Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş sürecim

Hocam 120TL cayma bedeli çıktı fakat cayma bedelinin dekontunu alacak bir yer bulamadım banka aracılığya faturamı ödedim pakete 85 TL ödüyordum ve o ayki faturayı ödemiştim. Bana 133 TL bir fatura çıktı ve ödeyip dekontumu TurkNet'e gönderdim fakat dekontta fesih faturasıyla ilgili bir yazı yoktu. Dekontu nereden alabilirim?

Hocam 120TL cayma bedeli çıktı fakat cayma bedelinin dekontunu alacak bir yer bulamadım banka aracılığya faturamı ödedim pakete 85 TL ödüyordum ve o ayki faturayı ödemiştim. Bana 133 TL bir fatura çıktı ve ödeyip dekontumu TurkNet'e gönderdim fakat dekontta fesih faturasıyla ilgili bir yazı yoktu. Dekontu nereden alabilirim?
Reis ben de türk telekom desteğe mesaj atmıştım twitter' dan. Bana telefonla geri dönüp onay isteyip mail atmışlardı. Direkt müşteri hizmetlerini arayıp da söyleyebilirsin. Fesih faturamı istiyorum dersin.

Dekont olarak değil de direkt e-fatura olarak talep edebiliyorsunuz. Online İşlemler veya Turk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni arayarak vereceğiniz mail adresinize faturanızın gönderilmesini talep edin. Görüşme esnasında eş zamanlı mail adresinizde belirecek.
Merhaba. Acaba cayma bedeli faturası ne zaman geldi? Faturanın geldiğini nereden görüyoruz? e-Devlet'ten mi?
Merhaba hocam, geç gördüm kusura bakmayın. Cayma faturası olarak görünmez veya adı bu şekilde olmaz. Evinize normal fatura olarak gelmediyse abone olurken tanımlattığınız mail adresinize e-fatura olarak gönderilmesini sağlayabiliyorsunuz. O mail adresinizi unuttuysanız yine Müşteri Hizmetleri'ni arayarak farklı bir mail adresinize e-fatura olarak göndermelerini talep edebilirsiniz.

@Cilcuenca Hala Turknet' ten memnun musunuz ve tavsiye eder misiniz ?
Merhaba. 35 Mbps'ten altyapımın desteklediği 75 Mbps geçişimi sağladım yoğun saatlerde bile en fazla 60 Mbps'e kadar düştüğünü, bunun da çok nadir yaşandığını söyleyebilirim. Geforce Now'da dropsuz sorunsuz deneyim, 1080P ve 4K videolarda da son derece kaliteli akışa sahibim. Yurtdışı sunucuları bulunan oyunlarda (Valve etc.) en düşük 40 ve en fazla 75 ping değeri alıyorum. Evde 4 kişi aktif olarak kullanıyoruz.

TurkNet kaynaklı altyapı ve bölgesel kesintiler yaşanacağı zaman mail yoluyla size gün ve saatini bildiriyorlar. Bunlar da çoğunlukla gece 2 ile sabah 6 arası oluyor. İlerleyen zamanlarda tüm kullanıcılar için IPv6 hizmetini aktif etme çabalarını düşündükçe kesinlikle tavsiye ediyorum.

Fakat hizmet kaliteniz altyapı kalitenizle doğru orantılı. Eğer yeterli ve iyi seviyede altyapıya sahipseniz sorun yaşama oranınız bir o kadar düşecektir.

st1.png

Fiber (FTTH) altyapıda da altyapı kalitesi söz konusu mudur hocam? Bölgeye göre değişiklik arzeder mi ?
Bahsettiğim altyapı kalitesi ADSL ve VDSL içindi. FTTH altyapıda hız kaybı ve bağlantı sorunları gibi durumlar yaşamanız pek olası değil. Size sunulan ve durumunuza elverişli tüm hızlara geçiş sağlayabilirsiniz.

Merhaba hocam, benim kafamdaki soru işareti şu: Bu işlemler esnasında İnternetimi kullanmaya devam ediyor muyum, kesiliyor mu bu 3-5 gün zarfında? Bu önemli benim için

Merhaba hocam, benim kafamdaki soru işareti şu: Bu işlemler esnasında İnternetimi kullanmaya devam ediyor muyum, kesiliyor mu bu 3-5 gün zarfında? Bu önemli benim için
geçişi Turknet yapıyorsa, yeni modem alıp onu takmayacaksan eğer; benimki 2 ay önce pazar sabahı 1 saatliğine kesilip açıldığında türknete geçmiştim. Yani benim önce ttnet internetim kesildi, aşağı yukarı 1 saat sonra da Turknet hazır oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı