps. Fakat internette test ettiğimde her zaman 30 - 35 civarı bir değer veriyor. Birkaç ay sonra sözleşmemiz bitiyor ve yeni sözleşme yaparsak eğer fiyatı arttırmayı planlıyorlar.

Ben de TurkNet'i düşündüm hemen. TurkNet'in sitesinden test yaptığımda 100 Mbps'ye kadar destekliyordu bizim evimizde. E bildiğiniz gibi 100 Mbps ve sınırsız olmasına rağmen fiyatlar da uygun. Fakat şüpheye de düştüm. Daha önceden TurkNet'i araştırdığımda çok hızlı diyen vardı, müşteri hizmetleri ve iletişimi çok kötü diyen vardı, kurulumu çok uzun sürdü diyen vardı. Yani eğer gerçekten kurulumu uzun sürüyorsa kurulana kadar internetsiz kalmaktan korkuyorum. Birçok şey diyen vardı açıkçası.

Sizce TurkNet'e geçmeli miyim? Geçmek mantıklı mı? Sorun yaşar mıyım?

Fiber altyapı ile sınırsız hızlı internet için TurkNet tavsiye ederim. Ben VDSL kullanıyorum. Dedikleri hızı alıyorum. Fiber geldiği gibi geçmeyi planlıyorum. Hatta arkadaşını getir 1 ay bedava kampanyası bile var. Abone olurken NYF17YQ71SYJ kodunu söylemeniz yeterli. TTNET kullanan harbi kaldı mı? Beni senelerce ADSL denilen iğrenç şey ile süründürdüler. Size tavsiyem: Fiber İnternet - GigaFiber İle 50 Kat Hızlı İnternet — TurkNet

Fiber altyapı ile sınırsız hızlı internet için TurkNet tavsiye ederim. Ben VDSL kullanıyorum. Dedikleri hızı alıyorum. Fiber geldiği gibi geçmeyi planlıyorum. Hatta arkadaşını getir 1 ay bedava kampanyası bile var. Abone olurken NYF17YQ71SYJ kodunu söylemeniz yeterli. TTNET kullanan harbi kaldı mı? Beni senelerce ADSL denilen iğrenç şey ile süründürdüler. Size tavsiyem: Fiber İnternet - GigaFiber İle 50 Kat Hızlı İnternet — TurkNet
Teşekkürler.
Ama bende gigafiber olamıyor. En fazla 100 mbps

Türk Telekom'dan memnunum diyen bir kişi ancak görmemiştir. Bu kadar net cevap veriyorum oldu mu?

Altyapın milattan önce kalmadıysa en stabil bağlantı ve pingi veren bir ISS.

Altyapım 4-5 yıl önce kadar yapıldı. Teşekkürler.

Ben bunu Türk Telekom için dedim bende VDSL TurkNet kullanmıştım pingi çok diye çıktım. Bence türktrlekom TurkNet sabote ediyor Türk Telekom'da aldığım pingi ben neden tirknette alamıyorum ping farkıda 5 10 da değil ki 30 40 altyapı Türk Telekom tuhaf bir durum bence geçip deneyin taahhüt yok zaten.

Fakat normalde ne kadar kaliteli iş yapıyorlarsa, aynı kalitede iş sergiliyorlar. Yani berbat
1628029860322.png

Ne demiştim :) :)
Ben bunu Türk Telekom için dedim bende VDSL TurkNet kullanmıştım pingi çok diye çıktım. Bence türktrlekom TurkNet sabote ediyor Türk Telekom'da aldığım pingi ben neden tirknette alamıyorum ping farkıda 5 10 da değil ki 30 40 altyapı Türk Telekom tuhaf bir durum bence geçip deneyin taahhüt yok zaten.
Milattan kalma falan değildi alt yapım. 7 senelik alt yapım vardı. Ağzıma sıçtılar tabiri caizse. Hem çok pahalıydı, hem de kasıtlı olarak internet hızımı düşürüyorlardı. 35 Mbps internete 150 TL para ödüyordum, 4. senemde. Nefret ettim. Gerçekten nefret ettim. Hayattan soğuttular. TurkNet'e geçtiğimde 95 TL'ye 82 Mbps hız almaya başladım. Bir süre sonra TT port değiştirdiği için hızım 73'e düştü ama sabit 73 alıyorum. Bundan daha güzel bir şey var mı? Şimdi yine TT kaynaklı bir arıza var ve saatlerce kesinti olacak internetimde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı